Author Topic: EXTERN Morata, eroul lui Juventus în Cupa Italiei, nu știe unde va juca la anul  (Read 1298 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Morata, eroul lui Juventus în Cupa Italiei, nu știe unde va juca la anul: ”Momentan, mi-e gândul doar la Euro”  [Skilled News]









   
Juventus a reușit să câștige, sâmbătă, finala Cupei Italiei, după ce a trecut de AC Milan cu scorul de 1-0 printr-un gol marcat în minutul 110. Eroul bianconerilor a fost Alvaro Morata. Spaniolul în vârstă de 23 de ani a intrat pe gazon cu doar un minut înainte să reușească golul victoriei.

Prin golul marcat în finala Cupei, Morata a ajuns la cota 12 pentru Juventus, în acest sezon, în toate competițiile. Reușita internaționalului spaniol a făcut din Juventus singura echipă din Italia care câștigă de două ori la rând Cupa și Campionatul, bianconerii reușind ”dubla” și în sezonul precedent.

Ajuns la Juventus în urmă cu două sezoane, de la Real Madrid, Morata e unul dintre cei mai curtați atacanți din Europa la ora actuală.

”Mă bucur că am câștigat acest trofeu. Sunt foarte fericit de partida reușită, dar mai ales pentru faptul că am putut ajuta Juventus să-și mai adauge încă un trofeu în palmares. Înainte de meci, familia mea și apropiații mi-au zis că voi intra și voi marca. A fost și tatăl meu în tribune și mă bucur că am reușit să înscriu. Trebuie felicitați și cei de la Milan, au făcut un joc bun și ne-a fost greu să-i învingem. Nu mă gândesc încă la viitor, momentan gândul meu este doar la Euro 2016”, a declarat Alvaro Morata la finalul jocului cu AC Milan.

Finala Cupei Italiei ar putea fi ultimul joc pentru Alvaro Morata la Juventus, Arsenal, dar Și PSG pregătind oferte fabuloase pentru ”vârful” de 23 de ani. Realul are însă prima opțiune pentru a-l răscumpăra pe internaționalul spaniol.

27 de goluri a marcat Morata pentru Juventus în cele două sezoane







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal