Author Topic: DENIED Unban _[]Pingu[]_  (Read 1806 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PinguMEOW

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Advanced Vip
  • Real Name: Florea Flavian
DENIED Unban _[]Pingu[]_
« on: 21 February 2018, 15:12:09 »
Nickname: (your nickname) _[]Pingu[]_
Ban photo: (photo from the ban dialog from the game) Nu e nevoie , stunt m-a banat.
Additional informations: (every information that you think that will help you to be unbanned) Am luat ban permanent pe motiv dispari. E clar , nu intru o saptamana si gata tre sa dispar. Acum ce am facut de am luat ban , nici macar nu am primit cand eram on.
Doar vreau sa stiu ce am facut cat am fost inactiv de am luat ban.
« Last Edit: 22 February 2018, 19:16:53 by IstuntmanI »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #1 on: 21 February 2018, 15:50:39 »
:)) ar fi bine sa nu apara reply-uri la aceasta cerere de unban si sa astepte toti raspunsul lui stuntman :v (da stiu ca am dat reply, dar am vrut sa zic asta)



Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #2 on: 21 February 2018, 23:59:02 »
Ce sa zic tu esti mai special, vrei sa-ti dea ban online =)))  , oricum stuntman știe prea bine ce ai facut, și odată ce el te-a banat nu mai ai sanse sa-ti iei unban așa repede, și decat sa faci pe nevinovatul și sa faci figuri de genul asta "nici măcar nu eram on", mai bine ti-ai cere scuze pentru ce ai facut.
« Last Edit: 21 February 2018, 23:59:39 by Adi_Walker »

Offline PinguMEOW

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Advanced Vip
  • Real Name: Florea Flavian
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #3 on: 22 February 2018, 14:39:18 »
Ce sa zic tu esti mai special, vrei sa-ti dea ban online =)))  , oricum stuntman știe prea bine ce ai facut, și odată ce el te-a banat nu mai ai sanse sa-ti iei unban așa repede, și decat sa faci pe nevinovatul și sa faci figuri de genul asta "nici măcar nu eram on", mai bine ti-ai cere scuze pentru ce ai facut.
Se baga catelu lui stunt in seama

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #4 on: 22 February 2018, 15:50:06 »
Vezi ca nu e nimeni catelul nimanui ,TUUU iti amintesti ca ai mai trecut printr-o situatie asemanatoare ? Si atunci cateii lui Stunt ,nu ti-au dat ban ,ci au vorbit cu el sa iti mai dea o sansa ,Dc esti marlan ? nu imi raspunde dar gandeste-te putin si tu ,atunci eram cum ziceai ...: aa ce baieti buni ,acum ne-am transformat in caini? Iti urez noroc ,nu la cerere ,ci tie ca om.Stii ca greseala recunoscuta e pe jumatate iertata,dar lasa ,ai mai multe sanse sa scapi mintind.
« Last Edit: 22 February 2018, 15:51:41 by $arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #5 on: 22 February 2018, 16:16:55 »
Se baga catelu lui stunt in seama

Vezi ce frustrat esti? Doar pentru ca nu e de acord cu unban-ul tau, e catelul lui stunt? Calm boss, toti adminii au propriile pareri. Daca tu ai impresia ca adminii sunt cateii lui stunt, atunci nu stiu ce mai cauti in comunitatea asta, te depaseste. Nu stii ce inseamna ECHIPA. Pentru ca noi, staff-ul, asta suntem, o echipa.

Pentru comentariul asta, din partea mea ai fi avut un ban permanent fara absolut nici macar o sansa in plus de unban. O sa vorbesc cu stuntman sa il conving sa nu mai calci in viata ta pe server, precum gabi4, sorin, blackeagle, fallengirl, costel si altii. Esti un mare nesimtit, asta esti. In loc sa astepti frumos raspunsul lui stuntman si sa ignori comentariile, tu mai rau te afunzi singur in rahat. Asta ca si cum nu esti deja in el pana la fund, stii?



Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #6 on: 22 February 2018, 18:12:16 »
Se baga catelu lui stunt in seama

De ce esti nesimtit? crezi ca asa ai tu sanse sa iei unban, pingu? eu zic mai bine sa lasi comentariile de genul, sa accepti si bune si rele ca asa este in viata si sa nu te mai caci pe tine atat. ''catelul lui stunt'' e, pentru asta, ce crezi ca va spune stuntman? ti-o accepta cu mare, mare placere, nu? te bagi singur in cacat, cum a spus si skyline. din cate am inteles, ai facut multe in trecut, nu stiu ce dar asa se spune, asadar.. ce crezi ca pareri vor venii la cererea ta? pro, pro, pro? toti? hai sa le zici la toti cateii lui stunt ca au dat contra, zi-mi si mie, chiar daca nu voi spune nimic. nesimtire pe tine , serverul asta trebuia sa fie doar de distractie, nu de certuri. va certati ca va da lumea contra, de parca stunt asta ia in considerare.. contra lui costica, contra lui nu stiu cine, nu le ia in considerare, noi doar ne dam parerile si ii dam o idee, el decide ultimul daca iei sau nu unban. nu te mai certa si sarii degeaba ca ultimul copilas pentru un contra la un topic de unban, mai ales ca mai si raspunzi cu misto, stii.. cateii lui stunt, asta suntem noi. invata sa respecti, nu ajungi nicaieri in cazurile astea, esti om, suntem oameni, in loc sa va distrati si sa va jucati, dintr-un cacat incepeti sa va injurati, ca si aia la wcs sau multe alte cazuri.. DE CE VA CERTATI? eu nu inteleg.. (la asta ma reer la aia de la wcs .. , minigame-uri in general) distrati-va ma oamenilor, iar tu nu mai face catei, ca catetii aia de care spui tu, sunt multi mai ''cuminti'' pe server si cu capul pe umeri ca tine. nu inteleg reply-ul asta, catelul lui stunt, ce te face sa crezi asta? ca ti-a dat tie contra la cererE? pfoa, ma faci sa rad ma. nesimtire pe unii, cum zice sarpe, aia va ajuta sa luati unban si cand va da contra la o cerere, ii injurati sau in cazul asta, ii faceti catei. unde e bunul simt? aveti grija, nu ajungeti nicaieri asa, va spun eu, sincer sa fiu.. nu-mi plac deloc persoanele de genul, se pare ca tu te incadrezi pe acolo, poti sa faci ce vrei, daca vrei sa iei in serios ce ti-am spus , ia, daca nu, spor la un alt ban daca iei unban, desii ma indoiesc la atata nesimtire . nu stiti sa va respectati si sa va jucati ma.. dar ce sa faci, sunt si oameni calumea si nu, nu ai ce sa le ceri, jucati-va cum trebuie, e un server de distractie, nu de certuri. daca nu ati fii voi, astia cu tupeu prost in voi, ar fii un server cu multa pace si nu s-ar mai vedea pe chatul serverului injuraturi, dusmanie, ura pe voi.. si mai cate. poti sa te superi, nu ma intereseaza, nici pe tine nu te-a interesat cand il faci pe ala catel, ala e mult mai cuminte si mai om ca tine, ce sa zic.. nu mai zic nimic.

am pus reply asta pentru jucatorii care se tot cert, nu doar pentru tine, nu as fii scris replu-ul asta doar pentru ca-l faci pe ala catel, l-am pus pentru mai multi, la care am vazut ca chiar fac destula earta in chat dintr-o prostie , fara sens.. eu nu dau nici contra, nici pro. nu te cunosc prea bine, dar ai fost foarte nesimtit cu acest reply.


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Unban _[]Pingu[]_
« Reply #7 on: 22 February 2018, 19:15:15 »
:)) ar fi bine sa nu apara reply-uri la aceasta cerere de unban si sa astepte toti raspunsul lui stuntman :v (da stiu ca am dat reply, dar am vrut sa zic asta)
Adevarat.

Se baga catelu lui stunt in seama
Uite unul din motivele pentru care nu vreau sa mai fii debanat vreodata.

Cei de mai sus au dreptate ! Esti nesimtit ! Catelul meu se simte ofensat pentru acea remarca inutila si prosteasca ! :)) (glumesc, desigur) NIMENI nu a zis sa te banez. Iti voi explica ce se intampla.

Nu trebuia in primul rand sa iti dau o alta sansa ultima data. Ai comis greseli foarte mari in trecut. Esti un nesimtit si depasesti mereu orice limita. Noi:
1. NU suntem obligati sa va suportam nesimtirea;
2. NU suntem obligati sa va tot verificam de hack-uri pentru ca sunteti raportati de toti jucatorii ca sunteti niste trisori;
3. NU suntem obligati sa tot rezolvam problemele cauzate de voi (de la FURTURI/SCHIMBURI de conturi pana la certuri simple si stupide).

Creezi o groaza de probleme. Asa ai fost intotdeauna si asa continui sa fii. Am banat ambele tale conturi, inclusiv pe cel vechi si pe cel obtinut printr-un schimb de conturi (cu un alt jucator care a fost suficient de prost si el, care nu va mai fi primit niciodata aici nici el, incat sa-ti dea contul lui pentru admin pe un server facut de tine).

Sunteti cativa copii incredibil de nesimtiti si care cauzati incredibil de multe probleme si de certuri (tu, Wreeper, Edi, AdrianMorcosan, probabil si altii pe care i-am uitat, dar voi toti sunteti cei care ati cerut unban zilele acestea si care ati facut ban evade pentru asta). De cand am decis sa fiti banati TOTI cei care nu stiti sa traiti intr-o comunitate problemele pe server s-au micsorat CONSIDERABIL.

NU este datoria mea sa suport asemenea copii. Va reamintesc intotdeauna faptul ca EXISTA MII DE ALTE SERVERE DE SA-MP pe care puteti juca, fara sa ne mai stresati pe noi. Tineti minte: prima data ganditi, abia apoi spuneti ceva. Va faceti de ras incredibil de rau, iar asta va cauzeaza si voua, dar si noua.

Nu mai ai ce cauta aici nici tu. Imi pare rau mereu cand apare o asemenea situatie, mi-as dori sa stiti sa ganditi si sa convietuiti CORECT cu altii. Toti cei pe care i-am specificat putin mai sus aveti varste foarte mici. Cineva trebuia sa ii invete pe parintii vostri cum sa isi invete copiii sa nu fie niste mitocani. Voi aici nu mai sunteti in casa la parintii vostri. O repet: nu suntem obligati sa va suportam. Exemplu de comportament sub orice critica: Wreeper, in toata cererea de unban a facut pe mieluselul, cica s-a schimbat si toate cele, brusc a devenit cel mai bun om de pe planeta, iar cand a fost respinsa cererea lui (am o varsta totusi, nu ma puteti pacali ca pe unul de 10 ani, stiu sa citesc oamenii, in special niste copilasi) a inceput sa spameze pe aici si sa spuna ca serverul este praf si alte chestii. O mare parte din cei mentionati de mine ati spus ca acesta este cel mai bun server pe care l-ati gasit in SA-MP, ca este preferatul vostru si ca vreti sa fiti debanati si ca va schimbati (hmm, minim a 5-a oara [sau mai mult] cand spuneti asta fiecare, avand o multime de alte sanse in trecut). Trebuia sa va ganditi ca este serverul vostru preferat (si toate celelalte abureli ale voastre) inainte sa fiti niste idioti in public. Ocupatia voastra am impresia ca este sa enervati oameni si sa faceti probleme, nu vreau sa cred ca sunteti atat de stupizi incat sa nu realizati ce probleme faceti altora.

PRIMESTI O ALTA SANSA CAND MAI EVOLUEZI MINTAL. ANUNTA-NE CAND MAI CRESTI SI MAI PRIMESTI NISTE EDUCATIE (d'aia buna, deci daca vei asculta manele in viitor [probabil deja o faci] probabil nu ai primit o educatie "d'aia buna" si nu este cazul sa ne mai anunti).

Mi se pare uimitor cum persoanele cu care vrem sa nu mai avem contact se tin scai de noi.

Vreau ca aceasta sa fie o zona fara asemenea probleme si persoane negative. Pentru binele celorlalti este cel mai bine sa scap de vreo 3-10 asemenea persoane, iar atmosfera pe server se va imbunatati considerabil (cu fiecare ban aplicat unei astfel de persoane se observa ca situatia pe server se stabilizeaza foarte mult).

Deci da, daca n-ai inteles nimic din aceasta chestie, daca doresti sa ne arati ca esti intr-adevar un re**rdat (precum Wreeper), esti liber sa incepi sa faci spam pe forum. (rezolv foarte rapid niste spam pe forum) As aprecia totusi sa fi inteles ceva din tot ceea ce ti-am spus. In anumite parti ale acestui post m-am repetat, deci in caz ca nu ai priceput nimic nici macar acum, intr-adevar esti fara speranta pentru minim un an, poate dupa aia incep sa ti se faca niste conexiuni logice in creier si incepi sa realizezi ce fel de copil ai fost.

Este trist ca niste copii de 10-13 ani si 1.3-1.6m sa ne insulte pe internet cand ei sunt cei care gresesc chiar foarte mult. TREBUIE SA CRESTETI !!! Cand stati pe internet macar invatati sa cititi si sa incercati sa analizati, dar incepeti sa vorbiti abia pe la varsta de 14-15 ani, atunci sunteti cat de cat mai evoluati si probabil aveti o sansa mai mare sa va opriti singuri din a fi penibili si din a face asemenea probleme.

:respins:
« Last Edit: 22 February 2018, 19:25:57 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal