Author Topic: SOLVED Report admin SkyLine  (Read 1700 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
SOLVED Report admin SkyLine
« on: 30 April 2018, 01:25:29 »
Your nickname: (your nickname in the server) Heisenberg
Reported admin's name: (the nickname of the reported admin) SkyLine
What he does ?: (what he does wrong ?): Pai practic a fost o problema cu numarul lui sky de telefon , i am explicat omului calm , AM PRIMIT ACEL NUMAR ( nu conteaza de la cine , ar fi urat sa zic persoana..nu imi place sa torn persoanele.) Si desigur ca nuj cu ce a amenintat persoanele Suspect / Diana , ei s-au frustrat si au inceput sa injure [ doar suspect ] . Bine , nu stiu ce treaba are suspect si diana cu numarul lui scai , pnm , problema lor. Suspect a inceput sa injure ca la usa cortului pe sv , a primit warn de la mine si minion ..Iar sky a vrut sa isi apere copii salvand-ui de la Warn / mute si asa mai departe. Ba , mie personal mi se pare o prostie. Sky asta prea mult leaga lucrurile personale cu sv-ul ... Eventual nu am vrut sa fac aceasta reclamatie , nu imi place sa scriu si sa reclam admini ..dar asta deja e la limita.

AM VRUT SA SCRIU MAI MULT , NU SE MERITA.
Photo: (here you post a photo with his fault):
1.

2.
   ( avea 4/5 i am dat mute , reason mai dur )) )
3.

4.
  [warn pe buna dreptate ]
5.
  [warn pe buna dreptate ]
6.

7.


Ba ,eu propun sa fim sanctionati dupa merit. Care a gresit sa fie sanctionat conform regulilor. Eu daca am gresit cu ceva , nu ma supar de demote/remove. Dar vreau sa rezolvam aceste chestii o data.Multumesc ))
« Last Edit: 30 April 2018, 22:02:10 by IstuntmanI »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report admin SkyLine
« Reply #1 on: 30 April 2018, 01:36:49 »
Toate se rezolvau de la bun inceput daca :
1. Nu-mi spuneai de la bun inceput ca ai numarul meu
2. Imi spuneai cand te-am rugat frumos sa-mi spui, macar in PM, cine ti l-a dat

Motivele unwarn-urilor si unmute-urilor : am vazut ca suspect incerca din rasputeri sa-i spui cine ti-a dat numarul meu, m-am gandit ca cedezi de la insistentele lui, daca vezi ca tot reuseste sa intrebe.. si spui cine a dat numarul.
Asta ca tot vrea stuntman explicatie "detaliata"



Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Report admin SkyLine
« Reply #2 on: 30 April 2018, 02:12:32 »
Salut, poate nu este cazul sa postez aici, deoarece este reclamatie impotriva lui skyline dar totusi, banuiesc ca-mi pot spune si eu parerea legat de asta, daca nu.. imi cer scuze :)) poate ce spun nu este chiar corect, nu am fost on sa stiu ce s-a intamplat dar imi voi spune parerea legat de warn-uri..

Deci..
EDIT : La faza cu numarul, in primul rand, este vina lui skyline.. nu trebuia sa-si dea numarul pe virtual, daca nu se mai dadea acel numar nu mai incepea acest circ, cand dai un numar cuiva, nu ai de unde stii ca nu-l da mai departe si cand il dai, trebuie sa te astepti ca se poate sa-l dea cuiva pana la urma, cum a spus si adi : diana - suspect - suspect la cineva - cineva la heis, ii puteai spune dianei sa nu-i spuna nimic nici fratelui ei sau daca fratele ei umbla prin mesajele ei, nu-l mai dadeai si il dadeai pe server, in pm, fara sa mai vada frasu' mesajele de pe facebook.. faceai tu cumva, aici in principal, este vina ta, tu ti-ai dat personal numarul cuiva pe virtual iar acela nu se stie ce a facut cu el, prosibil a facut ce a spus adi..


Si parerea mea este aceeasi.. orice injuratura, jignire = warn, chiar daca are drepate sau nu, skyline a spus odata ca daca are dreptate, il lasa sa continue, aici nu stiu daca e vorba de exact acelasi lucru dar nu e prea ok, parerea mea.. jucatorii online, daca vad ca ala injura si ia unwarn, cred ca si ei au voie, injurand in acelasi mod si stiind ca daca ia warn, ia si unwarn..  parerea mea e urmatoarea : sa se acorde warn la toti indiferent de situatie, injura, sa fie sanctionati.. pentru mine , nu conteaza cine are dreptate si cine nu, dau warn pentru limbaj pentru ca a injurat, cand dam unwarn, eu as recomanda sa se dea doar daca nu era limbaj/jignire/spam sau unele glume, nu daca are dreptate sau sa il las sa injure pe asta ca are dreptate , nu spun ca sky asta a facut, dar nu era in regula sa-l scoata, totusi, mai ales ca era pe chatul public, unde jucatorii vedeau limbajul si circul, iar administratorii dadeau warn si unwarn intr-una la limbaje,unde era cazul sa se acorde warn.
Pentru tine, sky : Cum tie nu-ti place sa intre nimeni peste banurile tale(cum ai spus tu) , nici noua nu ne place saa intrii tu peste warn-urile noastre si alte chestii ( in acest caz , la warn-uri )  corecte. aici ma refer la cele corecte, iar cele de sus, la care tu ai dat unwarn au fost corecte. gandeste-te, alti jucatori vad circul ala in chatul public si administratorii ''se joaca'' de warn si unwarn.. XD , nu spun acum ca am ceva cu tine, nu ma cert, sunt calm, nu am nimic cu tine acum, doar imi spun propria mea parere (banuiesc ca am voie sa fac asta =)) ) tu o poti continua, nu e cjiar foarte grav ce faci dar nu e prea corect..  daca administratorul (daca se certa cu administratorul) ii dadea warn, il lasai, deoarece el s-a simtit jignit, cum s-a simtit jignit si in chat si tu l-ai scos..  iar tu nu prea trebuie sa intrii peste el, avand acel jucator dreptate sau sa il lasi sa injure pe el si altora sa le dai, nu este corect..  nici noua nu ne place sa intre alti administratori peste noi, doar in cazuri in care gresim si mi se pare normal sa intram unul peste altul in aceste cazuri, dar nu in cazuri in care warn-ul este corect, orice limbaj din chat, tot limbaj este.. asa ca ar fii in regula sa se acorde la toti , egali.. eu asa fac, tu poti face cum doresti, eu scriu asta acum sa-ti dau o idee, nu sa te cert sau ceva, pana la urma, asta este treaba ta.. nu ne bagam noi, dar ar fii ok totusi sa lasi si warn-urile, mai ales ca din cate am vazut, suspect il injura pe heis, heis s-a simtit jignit, trebuia sa il lasi, daca tu erai jignit si erai in locul lui heis, sunt sigur ca ai fii facut acelasi lucru.. sau aproape sigur, iar colegul tau de staff,nu s-ar fii bagat peste tine. ( nu spune ca tu esti adminul cel mai mare si nu se poate baga nimeni peste tine) aici toti suntem egali, eu asa cred.. ca ai rank mai mare, nu inseamna ca nu ne putem baga si noi peste cei cu rank mai mare, in cazuri in care avem dreptate, cum ai fii facut daca heis i-ar fii dat unwarn iar tu te-ai fii simtit jignit? ( cum s-a simtit heis, de aia i-a si dat warn.. ) si ..  playerii au vazut ca s-a acordat warn iar dupa unwarn, ori au crezut ca au voie sa spuna si sa faca acel lucru, ori au crezut ca nu este un server serios.. nu mi se pare in regula acest lucru, cel putin mie :)
« Last Edit: 30 April 2018, 14:03:20 by MinioNN. »


Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Report admin SkyLine
« Reply #3 on: 30 April 2018, 04:24:26 »
Da,Opris aka Susp3ct ,ai intrat in staff ca un mielusel si ai acceptat sa fi invatat de catre administratorii mai mari comenzile si toate cele ,totul a decurs bn ,apoi de cand ai observat ca skyline s-a imprietenit cu sora ta ,ai luat-o razna fratior ,ca de ex : tu ai voie sa faci glume despre noi si sa spui non-sensuri dar daca cineva indrazneste sa iti faca o gluma ,faci pe suparacioasa ,cred ca ne-ai si bana daca ai putea ,ai injurat pe chatul normal un administrator care chiar face ceva si are un rol pe acest server ,dintr-o prostie ,dintr-un nimic ,warnurile au fost aplicate corect,am ajuns la concluzia ca sora-ta e mai normala si mai simtita decat tn ,adminii de altfel ti-au inteles micile tale greseli adica ABUZURI ,si au incercat sa iti explice frumos si babeste dc nu e bn sa faci aia ,si dc este un abuz cu toate ca era evident ,consider ca tu nu ar mai trebui sa mirosi comenzile unui administrator ,asculta-ma si eu sunt un tampit si am trecut prin multe idiotenii pe acest server ,problema e ca la mn nu a fost nimeni sa imi spuna :sarpe calmeaza-te nu e bn ce faci ,in schimb la tn ,administratorii au avut toata bunavointa sa te ajute cu orice ai avut nevoie,daca Cheese a ajuns sa faca mai putine probleme decat tn ,inseamna ca nu iti meriti locul nici prin donatie ,cat despre Sky e baiat mare ,stie el ce face doar ca uneori fetilii cochietele ,te va face sa pierzi totul,nu iti asculta inima ,gandeste cu capul (nu ala de jos ) ,heis ,incearca sa fi mai bland frate ,ura si dispretul nu e cea mai buna solutie intr-o echipa ,si eu ii ignoram pe toti ,dar e mai ok acum cand ne intelegem cu totii,deoarece am avut de invatat de la fiecare ceva, cu ura nu am castigat nimic niciodata(heis ,hai sa nu mai judecam pe nimeni),hai sa incercam sa fim o echipa ,fara acte de superiotate sau arogante ,mie imi place actualul staff ,iar adi si skyline s-au schimbat,skyline tu ai presimtit ca nu e bn ,eu ,iti jur ca daca mai fac vreodata o criza sau un scandal renunt la admin ,pt ca imi e rusine ,ne facem de ras ,nu putem sa facem greseli de incepatori ,nu mai avem cum ,nu mai avem voie!!!  Daca se va ajunge la inchiderea serverului ,jur ca va caut si va omor. Glumesc:P. Dar serios ,stuntman nu glumeste cand spune asta ,ar fi pacat ,sper sa se incheie aceasta reclamatie fara sanctionari si ca o ultima lectie pt noi toti,noapte buna .
« Last Edit: 30 April 2018, 04:25:05 by $arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report admin SkyLine
« Reply #4 on: 30 April 2018, 08:09:28 »
Ok, eu unul inca sunt terminat psihic din cauza ta si a persoanei care ti-a dat numarul meu. Nu am reusit sa dorm azi-noapte, nu ma pot concentra la munca.. Nu vreau sa ma gandesc nici la ce pot face pe GZS.

Spui cate doare undeva (sa nu zic unde) de numarul meu. Intrebarea este : de ce ai spus "da, il vreau" persoanei respective, daca nu-ti pasa de nr? Ceea ce nu realizati nici tu si nici Adi, ca voi spuneti ca "e doar un numar" si ca sa zic mersi ca il ai tu si nu altcineva : de ce dracu as spune "mersi" ca o persoana ti-a dat numarul meu, fara acordul meu? Nu am absolut nici o garantie ca persoana aia nu o sa dea numarul meu si altora, indiferent cate imi spui tu. Asta nu realizezi si e grav....

Omule, spune-mi :
Zici ca persoana e o fata :
1. O știu?
2. Ma stie?
3. Corect ar fi sa-mi dai si mie numarul ei.
4. E cu atat mai grav daca persoana aia ma stie, pentru ca daca e cineva care imi poarta pica... Poate sa-l dea si altora. Nu ar fi ok, nu?

Spui ca nu vrei sa torni acea persoana ca nu e frumos. Dar e frumos ce a facut ea?
Si cine a zis ca o sa toarne mai departe daca spui cine ti l-a dat? Eu doar atat voiam sa stiu. Nu am de gand sa ma iau de persoana aia sau ceva. Eu doar vreau sa stiu cine este, ca sa știu in cine sa nu am incredere

Si ca o ultima chestie, aici:

Heis, tu profiti la maxim de orice ocazie, pe care o prinzi, sa imi faci rau. N-ai idee cat rau psihic mi-ai facut cu chestia asta. Mai ziceam daca vrei sa imi faci rau in joc ca si admin. Dar nu cand este vorba despre faptul ca altcineva se baga in viata mea personala, fara acordul meu.
Daca ai vrut sa imi faci rau, ti-a iesit. Sunt, pur si simplu, terminat psihic. Cred ca daca mai intru pe server zilele astea, voi face doar fish de relaxare si o sa ignor total ce este in chat. Nu merita stuntman sa ii fac de cacat staff-ul si serverul din cauza ta ca vrei sa ma termini psihic si din cauza acelei persoane ca se baga in viata mea, fara acordul meu
« Last Edit: 30 April 2018, 08:15:06 by SkyLine. »



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Report admin SkyLine
« Reply #5 on: 30 April 2018, 08:40:02 »
Skyline inceteaza ,da-l in mortii lui de numar ,daca te suna il blochezi si gata,bai omule ce ai ma ? Am pretentii la tine ,avem o varsta ,nu mai baga toate cacaturile in seama ,in stilul asta o sa pierzi tot,gandeste-te putin ,nu se merita si pe viitor nu mai incerca sa faci bn daca esti rasplatit cu rau ,E UN NUMAR ,AU DREPTATE,nu te mai consuma pt orice rahat,daca tu esti calm acum si treci peste chestia asta fara sa mai innebunesti pt un lucru atat de banal ,o sa iesi bine ,tu spunand toate lucrurile astea aici ,nu faci decat sa bucuri persoanele care iti vor raul,daca tu cedezi atat de usor ,fi sigur ca pe viitor se pot intampla lucruri mai rele ,cine crezi ca te poate suna ? ma-sa lui stunt ?Serios,risc sa imi iau warn si imi asum dar revino-ti,crezi ca toate persoanele care ne zambesc si ne spun ca ne plac ,asa este ?Nu frate,lumea asteapta spectacol,cum te-au aplaudat la incoronare asa te vor aplauda si cand iti va fi rau ,(tu te termini singur pshihic)REVINO-TI !!!!!

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Report admin SkyLine
« Reply #6 on: 30 April 2018, 09:05:27 »
O să las primul și ultimul reply aici , o să fie o poza la conversație.

Poza -->


Numele nu îl zic nici mort , am promis. Crede-mă că nu vreau sa fiu un om de neîncredere . E fix treaba ta , numărul tau. Ți-a zis și stunt , NU ITI DA MUMARUL LA PERSOANE DIN PRIMA / CARE NU LE CUNOȘTI / CARE NU AI INCREDERE SIGURĂ.
Eu promit că aici mă opresc cu asta , nu o să mai trag atenția la ceea ce o sa zici legat de prostiile astea.

STUNMAN --> Chiar te rog sa ne sancționezi așa cum merităm , am zis și mai repet o data. Nu mă supăr , sunt pe merit până la urmă. Aici este vorba de abuz , totuși. Când a fost problema cu Șarpe și Load , șarpe a primit practic BAN pentru 2 unjail-uri. Oricum ce zice Sky mai sus , sunt niște aberații .. eu când dau cuvântul unei persoane...mort rămâne. S-aveti o zi buna in continuare.Mersi ))

P.S. ÎNCETAȚI CU MIILE DE REPLY-URI , SE AJUNGE IAR LA 30 POSTURI FARA NICI O MOTIVATIE PENTRU STUNT. --> SCRIȚI DEGEABA , NU IL INFLUENȚAȚI CU NIMIC.
 
« Last Edit: 30 April 2018, 12:09:59 by SouL_ »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report admin SkyLine
« Reply #7 on: 30 April 2018, 12:11:00 »
Ok, o sa rog toate persoanele care au fost de fata (inclusiv care nu au fost) cand s-a intamplat situatia cu Heisenberg, sa-mi dea o parte din numarul meu de telefon, in admin chat...sa nu lase nici un reply. Astept doar pe stuntman sa dea verdictul final.

Bun, am vrut sa dau si raspunsul meu final inainte de deciziile lui stuntman :

1. Pentru stuntman : vreau sa-mi cer scuze pentru ce-am facut aseara, legat de unwarn-urile si unmute-urile lui suspect. Eu o suspectam pe Diana si ma gandeam ca la insistentele lui suspect, heis il va sanctiona, eu ii anulam sanctiunile, Heis va vorbi cu tine si atunci .. m-as fi gandit ca tu vei discuta cu el. Ma rog, se pare ca nu a fost chiar asa. Adica, pe de o parte, a fost, dar finalul nu a fost cel asteptat de mine.
In plus, aici, vreau sa spun ca ... mi-am dat seama, azi-dimineata, ca am facut o greseala demna de un mare demote .... stiu, stunt, sunt constient ce demote merit pentru asta. Dar, desi nu incerc sa te influentez cu ceva, doar de la tine ma astept sa intelegi de ce am facut in halul asta.

2. Pentru Heisenberg: Ok, nu ma astept de la tine de la absolut nimic, in afara de hate si a-mi purta pica, dar vreau sa imi garantezi doar atat -> sa nu ai nici o legatura cu numarul meu de telefon si sa uiti de el. Pot sa trec peste toata chestia asta si sa uitam de ea. Tot ce pot spune este ca persoana in cauza este doar o nesimtita si nimic mai mult, atat.


Atat am avut de zis, stuntman, astept decizia ta finala.




Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Report admin SkyLine
« Reply #8 on: 30 April 2018, 12:14:31 »
Esti mai rau decat un copil cand pateste asta...Aoleu,esti adult in toata firea ,in caz ca te suna vreun mistocar =>block la numar,chiar daca te suna cu ascuns,crede ma tehnologia a avansat,îl poti afla simplu.Nu inteleg de ce te consumi atat pentru un numar,mai ales ca ai destule metode sa rezolvi asta.
         A da si,ai zis ca doar doua persoane de gen feminin au numărul tau,paaaaai, parca ai zis de doua Diane,dar prima nu are treaba, in schimb a doua,stii ca are un frate foarte intelectual si ca ii mai umbla prin mesaje,cum a fost printul ala de pe messenger. Poate ca nu l-o dat suspect/diana, gramatica nu corespunde =)) , cel mai probabil a fost in felul următor. DianaXD -> Suspect -> *persoana necunoscută* -> Heisenberg.
E totul clar,nu are de la cine sa il aibă. În principal e vina ta aaici,iti dai numarul fetelor de pe GZS....,sau de pe orice alta platforma virtuala. Tu esti vinovat in principal,iti dai numărul aiurea,nu e nimic grav in asta. ( ca are cineva numarul tau),e grav faptul ca tu esti imatur.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Report admin SkyLine
« Reply #9 on: 30 April 2018, 22:02:00 »
Ti-am mai zis si pe server. Puteti mentine legatura in nenumarate alte moduri, fara a fi nevoie sa le dati un numar de telefon.

Heisenberg a spus ca nu este un administrator de pe server, deci mie nu imi pasa de ceea ce se intampla. Tu, SkyLine, ai gresit cu toata chestia asta, ai facut un circ pe tot serverul din problema ta personala.

Este a nu stiu cata dovada ca SkyLine nu stie sa reactioneze si sa se comporte. Chiar ar merita demote pentru unwarn-urile si unmute-urile date. Totusi, nu ii dau.

Sunteti obositori.

Morala povestii: NU MAI DATI INUTIL NUMARUL DE TELEFON ALTOR PERSOANE, IN SPECIAL UNOR PERSOANE DE PE INTERNET.

:topicclosed:
« Last Edit: 01 May 2018, 20:35:11 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal