Author Topic: ATP Decizie radicală luată de Horia Tecău, după eliminarea în primul tur la Miami  (Read 1104 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News] Decizie radicală luată de Horia Tecău, după eliminarea în primul tur la Miami  [Skilled News]









   Horia Tecău a pierdut sâmbătă în primul tur al probei de dublu de la Miami, alături de Jean-Julien Rojer fiind eliminat de perechea franceză Jeremy Chardy / Fabrice Martin, scor 6-7, 6-7. Favoriți principali în Florida, Tecău și Rojer au luat o decizie radicală, după ce au pierdut a doua oară consecutiv în runda inaugurală în circuitul ATP.

Imediat după eșecul din America, Horia a vorbit, exclusiv pentru Digi Sport, despre planurile sale de viitor. În curând începe sezonul pe zgură, cu turnee importante la Madrid, Roma și Montecarlo, care pregătesc Grand Slam-ul de la Roland Garros. “Trebuie să începem să ne antrenăm, poate mai adăugăm un turneu care nu era în program. Ne mai trebuie câteva meciuri. Am jucat practic o lună cu doar două meciuri, chiar dacă ne-am antrenat destul de mult.

Cel mai important pentru noi este să ne regrupăm, să stăm jos să vorbim despre lucrurile la care trebuie să lucrăm în continuare. Avem și intenția de a angaja pe cineva în echipă, ajută să mai ai o opinie în jur, în echipă. Până acum am fost în majoritatea timpului doar noi doi și considerăm că e momentul.

Am căutat pe cineva, nu am găsit persoana potrivită, am continuat să câștigăm și nu am aprofundat acest subiect. Acum poate, după un început de an mai provocator pentru noi să luăm lucrul ăsta mai în serios și să angajăm un antrenor.”, a spus Horia.

Românul, care la Miami a fost favorit principal la dublu, a încercat să explice rezultatele deloc convingătoare din primele trei luni ale acestui an: “Am pierdut multe meciuri la scor foarte apropiat. Anul trecut, sau acum doi ani, câștigam mai multe puncte importante decât am făcut-o acum. Acum trebuie să ne luptăm mai mult pentru ele, să ne regăsim forma, să prindem încredere. Să ne îmbunătățim jocul, pentru că și celelalte echipe lucrează, toți servesc, toți joacă bine, diferența se face la punctele importante și asta nu am reușit să facem în acest an.”







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal