Author Topic: SOLVED Abuz Admin Loading  (Read 1973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
SOLVED Abuz Admin Loading
« on: 23 July 2017, 01:36:28 »
Nick-ul tau: $arpe
Adminul reclamat: Loading
Ce a facut ?: E baiat de cartier ,mi-a dat ban pentru abuz admin ,mi-am dat un-jail pentru faptu ca nu am facut combat run ,vreau dovada ,ps(spuneai ca esti corect stuntman ,hai sa vedem cum imi respingi reclamatia, fara dovezi,cand dai ban unui admin iti asumi niste riscuri nu ? hai sa vedem dovada. )
Poza: http://imgur.com/a/VdaVK

Asa domnu Loading ,nu ma intereseaza ce probleme ai tu in familie ,ai inteles ? te-ai obisnuit una doua ban ,una doua jail ,una doua warn ,bai stai asa ma ,cine te crezi ? te rog frumos pune dovada ca am facut combat run ,ca nu imi dadeam un-jail daca faceam ,daca nu pune dovada ,cer demote pentru acest admin ,nu vreau un-ban ,vreau sa fii corect tu ca owner,stuntman ,te rog frumos ,.e pe merit ,hai sa vedem ,ce se intampla.
« Last Edit: 23 July 2017, 18:41:31 by IstuntmanI »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #1 on: 23 July 2017, 01:52:54 »
Ia lasa combat-run-ul. Ia sa punem dovezile cu abuz de admin + limbaj :



« Last Edit: 23 July 2017, 01:55:11 by SkyLine. »



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #2 on: 23 July 2017, 01:54:51 »
Bai baiatule ,eu vreau dovada ca am facut combat run ,normal ca l-am injurat din moment ce imi da jail degeaba ,ce sunt astea ? puta ,din moment ce mi-a dat jail degeaba e normal ,sa imi dau unjail ,doar nu stau la jail ca i s-a sculat pasarica lu loading fii serios ma.
« Last Edit: 23 July 2017, 01:56:29 by $arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #3 on: 23 July 2017, 01:55:36 »
Da, tu acuma vrei sa aduca dovada pentru ceva ce ai facut pe moment. Esti penal :))



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #4 on: 23 July 2017, 01:57:46 »
Sunt penal ? pai sii daca tii se intampla tie mai eram ma penal ? tu cum procedai ma ? pai cum a ajuns global moderator sa imi dea mie ban ,pentru ce ? stai asa ,care e treaba ? sa puna dovezi ca am facut combat run ,cum sa nu imi dau un-jail daca nu am facut ,auzi la el
« Last Edit: 23 July 2017, 01:58:18 by $arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #5 on: 23 July 2017, 01:58:37 »
Eu macar asteptam sa treaca minutele alea 5, ca nu muream, decat sa ma scot singur din jail cu abuz :*

Da, tocmai de asta ti-a dat ban. Ai facut abuz de admin. Playerii cand nu fac combat run si primesc jail degeaba, ce fac? Nimic. Tu te-ai folosit de "puterea" de admin ca sa scapi. Norocul tau ca nu esti admin pe merit ca, dupa parerea mea, iti luai un mare demote de la stuntman
« Last Edit: 23 July 2017, 01:59:33 by SkyLine. »



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #6 on: 23 July 2017, 02:00:08 »
Ce vorbesti ma ? ai fii stat tu la jail degeaba ? pai dc sa stau degeaba ma in jail aa ? ce sunt papusoiu lu loading sa foloseasca comenzi pe mine ? te auzi ce vorbesti ?

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #7 on: 23 July 2017, 02:09:25 »


« Last Edit: 23 July 2017, 02:14:10 by IstuntmanI »

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #8 on: 23 July 2017, 02:23:30 »
Fii corect stuntman ,nu are dovada ,da-i demote ,eu nu aveam dc sa stau in jail ,nu sunt fraieru cocalarului ,sii cu asta am incheiat.

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #9 on: 23 July 2017, 13:23:57 »
Mult iubitul $arpe a lui stuntman, care ma facea hacker xD.
Fii corect stuntman, remove Loading, unban $arpe, baiatu cu skill la dm.

Asa a ajuns serverul, adminii sa se baneze intre ei, parca doar stuntman avea voie sa faca asta, si din cate stiu ban-urile la admini sunt in situatii extreme, unjail-ul n-a fost o situatie de genul.
« Last Edit: 23 July 2017, 13:25:16 by KnowN. »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #10 on: 23 July 2017, 13:54:18 »
Mult iubitul $arpe a lui stuntman, care ma facea hacker xD.
Fii corect stuntman, remove Loading, unban $arpe, baiatu cu skill la dm.

Asa a ajuns serverul, adminii sa se baneze intre ei, parca doar stuntman avea voie sa faca asta, si din cate stiu ban-urile la admini sunt in situatii extreme, unjail-ul n-a fost o situatie de genul.

Nu a fost o situatie de genul? Tu realizezi ce vorbesti? Da, si-a dat unjail....dar omule, tu nu iti dai seama ca s-a folosit de "puterea" de admin ca sa faca asta? Chiar daca a luat jail sau nu, pe degeaba, putea sa faca reclamatie pentru asta. Nu sa faca abuz de admin sa-si dea singur unjail.



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Abuz Admin Loading
« Reply #11 on: 23 July 2017, 18:38:19 »
Mult iubitul $arpe a lui stuntman, care ma facea hacker xD.
Da, el si restul serverului. Si au avut dreptate din intamplare. Cheater.

Asa a ajuns serverul, adminii sa se baneze intre ei, parca doar stuntman avea voie sa faca asta, si din cate stiu ban-urile la admini sunt in situatii extreme, unjail-ul n-a fost o situatie de genul.
Le-am spus ca au voie sa-si faca orice intre ei (#HiHi) daca gresesc ceva. Au voie sa-si dea warn, au voie sa-si dea mute, au voie sa-si dea ban. Daca-s idioti se vor plange ca un alt administrator le-a facut ceva chiar daca e clar c-au gresit.

Nu a fost o situatie de genul? Tu realizezi ce vorbesti? Da, si-a dat unjail....dar omule, tu nu iti dai seama ca s-a folosit de "puterea" de admin ca sa faca asta? Chiar daca a luat jail sau nu, pe degeaba, putea sa faca reclamatie pentru asta. Nu sa faca abuz de admin sa-si dea singur unjail.
E discutabil. :))



Bai baiatule ,eu vreau dovada ca am facut combat run ,normal ca l-am injurat din moment ce imi da jail degeaba ,ce sunt astea ? puta ,din moment ce mi-a dat jail degeaba e normal ,sa imi dau unjail ,doar nu stau la jail ca i s-a sculat pasarica lu loading fii serios ma.
Stii bine ca nu va cer dovezi pentru sanctiuni. Tocmai de-aia ceri dovada. Daca ceream poze pentru fiecare ban si warn si jail inseamna ca nu se mai dadea nici un jail pentru combat run pentru ca nu se poate da '/spec' inapoi in timp => nu exista dovezi. Nici nu se poate ca administratorii sau alti jucatori sa filmeze 24/24. Daca era nevoie de dovezi pentru orice kick/ban va umpleati de imagini. Eu unul daca era nevoie de dovezi n-as mai fi dat prea multe sanctiuni. Apropo, ai 20% warn pentru limbaj.

Pai, cam astea-s lucrurile:
- Loading i-a dat jail lui $arpe. - e foarte probabil ca $arpe sa fi facut combat run, e bine aplicat jail-ul.
- $arpe si-a dat unjail. - asta nu este deloc in regula, e abuz. Si pe mine ma enervati cand va dati unmute/unjail singuri dupa ce v-am dat eu. In majoritatea cazurilor va dadeam mute pentru limbaj, iar apoi va scoteati mute-ul. Mergea cate un ban de o zi si in situatiile astea.
- Loading i-a dat ban lui $arpe. - asta e discutabil, $arpe a abuzat, dar nu cred ca era nevoie de ban.

Amandoi ati gresit. Banul este oricum pe o zi. Cel mai mult a gresit $arpe. Stiu deja cum face $arpe cand il apuca crizele. (asta e chestia care-l trage cel mai mult in jos) Daca te enervezi asa mult cand faci DM si fugi uneori cand pierzi, sau te apuca nervii ca-s prea multi pe tine, de ce mai faci DM ? Ai o groaza de alte posibilitati.

:respins:
« Last Edit: 23 July 2017, 18:41:12 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal