Author Topic: WTA Decizia Monicăi Niculescu. "La anul mă gândesc să...". Ce o determină pe eleva..  (Read 1054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Decizia Monicăi Niculescu. "La anul mă gândesc să...". Ce o determină pe eleva lui Călin Ciorbagiu să adopte hotărârea din 2017 [Skilled News]









Una dintre cele mai valoroase jucătoare de tenis din România, Monica Niculescu, a vorbit la DolceSport despre ce o aşteaptă pe final de sezon, dar şi pentru în 2017.

Eleva lui Călin Ciorbagiu susţine că în debutul anului viitor va juca încă trei-patru turnee, iar apoi va lua o pauză. "Trebuie sa nu ma mai accidentez. La anul ma gandesc sa joc doar 3-4 turnee si apoi sa iau o pauza. Nu stiu de ce, dar tot timpul ma accidentez cand sunt clasata mai bine", spune bucureşteanca, referindu-se la debutul bun din 2016 - loc 39 şi poziţia actuală, 55.

Monica va juca pe final de an la turneele din Asia, însă lanţul neîntrerupt de accidentări n-au lăsat-o să se exprime în ultima perioadă la nivelul său obişnuit. Prima competiţie la care va lua startul este cea de la Guanzhou. "Conditiile sunt foarte bune. Sunt terenuri la greu sa te antrenezi, au vreo 20 si ceva de terenuri, iti dau mingi... deci conditiile sunt foarte bune, imi place mult acolo. Si sper sa fiu sanatoasa si sa mearga bine"

 







Sursa: prosport.ro

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal