Author Topic: WTA Reacţia Simonei Halep după ce a trecut de Şvedova: "A fost destul de greu să....  (Read 1070 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Reacţia Simonei Halep după ce a trecut de Şvedova: "A fost destul de greu să joc împotriva ei, dar şi a vântului" [Skilled News]









Simona Halep, a patra favorită şi numărul 5 WTA, este mulţumită de cum a jucat împotriva Yaroslavei Şvedova (Kazahstan, 41 WTA), pe care a învins-o, miercuri dimineaţă, scor 6-3, 6-3, într-un meci din optimile de finală ale turneului Premier 5 de la Wuhan (China).

"Am încercat să dau tot ce am mai bun şi consider că am făcut un meci solid. Sunt foarte mulţumită de cum am jucat în turneele mari şi sunt mulţumită că joc în aceeaşi notă şi aici.

 
A fost destul de greu să joc împotriva Yaroslavei, dar şi a vântului, aşa că mă bucur că am câştigat în două seturi", a fost reacţia Simonei Halep, după meciul din optimi.
Simona Halep, în vârstă de 25 de ani, a beneficiat de un bye în primul tur al competiţiei de la Wuhan, iar înainte să joace cu Yaroslava Şvedova a trecut de Irina Begu, după abandonul acesteia la scorul de 6-3, 2-0 pentru a patra favorită a competiţiei.







Sursa: prosport.ro

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal