Author Topic: INTERNATIONAL România - Serbia: Tricolorele sunt cu un pas la Mondialul din Danemarca  (Read 1339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
INTERNATIONAL România - Serbia: Tricolorele sunt cu un pas la Mondialul din Danemarca
« on: 13 June 2015, 15:43:25 »


[Skilled News] România - Serbia: Tricolorele sunt cu un pas la Mondialul din Danemarca [Skilled News]









Naţionala de handbal feminin a României este la un meci distanţă de calificarea, pentru a 22-a oară în istorie, la un turneu final de Campionat Mondial. Singura reprezentativă din lume care a reuşit, din 1957, să nu facă niciun pas greşit, poate continua seria de vis astăzi, de la ora 17:00, în direct la Digi Sport.
"În handbal, 6 goluri nu mai reprezintă nimic. Noi ne gândim doar la victorie în meciul cu Serbia. Lăsăm la o parte ce a fost în tur", a comentat Denisa Dedu, care a fost completată de Eliza Buceschi: "Toată lumea e conştientă că am câştigat acolo cu 6 goluri şi suntem cu jumătate de pas la Campionatul Mondial, dar vreau să vă spun că în această a doua săptămână a pregătirii ne-am antrenat mult mai intens decât în prima".

"Victoria din meciul tur cu Serbia ne face să fim încrezători, dar, aşa cum ştim cu toţii, sârbii nu depun niciodată armele şi fetele alea vor să vină să demonstreze aici că ce a fost acolo a fost o eroare din partea lor", a comentat şi preşedintele FRH, Alexandru Dedu.

Al doilea meci din play-off-ul Campionatului Mondial găzduit de Danemarca, în acest an, va fi urmărit de o asistenţă record. 7.200 de fani tricolori sunt aşteptaţi în Sala Polivalentă din Cluj.   







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Romania este destul de buna la handbal feminin, cred ca va ajunge la mondial. =D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal