Author Topic:  [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart  (Read 1917 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
[TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« on: 13 November 2016, 12:43:33 »
Nume Tutorial: Android Auto, iți face mașina „aproape” smart

Descriere:

Ce este Android Auto?

Auto este o aplicație pentru Android, făcuta special pentru utilizarea în mașina. Cu o interfața ergonomica și simpla, Auto ne oferă mai multa siguranța la volan, atunci când utilizam telefonul pentru navigație, apeluri, muzica, etc.

Cum se foloseste Android Auto?

Aplicația Android Auto se poate folosi în doua moduri:
1. Conectare la autoturism cu suport Android Auto
2. Cu telefonul de sine stătător, montat într-un suport
În ambele cazuri Android Auto va face același lucru, dar în primul caz, când se conectează la mașina, Android Auto se va afișa pe ecranul sistemului de navigație al mașinii; Caz în care, bineînțeles va fi mai ușor de folosit.

De unde descarcam aplicatia Android Auto?


De ce sa folosim Android Auto în mașina?

După cum știm, este periculos sa folosim telefonul în mașina, în timp ce ne deplasam. De aceea este recomandat sa folosim aceasta aplicație, unde interfața este foarte ușor de citit dintr-o privire.
Cu ecranele telefoanelor, care în ultima vreme au devenit din ce în ce mai mari, acestea sunt greu de manevrat și destul de incomode, când sunt folosite în trafic.
Auto are suport foarte bun pentru comenzi vocale, iar în viitor se vor putea folosi și alte aplicații prin interfața Auto, pentru a ușura viata șoferului, și bineînțeles pentru o siguranța sporita.
In curând se va introduce suportul Google Now, cu inteligenta artificiala de la Google, care ne va răspunde la întrebări. Până atunci aplicația Auto este super utila, mai ales pentru cei care folosesc foarte mult telefonul în mașină.

Download: link-urile de download sunt mai sus.

Autor: Cristian Cismaru

Sursa (Link-ul oficial): Videotutorial

Tutorialul:



Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline #Master.

  • Senior
  • *
  • Posts: 293
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Low Society
  • Real Name: Mosu
Re: [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« Reply #1 on: 13 November 2016, 13:45:58 »
Am văzut si eu azi aceasta aplicație si pot spune ca e utila din ce am observat in video. Am văzut ca stau prost cu instalarea aplicației pentru ca am vrut sa o bag si nu-mi merge, dar o sa vad de ce.
"Romania National Trucking, este mai mult decat un simplu server, noi suntem uniti, ca o familie, si uniti o sa fim mereu .."


Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« Reply #2 on: 13 November 2016, 13:51:52 »
Am văzut ca stau prost cu instalarea aplicației pentru ca am vrut sa o bag si nu-mi merge, dar o sa vad de ce.
Am văzut și eu, chiar dacă am Android 5.0 zice că aplicația nu e compatibilă cu dispozitivul meu. XD

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« Reply #3 on: 13 November 2016, 16:37:31 »
Suport Auto, Digi Net Mobil, Google Maps, casetofon cu conectivitate Bluethoot. Tampenie de aplicatie, cine vrea sa asculte doar muzica preferata isi pune pe CD/stick/SDcard.





Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Re: [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« Reply #4 on: 13 November 2016, 17:59:35 »
Suport Auto, Digi Net Mobil, Google Maps, casetofon cu conectivitate Bluethoot. Tampenie de aplicatie, cine vrea sa asculte doar muzica preferata isi pune pe CD/stick/SDcard.
Truuue.
dc sa ai nevoie de suport auto cand ai google maps :))

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: [TUT] Android Auto, iți face mașina „aproape” smart
« Reply #5 on: 13 November 2016, 18:48:17 »
Truuue.
dc sa ai nevoie de suport auto cand ai google maps :))

Ai nevoie de suport auto genius pentru a vedea traseul. Nu stai cu o mana pe volan iar in cealtalta ti telefonul.





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal