Author Topic: SOLVED Report Admin SeBBy  (Read 2793 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
SOLVED Report Admin SeBBy
« on: 11 September 2018, 21:59:07 »
Your nickname: (your nickname in the server) : SkyLine
Reported admin's name: (the nickname of the reported admin) : SeBBy
What he does ?: (what he does wrong ?) : Kick pentru afk :|
Photo: (here you post a photo with his fault) https://imgur.com/a/q7zRzbd

Ok stai ca... nu inteleg. Nu vad care e problema ta daca stau eu afk, lol :| Nu sunt admin, sunt un simplu jucator. Nu am biz-uri, nu am nimic in afara de bani. Pur si simplu m-am pus pe pauza si am uitat de joc, ca stau intr-o conferinta cu altcineva. Macar de eram admin si era altceva. Dar sa fiu un simplu jucator cu care nu ai nici o treaba si nu interactionez cu tine => nu te afecteaza cu absolut nimic nici pe tine, nici pe mine, nici serverul, nici alti jucatori... nu inteleg motiul kick-ului. Ok, ai dat mesaj pe Discord dar nu puteam raspunde, aveam treaba. Si imi dai kick :| Daca stau afk, lasa-ma acolo ca, repet, NU VAD cu ce pnm afecteaza pe oricine. Daca afecteaza serverul sau pe cineva, ca am uitat eu jocu afk, spune-mi ...
« Last Edit: 17 September 2018, 00:34:59 by IstuntmanI »



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #1 on: 11 September 2018, 22:09:06 »
Serios, te-ai frustrat pentru un kick ? Erai afk de aproape 8 ore, poate voiai sa faci ore afk, dar totusi, daca nu joci, la ce mai stai 8 ore afk ?

"Am uitat jocul in bara" fratele meu, daca stateai pe PC, nu iti sare jocul ala acolo in bara ?

Si pe discord ai zis: "am dat din greseala pe clientul samp si am intrat DOAR sa fac poza, altfel nu intram" si de la poza aia esti afk si tot esti.





Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #2 on: 11 September 2018, 22:12:15 »
Serios, te-ai frustrat pentru un kick ? Erai afk de aproape 8 ore, poate voiai sa faci ore afk, dar totusi, daca nu joci, la ce mai stai 8 ore afk ?

"Am uitat jocul in bara" fratele meu, daca stateai pe PC, nu iti sare jocul ala acolo in bara ?

Si pe discord ai zis: "am dat din greseala pe clientul samp si am intrat DOAR sa fac poza, altfel nu intram" si de la poza aia esti afk si tot esti.
'
Daca stii bine sa citesti, ai vedea ca ti-am zis ca AVEAM TREABA. Jucam ceva cu cineva si NU am bagat jocul ala in bara in alea 7 ore, ca eram in conferinta. Deci NU, NU am vazut jocul in bara. Am si uitat ca eram in sa-mp, crezi ca nu ieseam, daca imi aduceam aminte de el ?
« Last Edit: 11 September 2018, 22:12:51 by SkyLine. »



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #3 on: 11 September 2018, 22:27:54 »
Reclamatia aceasta e facuta ori din plictiseala sau din frustrare maxima  =D> . SkyLine , de cand ti-ai pierdut rank-ul de "supervisor" pe server o dai pe frustrari , nu crezi ? Mereu ai cate ceva cu adminii si mereu crezi ca ai fost / esti cel mai bun. Chill baiatule.

Acum sa raspund strict despre aceasta reclamatie. Raspunsul e evident , "reclamatie facuta din plictiseala". Si eu dau kick-uri pentru afk cand stati cate 7-8 ore + , sau cand intrati in joc si nu va logati ( salut foad :)) )
'
Am si uitat ca eram in sa-mp, crezi ca nu ieseam, daca imi aduceam aminte de el ?

Perfect , aici dai dovada ca n-ai ce face cu viata ta , cu ce te-a deranjat acel kick daca tot voiai sa iesi ?

:contra: reclamatiei , te-ai plictisit prea tare si ai facut reclamatia aceasta pentru un "nimic".
Probabil si raspunsul lui stunt va fi tot unul negativ reclamatiei , cand va plictisiti o dati in prostii. N-are rost sa se posteze multe reply-uri , concluzia e ca sky are o mare frustrare pe el.

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #4 on: 11 September 2018, 22:28:36 »
Clar :)) la fel si minion acum ceva timp,era un player afk de mai bn de 20 ore si ia dat kick cu motiv "ocupi 1 slot degeaba" daca imi aduc bine aminte 😂😅
« Last Edit: 11 September 2018, 22:31:00 by Depяessive_ »


Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #5 on: 11 September 2018, 22:36:58 »
Ai facut din tantar armasar la aceasta reclamatie. Pentru un kick nu merita sa o faci.
E justificabila treaba asta cu AFK. Ai si tu dreptate intr-un punct de vedere insa si Sebby are.

In concluzie, :contra: . Sebb si-a facut treaba mereu. Nu cred, ca va fi sanctionat pentru un kick.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ScreaM_

  • Senior
  • *
  • Posts: 357
  • Reputation: 15
  • Gender: Male
  • GZS Administrator - SG Senior - LSV Member
  • Real Name: Gjergji Shkembi
  • Steam ID: -
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #6 on: 11 September 2018, 22:42:16 »
Probably stuntman should create a rule for admins.Like they can kick players if they stay more than 1 hour and 30 min afk or probably less or more idk,thats stuntman choice.

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #7 on: 12 September 2018, 01:42:43 »
Clar :)) la fel si minion acum ceva timp,era un player afk de mai bn de 20 ore si ia dat kick cu motiv "ocupi 1 slot degeaba" daca imi aduc bine aminte 😂😅
I-am dat kick cu motiv afk +20 ore sau ceva de genul :/ nu mai spune chestii inainte sa fii sigur de asta, chiar daca spui ca ''daca imi aduc bine aminte'' altii chiar asta cred. Da, si eu mai dadeam kick pentru afk destul de mult, insa nu cu acel motiv. Nimeni nu ocupa un loc degeaba :P De ceva timp nu am mai dat, am inceput sa dau doar la administratori. Sunt simplii jucatori, pot sta cat vrea pana la urma.. dupa mine. Am gresit inainte ca am dat kick(presupun eu). La reclamatie nu ma bag, am vrut doar sa precizez acest lucru lui kriss. Am vrut sa-l intreb de asta pe stuntman, insa am uitat.
« Last Edit: 12 September 2018, 01:50:56 by MinioNN. »


Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #8 on: 12 September 2018, 08:34:03 »
I-am dat kick cu motiv afk +20 ore sau ceva de genul :/ nu mai spune chestii inainte sa fii sigur de asta, chiar daca spui ca ''daca imi aduc bine aminte'' altii chiar asta cred. Da, si eu mai dadeam kick pentru afk destul de mult, insa nu cu acel motiv. Nimeni nu ocupa un loc degeaba :P De ceva timp nu am mai dat, am inceput sa dau doar la administratori. Sunt simplii jucatori, pot sta cat vrea pana la urma.. dupa mine. Am gresit inainte ca am dat kick(presupun eu). La reclamatie nu ma bag, am vrut doar sa precizez acest lucru lui kriss. Am vrut sa-l intreb de asta pe stuntman, insa am uitat.

Finally cineva care a inteles ce am vrut sa zic. Si fix persoana care si-a dat drumul la gura cu tot ce nu a mai suportat la mine :))



Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #9 on: 12 September 2018, 12:07:10 »
LoL, se dau kick-uri pentru afk mai nou...Am inteles.

Offline Susp3cT

  • Junior
  • *
  • Posts: 56
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Danut
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #10 on: 12 September 2018, 14:25:09 »
Dupa parerea mea , Skyline a facut un report degeaba , dar intr-un fel nu deoarece am primit si eu kick-uri de mai multe ori dar am zis " este doar un kick " dar asa daca ar sta mai multi playeri afk sa zicem 6 ore , primesc si ei kik , adica ce trb  e asta si uite asa pierdem playeri , Din partea mea ai un CONTRA , doar daca se intampla sa dea kick la playerii care stau afk de o vreme atunci ai PRO de la mine dar doar atunci  , chiar daca multi jucatori nu stau atata afk care asta nush daca se intampla  :))

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #11 on: 12 September 2018, 16:48:25 »
Daca aveam nevoie de playeri care stau afk si se joaca alte jocuri putea la fel de bine sa bage boti,mare pierdere :(

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #12 on: 12 September 2018, 17:34:26 »
Dupa parerea mea , Skyline a facut un report degeaba , dar intr-un fel nu deoarece am primit si eu kick-uri de mai multe ori dar am zis " este doar un kick " dar asa daca ar sta mai multi playeri afk sa zicem 6 ore , primesc si ei kik , adica ce trb  e asta si uite asa pierdem playeri , Din partea mea ai un CONTRA , doar daca se intampla sa dea kick la playerii care stau afk de o vreme atunci ai PRO de la mine dar doar atunci  , chiar daca multi jucatori nu stau atata afk care asta nush daca se intampla  :))

Pai se pare ca doar la playerii care stau mai mult de o vreme



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Report Admin SeBBy
« Reply #13 on: 17 September 2018, 00:34:47 »
Un kick excelent aplicat, felicitari! :-bd Eu as fi facut-o dupa doar doua ore. :D :))

Nu e mare branza, stiti ca jucatorilor care stiu ce fac pe server si sunt vechi li se da kick cand stau mult prea mult AFK. 8 este chiar un numar exagerat de ore AFK. Da, teoretic n-ar trebui sa se dea kick pentru asa ceva, dar uneori AFK-ul ofera diverse avantaje, ca de exemplu un loc in acel top de ore AFK, pe care am de gand sa-l scot pe viitor pentru ca nu trebuie sa existe un top vizibil pentru asa ceva, iar uneori pare ca intrati pe server doar pentru a sta AFK pentru a avansa in acel top.

:topicclosed:
« Last Edit: 17 September 2018, 22:47:13 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal