Author Topic: EXTERN N'Doye a ajuns la 12 goluri stagionale și i-a dedicat ultima sa reușită unei ...  (Read 597 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy

[Skilled News] N'Doye a ajuns la 12 goluri stagionale și i-a dedicat ultima sa reușită unei artiste  [Skilled News]








Ousmane N'Doye a marcat din nou pentru liderul campionatului și a ajuns la 12 reușite stagionale, cel mai bun total al său într-un sezon, de când joacă în Liga 1.

Imediat după ce a perforat poarta Viitorului, mijlocașul senegalez în vârstă de 37 de ani a ridicat în aer un tricou cu poza Andrei, o cunoscută și foarte apreciată cântăreață din showbiz-ul românesc.
La finalul partidei, N'Doye a explicat de ce i-a dedicat Andrei golul său, discutând pe scurt și despre lupta la titlu, în care ASA Târgu Mureș este mare favorită: "Andra mi-a trimis tricoul azi și a ajuns exact după încălzire. Mi-a zis că o să dau gol. Eu știam că o să dau gol, de aceea l-am pus la bancă. Acum toată lumea cântă în vestiar 'Avioane de hârtie'! E frumos".

Despre meciul cu Viitorul, N'Doye a spus: "Nu a fost scor de tenis. Noi jucăm să dăm gol. Dacă nu dai gol, nu câștigi! Când joci fotbal și ai oportunitate, dai. Așa s-a întâmplat azi. Mă bucur că am dat șase și urez baftă multă Viitorului în continuare. Cum a declarat regele Hagi, ei nu joacă pentru alții, ci pentru ei.

Știam că o să fie un meci greu, pentru că Viitorul e o echipă ambițioasă, care joacă bine fotbal. Au jucat bine, dar s-a rupt tot după ce au luat cartonașul roșu.

Noi jucăm meci de meci, la ultimul meci o să știm dacă suntem favoriți sau nu. Le ținem pumnii celor de la Dinamo, sper să fie un meci frumos și cine merită să câștige".

Viitorul nu are nicio victorie în ultimele trei partide (două eşecuri şi un egal). În tur scorul a fost egal, 0-0. ASA a reuşit cea mai categorică victorie din acest campionat, iar FC Viitorul a suferit cea mai drastică înfrângere. ASA a ajuns la 15 partide consecutive fără înfrângere.





Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Ce tare . Cred ca s-a bucurat

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline [SG]StaRLighT

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 524
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • idk
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: nu stiu
Poate  ca io placut o piesa de la Andra, deaia o facut dedicatia . 

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Sper sa nu ia campionatul... :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal