Author Topic: WTA Cum a învins-o Irina Begu pe Sabine Lisicki, de la 0-5 în decisiv  (Read 1081 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Cum a învins-o Irina Begu pe Sabine Lisicki, de la 0-5 în decisiv: “Să câștige ea, dacă poate!”  [Skilled News]









   Irina Begu a reușit vineri la Miami o revenire istorică, învingând-o pe Sabine Lisicki, 6-4, 1-6, 7-6, după ce aceasta conducea cu 5-0 în setul decisiv. Românca e calificată în optimile de finală unde va juca în această seară, nu mai devreme de ora 20:00, cu Kristyna Pliskova, din Cehia. Exclusiv pentru Digi Sport, Irina a vorbit despre revenirea unică din meciul cu Lisicki, cea mai mare din cariera sa.

“Cred că am mai câștigat o dată de la 1-5, însă de la 0-5 nu cred. Cei de pe margine au trăit mult mai intens. Am scăpat meciul din mână în setul al doilea, când am avut, dacă nu mă înșel, o minge sau două de break la 1-1, să fac eu 2-1. Și acolo m-am înmuiat puțin, aș fi vrut să fiu puțin mai atentă acolo.”, a spus Irina.

Apoi ea a povestit cum a reușit să revină și să câștige: “Îmi doream foarte mult să îmi iau serviciul la 0-5 și după, s-au legat. La 1-5, game-ul acela a durat, dacă nu mă înșel, 7-8 minute. A fost foarte strâns și am zis că vreau să lupt pentru fiecare punct. Dacă pierd meciul, să nu-l pierd pe mâna mea. Să o las pe ea să câștige, dacă poate. Cam asta a fost în capul meu, mi-am dorit foarte mult să lupt.”

Absentă multă vreme de pe teren din cauza unei accidentări, Irina se bucură acum de fiecare meci la Miami: “Am venit aici cu scopul de a reintra în joc. Mi-am dorit să am cât mai multe meciuri în picioare, să mă simt bine, în primul rând. Acum cred că încep să-mi recapăt încrederea pe care am pierdut-o puțin și să reintru în meciurile acelea de lungă durată, să fiu acolo alături de jucătoarele cele mai bune.”







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal