Author Topic: INTERN A ratat cupele europene » Din cauza incertitudinii financiare, CSU...  (Read 1385 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei


[Skilled News] A ratat cupele europene » Din cauza incertitudinii financiare, CSU Asesoft Ploiești nu a reuşit să se înscrie în EuroCup [Skilled News]









Echipa CSU Asesoft Ploieşti trece prin cea mai neagră perioadă de cînd există, fiind la un pas de desfiinţare

În luna martie a rămas fără principalul sponsor, Sebastian Ghiţă retrăgîndu-şi ajutorul financiar pe care l-a acordat în ultimii 15 ani, din cauza problemelor juridice în care este implicat omul de afaceri. În iunie şi-a pierdut antrenorul, sîrbul Vladimir Arnautovici fiind răpus de un cancer la ficat, boală de care a aflat că suferă la începutul iernii. Cum ajutorul pe care-l aşteaptă de la autorităţile locale întîrzie să apară, ieri, CSU Asesoft Ploieşti a ratat şansa de a se înscrie şi de a participa în EuroCup pentru al 3-lea sezon consecutiv. Ziua de 12 iunie a fost termenul limită pentru depunerea dosarului şi a scrisorii de garanţie către Euroligă.

AŞTEAPTĂ AJUTOR

Zilele trecute, oficialii clubului au trimis o scrisoare deschisă primarului Iulian Teodorescu şi Consiliului Local prin care au anunţat că CSU Asesoft Ploieşti nu poate onora invitaţia ULEB pentru înscrierea în EuroCup şi, totodată, se află în imposibilitatea de a-şi desfăşura activitatea în Liga Naţională, începînd cu sezonul viitor. Pînă atunci, fanii baschetului ploieştean sînt aşteptaţi sîmbătă, 20 iunie, la acţiunea care se va desfăşura pe Bulevardul Castanilor, prin care se încearcă sensibilizarea autorităţilor locale. "Încă nu este 100% că se desființează Asesoft, dar nu cred că va rezista nici măcar în B. Jucătorii au fost anunțați de situație. Eu, personal, am mai multe oferte de la alte echipe, dar nu am luat nici o decizie. Sînt foarte supărat", a spus președintele clubului, Ionuț Georgescu.







Sursa: gsp.ro
« Last Edit: 07 December 2015, 17:34:25 by hasweL SG . »


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Romania.... probleme cu banii peste tot. :\

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal