Author Topic: SOLVED [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR  (Read 2698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline HellGirl__

  • Junior
  • *
  • Posts: 54
  • Reputation: 0
  • Gender: Female
  • Real Name: Diana
SOLVED [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« on: 10 November 2015, 23:32:13 »
Nick-ul tau: HellGirl__
Adminul reclamat si jucatori raportati: treboR, Smecherno12007 si ZEWgameR
Ce au facut ?: Pe scurt (intra in alte ganguri pentru  a-i  ajuta pe cei din gangul inamic la furat, etc. Abuz. Se poate observa in pm-urile dintre ei cam cum "lucreaza",  Smecherno fiind venit din SFR in GSF)
Poze:





Stiu, sunt admin si fac reclamatie. O fac ca sa "stie tot poporu" (ma refer la liderii gangurilor si stuntman, avand in vedere ca e vorba de un admin aici) si ca sa va dati si voi cu parerea despre ce ar trebuii sa facem cu aceste specimene. Cam asa stau lucrurile pe GZS.  Nu e prima oara cand se intampla, e un abuz continu. Sper ca se vor lua masuri,  nu de alta,  dar prefer sa ma joc cinstit, la fel cum isi doresc si ceilalti, fara sa ma enervez pentru ca exista genu' de "playeri". Recomand un Ban temporar pentru 7 zile, repet, sunt doar 7 zile. Si-o merita.

Astept feedback.


SA nu va aud pe astia din SFR sau chiar de oriunde cu comentarii copilaroase. Tratati problema cinstit.
« Last Edit: 12 November 2015, 01:03:40 by ![]stuntman[]! »

Offline [sg]cRaSh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
  • Reputation: 0
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #1 on: 10 November 2015, 23:44:12 »
Ban temporar 7 zile? huh, asta ar fi probabil cea mai lejera pedeapsa...
Exact ca si in povestea cu /gotobiz, abuz de admin.
Multi nu inteleg ca admin-ul nu e ca sa te ajute pe server pe tine, ci sa ii ajuti tu pe altii.

Offline BiKode

  • Full Member
  • *
  • Posts: 108
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Keep it Up! Never Down!
  • Real Name: Iulian
  • Steam ID: BiKode
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #2 on: 10 November 2015, 23:51:46 »
Ban temporar 7 zile? huh, asta ar fi probabil cea mai lejera pedeapsa...
Exact ca si in povestea cu /gotobiz, abuz de admin.
Multi nu inteleg ca admin-ul nu e ca sa te ajute pe server pe tine, ci sa ii ajuti tu pe altii.
Sunt de acord cu tot ce ai spus Crash, insa el nu a profitat de admin ca sa faca chestia asta, ci doar facea ca sa zic asa "Afaceri necurate"
« Last Edit: 10 November 2015, 23:54:01 by Wolf Music (BiKode) »
Canalul meu de youtube HERE:https://www.youtube.com/WolfMusic



Offline XpLoD

  • I'm a Dancer
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1927
  • Reputation: 8
  • Gender: Male
  • Channel Youtube: www.youtube.com/c/xplodgaming
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #3 on: 11 November 2015, 00:28:17 »
Sunt uimit de ce-mi vad ochii, nu ma asteptam sa se ajunga la asemenea lucruri, sa-ti intre in gang un tradator care se pretinde ca ar fi un membru loial, dar care te fura pe la spate. Mi se pare un gest urat din partea celor 2 jucatori. Prin aceste dovezi, Leaderul de la GSF va invata sa-si aleaga membrii mai cu grija, inclusiv Co-leaderii si tot odata ceilalti Leaderi de la celalalte ganguri sa invete din aceasta reclamatie, oricand te poti trezi cu un tradator printre membrii tai. Mai observ ca in toata treaba asta este implicat si un Admin, treboR, ceea ce denota ca avem un membru din STAFF care este de acord cu abuzurile de pe GZS si care nu ia nici macar o masura in privinta asta. Draga treboR, ce fel de Adminstrator esti ? Ar trebuii sa fii un exemplu bun pentru playerii nostri, o persoana corecta in primul rand, de incredere si capabila de a lua o masura pentru rezolvarea unui abuz si nu numai.

Incerc sa ma gandesc la niste solutii pentru ca aceste intamplari sa nu se mai repete.
1. Daca iesi dintr-un gang, sa poti intra in alt gang sau in acelasi cu ('/genter') sau invitat de catre cineva, doar dupa 24h de la '/gkick' sau '/gleave'.
De ce?  Pentru ca o sa se mai reduca din aceste plimbari intre ganguri.
2. Helperii sa nu poata intra in vehicul ca sofer, ci doar ca pasager(inclusiv in cele de la alianta).
De ce? Pentru ca este un helper, de aceea trebuie sa fie doar pasager.
3. Sa se creeze un 'Black List' pe ganguri, '/gblacklist [idgang]' + '/(o)gban', '/(o)gunban'.
De ce? Pentru ca in aceasta situatie, Leaderul de la GSF ar putea sa-l baneze sa nu mai intre niciodata in gangul sau, iar totodata, alti Leaderi sa-l considere o "amenintare" pentru gangurile lor si sa mai primeasca alte Gang Banuri. Iar daca ar dorii sa fie scos din Black List-ul unui gang, trebuie sa demonstreze ca nu mai este un tradator sau prin alte lucruri (contra cost/etc).

Pedeapsa cea mai potrivita din perspectiva mea, ar fi demoted de la level 5 la level 1(cu o advertizare, aceea fiind ca trebuie sa-si faca treaba de admin dublu fata de cum a facut-o pana acum(fiind monitorizat), sa ajute playerii mai des, sa faca eventuri, iar daca gaseste vreun hacker ceva, sa-l raporteze pe forum). De ce nu ma gandesc la un demoted la level 0? Pentru ca din ce am mai observat eu, isi face cat de cat treaba de admin. Iar pentru cei doi jucatori minunati, un ban temporar de 3/5 zile cred ca e de ajuns, +(uite o sugestie noua) ar fi fost o idee de V.I.P Ban pentru o luna sau ceva de genu(in cazul unor situatii de genul asta). Daca au V.I.P Premium, sa le fie scazut V.I.P-ul la Gold.

Cred ca am spus tot. Trag un semnal de alarma catre toti Adminstratorii, vreau sa stiti ca voi sunteti un exemplu pentru jucatori, oameni care-si fac treaba intr-un mod corect! Jucatorii au nevoie de oameni de genul acesta, iar acei jucatori care abuzeaza, trebuiesc raportati si pedepsiti, nu incurajati sa abuzeze in continuare!






Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #4 on: 11 November 2015, 16:38:50 »
Ce e si mai surprinzator este ca treboR inca abuzeaza!
Foloseste godmode (sau daca nu are acces Health Hack) ca sa intre in baza GSF si sa fure vehicule. Ce am mai observant e ca baga jucatorii in jail daca dau peste el cu masina, chiar daca nu il omoara. Practic ar fi correct, dar daca e o greseala si acei jucatori nu au facut asta dinadins?
treboR nu e potrivit ca Administrator.  :epicfacepalm:

Si Haswell e "martor la process" :)).
« Last Edit: 11 November 2015, 16:52:26 by KnowN. »

Offline treboR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Robert Alexanur
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #5 on: 11 November 2015, 16:54:02 »
KnowN , se poate vedea in chatlogs ca nu folosesc godmode , defapt nu l-am folosit niciodata . Asta se poate dovedii foarte simplu 

Hellgirl , smechereno a specificat ca stiau alti jucatori , nu eu l-am pus , habar nu aveam ca asa ceva e interzis altfel i-as fi dat ban , daca il puneam eu sa faca asa ceva as fi inteles , dar nu stiam pana sa nu-mi spuna el .

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #6 on: 11 November 2015, 17:10:46 »
KnowN , se poate vedea in chatlogs ca nu folosesc godmode , defapt nu l-am folosit niciodata . Asta se poate dovedii foarte simplu 
Atunci inseamna ca aveai Health Hack, cum am precizat, a 2-a varianta. Nu mai mintii in legatura cu tactica aia murdara, se vede clar in poze ca ai fost si tu de accord cu asta.

Offline treboR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Robert Alexanur
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #7 on: 11 November 2015, 17:30:22 »
Nu am spus nici da nici nu pentru ca nu scrie nicaieri ca este interzis , dar nici ca este permis.  Stai linistit , daca l-am omorat pe swagz asta nu inseamna ca am healthack ,inseamna ca nu stie sa traga 

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #8 on: 11 November 2015, 18:21:00 »
Nu am spus nici da nici nu pentru ca nu scrie nicaieri ca este interzis , dar nici ca este permis.  Stai linistit , daca l-am omorat pe swagz asta nu inseamna ca am healthack ,inseamna ca nu stie sa traga 
Nu ma refeream la faza cand l-ai omorat, ci atunci cand tragea in tine, se vedea clar ca sarea sangele dar viata nu-ti scadea :)

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #9 on: 11 November 2015, 19:30:25 »
Eu nu am pus pe nimeni din SFR sa faca acest lucru pe GSF..
Nici nu stiu despre ce e povestea asta . lol
Si treboR nu a folosit niciodata godmode pe furat.
Nu a fost cum ai fost tu KnowN si AlexBD veneati cu /hidemeonradar ..

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #10 on: 11 November 2015, 20:06:31 »
Eu nu am pus pe nimeni din SFR sa faca acest lucru pe GSF..
Nici nu stiu despre ce e povestea asta . lol
Si treboR nu a folosit niciodata godmode pe furat.
Nu a fost cum ai fost tu KnowN si AlexBD veneati cu /hidemeonradar ..

In primul rand, pot folosi /hidemeonradar in zone/baze de gang, nu mi-a aparut nici o eroare ceea ce inseamna ca e permis.
In al doilea rand nu te-a bagat nimeni in incurcatura asta, ci doar Smecherno... si teboR sunt implicati

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: [ADMIN] treboR + [JUCATORI] Smecherno12007, ZEWgameR
« Reply #11 on: 12 November 2015, 01:03:09 »
Am vorbit cu treboR sa descurajeze asemenea abuzuri. Nu este ok ca un admin sa nu le zica nimic legat de aceste chestii.

Cat despre Smecherno12007, este treaba liderilor din GSF sa il dea afara.
ZEWgameR din cate stiu este in SFR, iar daca e din GSF este tot treaba liderului sa-l dea afara.

Pentru orice eventualitate, voi face ca helperii sa poata intra in vehicule de gang doar ca pasageri.

NU MAI JUCATI "MURDAR" !

:topicclosed:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal