Author Topic: DENIED Unban Swaggy  (Read 2418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seraph[]

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Yo
  • Real Name: Sebi
  • Steam ID: -
DENIED Unban Swaggy
« on: 20 March 2017, 12:39:26 »
Nickname: (nickname-ul tau)Swaggy
Poza ban: (poza de la dialogul banului din joc)http://imgur.com/a/URIBv
Informatii suplimentare:pentru ca am zis 'maicata' dai ban ,Nu va mai credeti asa mari si tari ,voi astia ''staff-ul'' unii dintre iei chiar fac varf la gramada ,Va stiti voi. Atat am avut de zis
« Last Edit: 21 March 2017, 19:03:50 by IstuntmanI »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban Swaggy
« Reply #1 on: 20 March 2017, 12:58:36 »
Te-am avertizat ca stau cu ochii pe tine 24/24 si la prima abatere iti iei mute 60 de minute, iar la a doua abatere iti iei ban 1 zi. Tu chiar asa crezi ca eu sunt carpa ta sa-ti suport toate rahaturile?
Da, pentru "maicata" ti-am dat ban 1 zi. Sa spui mersi ca nu ti-am dat ban 7 zile, cat ar fi trebuit de fapt

Pentru cine vrea faza cu banul, o gasiti aici : https://s14.postimg.org/dvr551sz5/sa_mp_005.png

Ca sa spun toata povestea, sa inteleaga oricine nu a fost de fata, ea este asa :

Fratele lui Heisenberg, 828, si-a uitat parola si a incercat-o de cateva ori. Seraph a spus ca "s-au i-a spart cineva contul si i-a schimbat parola". Eu i-am spus frumos ca nu se pot sparge parolele pe GZS, dar el "e nu". I-am spus eu apoi ca daca reuseste el sa-mi sparga mie contul, poate sa faca ce vrea cu el (mai exact i-am zis ca poate sa-mi dea toti banii)...si el face repede "nu-s d-ala" . Ba mai da-te-n.....:)) o spui asa de parca ai putea sa o spargi foarte usor. Apoi ti-am mai si explicat frumos ca are protectie avansata (dar prin alte cuvinte ti-am zis asta) si ti-am zis ca iti dau orice vrei daca tu resusesti sa treci de ea ...si tu vii ca ultimul taran si spui "pe maicata".

Atat am avut si eu de zis. Stuntman poate sa confirme tot ce-am zis aici, daca se uita in log in jurul orei 12 - 12:30


PS: daca ar fi fost stuntman in locul meu, stai tu calm...ca dupa o explicatie frumoasa, daca i-ai fi zis asa, nu mai intrai niciodata pe server. :)
« Last Edit: 20 March 2017, 13:02:33 by [New]SkyLine »



Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Unban Swaggy
« Reply #2 on: 20 March 2017, 15:12:15 »
Aolo jenele...zii mersi ca nu ti-a dat 7 zile   :)) si inca ceva,gandeste-te inainte sa spui prostii,fiind ca iata ce se intampla.  ;))

Offline Wanted

  • Full Member
  • *
  • Posts: 126
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • T H E _-_ D E X T R O Y E R
  • Real Name: Stefano Mihallari
Re: Unban Swaggy
« Reply #3 on: 20 March 2017, 18:48:27 »
You are doing lots of bad things. We also were pm-ing and you wanted to make not-allowed things, or like insulting players, and you were insulting because you knew that those admins couldn't read pm's ( Skyline, Heisenberg and Aditzza) for me, say a great THANKS for ban 1 day. You deserve more.                         :contra:



P.S.: I know I should write in romanian, but to prevent hundreds of mistakes i am saying in English  :-" :-"  ;;) ;;)
Spoiler
I am the darkness which will always remain
who follows your footsteps and whispers your name
I linger behind you, a reminder, a refrain.
who sings you sweet nothing, and plays all of your games
I move with all of your gestures and mirrors your soul
I am your gray side, the blackness, the coal
I live without substance and burn without fire
I am your truth, your mimic, and liar
I chase you without running, I follow your lead
I'm always behind you
I am the darkness you bleed
I'm  not going to leave you, you are mine till you die.
i'm your nothing, your everything, a flicker, a sigh
so run if you will, but ill always be near
ill follow you always till the end is here
[close]

Offline ScreaM_

  • Senior
  • *
  • Posts: 357
  • Reputation: 15
  • Gender: Male
  • GZS Administrator - SG Senior - LSV Member
  • Real Name: Gjergji Shkembi
  • Steam ID: -
Re: Unban Swaggy
« Reply #4 on: 20 March 2017, 20:37:13 »
I agree the $tef comment because u can insult players in pm but they can report you in forum. Think before u do something.  :-q  :against:

Vinnie

  • Guest
Re: Unban Swaggy
« Reply #5 on: 20 March 2017, 23:58:57 »
Players been reporting the guy. I just couldn't read PMs.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Unban Swaggy
« Reply #6 on: 21 March 2017, 01:48:34 »
Fratele lui Heisenberg, 828, si-a uitat parola si a incercat-o de cateva ori. Seraph a spus ca "s-au i-a spart cineva contul si i-a schimbat parola". Eu i-am spus frumos ca nu se pot sparge parolele pe GZS, dar el "e nu". I-am spus eu apoi ca daca reuseste el sa-mi sparga mie contul, poate sa faca ce vrea cu el (mai exact i-am zis ca poate sa-mi dea toti banii)...si el face repede "nu-s d-ala" . Ba mai da-te-n.....:)) o spui asa de parca ai putea sa o spargi foarte usor. Apoi ti-am mai si explicat frumos ca are protectie avansata (dar prin alte cuvinte ti-am zis asta) si ti-am zis ca iti dau orice vrei daca tu resusesti sa treci de ea ...si tu vii ca ultimul taran si spui "pe maicata".
Despre asta: in 100% din cazurile de pana acum de pe GZS, cand un utilizator a avut contul "spart", vina apartinea chiar celui care detinea contul, din diverse motive: daca va inregistrati cu aceeasi parola pe alte servere (cu owneri neseriosi, care pot vedea parolele fiecarui utilizator) ei va pot afla parola si o pot incerca si pe GZS/SG/etc., sau doar o uitau, sau erau pe alt nume ( /newnick much xD ), etc. . Serverul nostru are securitate ridicata pentru parole, pentru a evita eventuale probleme din partea noastra. Daca baza de date a GZS-ului va fi vreodata accesata de cineva care nu trebuie sa intre acolo, el nu va putea citi parolele voastre deoarece ele sunt criptate (altfel spus, daca tu ai parola "cartof", in baza noastra de date ea nu este stocata pur si simplu asa, ci sub un format gen "KSDJ423JKSDKDH2342KDSKJFF32545", care la randul ei este "rastalmacita" [diverse alte metode de imbunatatire a securitatii, pe care nu le voi detalia aici din motive probabil evidente] de cateva ori, dar asta doar ca idee). Acelasi grad de securitate il au si simplele parole de case. Vulnerabilitate sunteti voi, nu serverul. Securitatea este o prioritate pentru mine (apropo, recent SG-ul a devenit valabil pe https, in loc de clasicul http. Acel "s" vine de la "secure"). Datorita acestei securitati nici eu nu pot citi parolele, probabil cei care au mai uitat parolele conturilor tin minte ca le-am spus ca nu le pot citi parolele pentru a le spune, ci pot doar sa le schimb (cand le schimb se genereaza si salveaza in formatul "criptat", iar ele nu mai pot fi citite de nimeni in mod direct). Acesta este si motivul pentru care daca va uitati parola pe diverse site-uri securizate precum Facebook sau Google ele nu va dau prin email parola veche, ci va dau un link de confirmare si generare instanta a unei noi parole.
[am senzatia ca am detaliat prea mult]

Acum ca am stabilit asta, sa revin on-topic:
SkyLine are dreptate. Stiu cum e sa fie un copil *special* care face toate prostiile si profita de faptul ca este in spatele unui monitor. Daca imi tot faceai mie asemenea idiotenii, acest ban era de 7 zile... in cazul bun. Ganditi inainte sa vorbiti, pentru a evita problemele. Asta se aplica oriunde, pentru binele vostru.



Ai putea pur si simplu sa incetezi cu toate prostiile pe care le faci, asta daca nu vrei sa fii si tu unul din acei copilasi problema pe care i-am expediat in suturi ( aceasta este o metafora pentru "ban permanent" :)) ) de pe GZS.
« Last Edit: 21 March 2017, 01:51:18 by IstuntmanI »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban Swaggy
« Reply #7 on: 21 March 2017, 07:26:38 »
Despre asta: in 100% din cazurile de pana acum de pe GZS, cand un utilizator a avut contul "spart", vina apartinea chiar celui care detinea contul, din diverse motive: daca va inregistrati cu aceeasi parola pe alte servere (cu owneri neseriosi, care pot vedea parolele fiecarui utilizator) ei va pot afla parola si o pot incerca si pe GZS/SG/etc., sau doar o uitau, sau erau pe alt nume ( /newnick much xD ), etc. . Serverul nostru are securitate ridicata pentru parole, pentru a evita eventuale probleme din partea noastra. Daca baza de date a GZS-ului va fi vreodata accesata de cineva care nu trebuie sa intre acolo, el nu va putea citi parolele voastre deoarece ele sunt criptate (altfel spus, daca tu ai parola "cartof", in baza noastra de date ea nu este stocata pur si simplu asa, ci sub un format gen "KSDJ423JKSDKDH2342KDSKJFF32545", care la randul ei este "rastalmacita" [diverse alte metode de imbunatatire a securitatii, pe care nu le voi detalia aici din motive probabil evidente] de cateva ori, dar asta doar ca idee). Acelasi grad de securitate il au si simplele parole de case. Vulnerabilitate sunteti voi, nu serverul. Securitatea este o prioritate pentru mine (apropo, recent SG-ul a devenit valabil pe https, in loc de clasicul http. Acel "s" vine de la "secure"). Datorita acestei securitati nici eu nu pot citi parolele, probabil cei care au mai uitat parolele conturilor tin minte ca le-am spus ca nu le pot citi parolele pentru a le spune, ci pot doar sa le schimb (cand le schimb se genereaza si salveaza in formatul "criptat", iar ele nu mai pot fi citite de nimeni in mod direct). Acesta este si motivul pentru care daca va uitati parola pe diverse site-uri securizate precum Facebook sau Google ele nu va dau prin email parola veche, ci va dau un link de confirmare si generare instanta a unei noi parole.
[am senzatia ca am detaliat prea mult]

Acum ca am stabilit asta, sa revin on-topic:
SkyLine are dreptate. Stiu cum e sa fie un copil *special* care face toate prostiile si profita de faptul ca este in spatele unui monitor. Daca imi tot faceai mie asemenea idiotenii, acest ban era de 7 zile... in cazul bun. Ganditi inainte sa vorbiti, pentru a evita problemele. Asta se aplica oriunde, pentru binele vostru.



Ai putea pur si simplu sa incetezi cu toate prostiile pe care le faci, asta daca nu vrei sa fii si tu unul din acei copilasi problema pe care i-am expediat in suturi ( aceasta este o metafora pentru "ban permanent" :)) ) de pe GZS.

Wow :)) ca un rezumat, respins pentru a 3-a oara si tot din vina lui. Ma intreb doar...cand va înțelege el ca adminii nu sunt carpele lui ca sa ne ia el cum vrea



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Unban Swaggy
« Reply #8 on: 21 March 2017, 07:48:29 »
Stunt , problema cu fratele meu a fost rezolvată de ieri, ne cerem scuze.
Venind la subiectu lui janel, face multe reclame și toate "aiurea" să zic.
Pentru orice mute/warn/kick trebuie să reclameze.
Nush ce de făcut cu copilul asta :contra:

Offline Seraph[]

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Yo
  • Real Name: Sebi
  • Steam ID: -
Re: Unban Swaggy
« Reply #9 on: 21 March 2017, 13:30:04 »
Sunt cu ochii pe voi ,orice mica greseala = reclamatie ,pa

Offline Seraph[]

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Yo
  • Real Name: Sebi
  • Steam ID: -
Re: Unban Swaggy
« Reply #10 on: 21 March 2017, 13:31:46 »
 :contra:

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: Unban Swaggy
« Reply #11 on: 21 March 2017, 13:44:39 »
I like jenel  :D :D


Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban Swaggy
« Reply #12 on: 21 March 2017, 13:47:23 »
Sunt cu ochii pe voi ,orice mica greseala = reclamatie ,pa

Pentru chestia asta, sa te fereasca vreunul sa te prind pe server. De la mine iti vei lua ban permanent, indiferent de cine si ce zice. Deci joaca-te cat mai ai timp. Daca te-am prins pe server, ai primit ban permanent



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Unban Swaggy
« Reply #13 on: 21 March 2017, 13:50:31 »
Este pe server și amenință stafful cu reclame.
Stunt terog lasă un replay cu ce ii fac copilului.
Deja ești culmea janel

Offline Seraph[]

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Yo
  • Real Name: Sebi
  • Steam ID: -
Re: Unban Swaggy
« Reply #14 on: 21 March 2017, 14:03:45 »
sa se uite in chat-ul serverului si sa vada ,sau pune tu dovezi aici cum te-am amenintat

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Unban Swaggy
« Reply #15 on: 21 March 2017, 14:06:36 »
Poftim o mica parte pentru mai mult accesti log-,il orele 13-14
Imagine:http://m.imgur.com/Kc6oxG2

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban Swaggy
« Reply #16 on: 21 March 2017, 14:08:33 »
Eu v-am zis...nu mai are rost. Sa-l fereasca sfantul sa-l prind pe server cand intra ca primeste direct ban permanent



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal