Poll

Pe cine votati ?

Klaus Iohannis
Victor Ponta
Nu votez
Votez pe ambii
Nu am drept de vot

Author Topic:  De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?  (Read 7003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani



Voi incepe cu motivele contra Victor Viorel Ponta:
1. Are o imagine foarte proasta in Europa: http://capitalismpepaine.com/2014/09/03/uniunea-europeana-nu-l-votati-pe-victor-ponta/ . Multe personalitati europene ne-au avertizat in privinta lui Victor Ponta.

2. In PSD sunt cei mai corupti si comunisti: http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/prea-sarac-pentru-a-fi-cinstit-cum-sa-nu-votezi-ponta-109057.html . (in PSD este si Iliescu, primul om care a inceput sa distruga tara asta dupa caderea comunismului, aceasta persoana este tot comunista, si multi stiu asta, dar din pacate nimeni nu l-a pedepsit, si el inca se invarte prin PSD si este, din cate stiu eu, lider onorific, sau ceva de genul)

3. Victor Ponta, cum bine stiti toti, plagiaza, nu are pregatire suficienta, nu are creativitate, fura. ( http://ro.wikipedia.org/wiki/Cazul_plagiatului_din_teza_de_doctorat_a_lui_Victor_Ponta ) Mereu am considerat ca o persoana care nu are creativitate nu trebuie sa detina un anumit lucru care ii ofera putere, CU ATAT MAI PUTIN O TARA INTREAGA !

4. Tot ce face este sa se certe, ca exemplu este faptul ca de cand este el premier, nu face decat sa se certe cu Basescu, in loc sa faca la fapte si sa faca ce e bine (totusi, e bine ca nu a trecut la fapte, ca ar face numai prostii).

5. A blocat votul romanilor in diaspora (strainatate), pentru ca PSD-ul niciodata nu a fost ajutat de cei din diaspora, deoarece tocmai din cauza celor din strainatate a pierdut si Geoana alegerile. Cei din diaspora au votat (cei care au putut) in majoritate cu Macovei si cu Iohannis. In Londra, Anglia, de exemplu, s-a blocat votul, deoarece au fost 3 stampile la o sectie din cate am inteles (cam asa peste tot in lume la vot), si au fost mii de votanti, si n-au putut vota toti. In Londra a inceput sa se strige "Jos Ponta", TOTI strigau asta, imi pare rau ca nu va pot da link de la videoclip, il vazusem ieri pe Facebook, postat de un tip care s-a mutat in Anglia. Din Romania sunt plecati 2.000.000 (2 milioane) de Romani, din care majoritatea il detesta pe Victor Ponta, si voteaza cu Macovei sau Iohannis. Va dati seama ce impact au 2.000.000 romani asupra voturilor ? Sunt niste procente importante in joc pe care le pierde Victor Ponta. Acestia s-au ocupat de acest aspect si au incercat sa-i blocheze, sper ca in turul al 2-lea nu vor mai reusi si ca va fi totul bine la votare.

6. Se vede clar ca el asteapta sa puna mana pe Romania, sa fure cat poate, absolut nimic nu s-a schimbat in tara, este mai rau de cand a venit el. Aici depinde de puterea de a citi o persoana, eu consider ca citesc foarte usor persoanele, iar eu pot spune ca Ponta este un hot.

7. A marit putin pensiile pentru ca stia ca majoritatea pensionarilor vor spune ca datorita lui s-au marit pensiile ... ok, s-au marit, dar foarte putin, si asta pentru a obtine voturi murdare. El stie foarte bine ca majoritatea tarii consta in pensionari, si pentru a avea sanse foarte mari, trebuie sa le faci un mic bine, mai ales pentru faptul ca majoritatea pensionarilor locuiesc pe la sate, si nu prea au acces la informatii care sa le deschida mintea, asa ca ei se uita doar la ce intra in buzunar, nu le pasa de metode, chiar daca aceste metode pot distruge tara.

8. A dat 100 autobuze scolare si 100 Dacii Duster (ceva de genul, ideea este ca sunt foarte multi bani in joc, luati de la noi) guvernului Moldovei, tot in aceasta perioada electorala, pentru a parea ca avem resurse, si ca vrem sa ii ajutam si pe altii sa ne creem o imagine buna. Eu personal nu inteleg cum a putut face asa ceva, cand in tara asta e din ce in ce mai rau.

9. In judetele Harghita si Covasna, in care stim cu totii ca domina maghiarii, Victor Ponta a pus afise electorale in limba MAGHIARA, tocmai pentru a mai castiga niste voturi necinstite. Imi spune si mie cineva de cand limba noastra oficiala/secundara a devenit maghiara ? UN PRESEDINTE NU TREBUIE SA FOLOSEASCA ALTA LIMBA DECAT MAGHIARA. Din acel afis electoral in limba maghiara a scos chiar si sloganul "Mandri ca suntem romani". Pentru ca stie ca cei din Harghita si Covasna sunt unguri care urasc Romania, de ce sa ascunda faptul ca traim in Romania ? PENTRU A OBTINE VOTURI NEDREPTE !
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-18436130-victor-ponta-afis-electoral-limba-maghiara-fara-sloganul-mandri-suntem-romani.htm

10. Tineti minte cand a fost ziua lui Victor Ponta ? El a organizat un eveniment foarte mare pe Arena Nationala, cel mai mare stadion din toata tara, in care s-au alocat o gramada de bani (nu mai tin minte exact cat, dar undeva la sute de mii de euro, sau poate milioane).
http://www.emaramures.ro/Stiri/104587/EVENIMENT-DUBLU-De-ziua-sa-Victor-Ponta-isi-lanseaza-astazi-candidatura-la-Presedintie-pe-Arena-Nationala-70-000-de-persoane-din-toata-tara-sunt-asteptate

11. Tot asa, am citit pe un blog al unui blogger destul de cunoscut, ca multi studenti (si nu doar studenti) au fost platiti la evenimente organizate de PSD ca sa aplaude, acestia veneau in grup si erau platiti la final, la un loc stabilit de liderul grupului (liderul grupului primea si mai multi bani). Aveti aici toata povestea:
http://adevarul.ro/news/politica/cum-primit-50-lei-sa-l-aplaud-victor-ponta-1_545370510d133766a866edd9/index.html

12. Acesta se foloseste de succesul personal al Simonei Halep pentru a-si atrage simpatia, dupa cum se vede pe pagina sa de facebook si in declaratiile sale publice, el o felicita intotdeauna pe Simona Halep, deoarece ea este cea mai mare mandrie nationala in momentul actual. Nu este un lucru rau sa o felicite, dar acesta se foloseste de succesul ei. Este un profitor.

Eu v-am spus motivele pentru care sa nu-l votati pe Ponta despre care sunt informat, dar sunt absolut sigur ca mai sunt multe alte lucruri pe care nu le-am auzit.



Pentru Klaus Iohannis cele mai mari motive pentru a-l vota, sunt, primele 11 puncte le voi pune in comparatie cu cele 11 puncte pentru care nu trebuie sa votati pe Victor Ponta:
1. Imaginea lui in Europa: Cum multi stiti probabil, Klaus Iohannis este neamt de origine, daca un neamt iese presedinte, cu siguranta imaginea noastra in Europa va fi cu mult imbunatatita, deoarece se stie ca nemtii sunt printre cele mai dezvoltate popoare din Europa, daca nu chiar cea mai dezvoltata, la acestia totul functioneaza perfect, iar politicienii sunt unii grozavi.

2. Cei din ACL (PDL + PNL) nu au probleme mari cu justitia, precum o au cei din PSD, despre PSD se poate spune ca sunt niste infractori care au capatat putere asupra tarii.

3. Plagiat: Ati auzit de Klaus Iohannis ca ar fi plagiat ceva vreodata care sa fie atat de important precum un doctorat ? Eu nu. Este o persoana creativa si care nu fura.

4. Acesta nu se cearta cu nimeni, acesta si-a vazut mereu de treaba lui, iar acum a ajuns sa candideze la presedintie si sa aiba sanse foarte mari sa iasa invingator. Este un exemple cum a ajuns aici, nu a avut niciodata probleme.

5. Acesta, dupa problemele de ieri, chiar a dat declaratii dupa ziua de ieri (ceea ce s-a intamplat in diaspora), acesta a cerut prelungirea timpului de votare in alte tari, deoarece procesul de votare a fost unul foarte greoi.
http://www.romanialibera.ro/politica/politica-alegeri-prezidentiale/iohannis-a-denuntat-proasta-organizare-a-alegerilor-in-tara-si-diaspora--a-cerut-bec-prelungirea-votarii-355748

6. Klaus Iohannis se vede clar ca nu este un om rau, si doreste binele tarii, acesta pana acum a dat dovada ca este un om serios, contra ilegalitatii, iar in campania sa a specificat chiar de multe ori ca vrea sa imbunatateasca securitatea tarii.

7. Nu a fost premier, deci nu se poate vorbi ca ar fi marit pensii, desi sunt sigur ca n-ar fi facut-o, pentru ca acest lucru distruge tara, deoarece noi NU avem fonduri pentru pensii mai mari. Pentru acest lucru tara trebuie sa evolueze treptat, pana iesim pe plus.

8. -

9. Nu au existat probleme de asemenea fel in campania sa, totul a fost in ROMANA, limba noastra oficiala, pe care toti candidatii ar trebui sa o respecte !

10. Zilele lui de nastere n-au fost aduse la rang de sarbatori nationale, cum a fost cea a lui Victor Ponta (s-a sarbatorit exact ca o sarbatoare nationala, cu festivitati).

11. Nu s-a auzit de asa ceva din partea ACL, doar de la cei de la PSD.

12. Nu a facut niciodata felicitari publice, deoarece acesta se mentine in nivelul politicii, pentru a face tot ce este mai bun la acest nivel, si nu se foloseste de succesul altora.

13. Klaus Iohannis a fost primar in Sibiu, majoritatea stim asta, iar cei din Sibiu spun in majoritate ca acesta a facut o treaba excelenta acolo, iar ei si-l doresc si pentru a fi presedintele tarii. Credeti ca daca n-ar fi facut treaba buna ar mai fi fost promovat de cei din Sibiu ? Eu nu prea cred. Avem chiar si in aceasta comunitate cel putin o persoana (AroWnD) care este din Sibiu, si care, de asemenea, doreste ca Iohannis sa fie presedintele tarii !
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-18447930-harta-rezultate-finale-alegeri-prezidentiale-2014-judete.htm
Quote
Rezultatele in SIBIU - prezenta finala de 58,52%:
Victor Ponta: 19.35%
Klaus Iohannis: 69.87%



Cei care aveti putere de vot, duceti-va la vot in al 2-lea tur al alegerilor prezidentiale, si nu votati ambii candidati, pentru ca nu schimbati nimic, iar votul vostru se anuleaza, deci este ca si cum n-ati fost prezenti. Cel mai bun candidat pentru presedintia Romaniei este Klaus Iohannis, cu mult mai bun decat Ponta. Daca voi tineti cu Iohannis, convingeti-i si pe altii, care tin cu Ponta, sa-l voteze pe Iohannis ! Ponta va distruge tara, va fi mai rau decat este acum.

Noi putem schimba sistemul, in data de 16 noiembrie 2014, cei cu varsta de 18 ani sau mai mult (si cu buletinele valabile) trebuie sa se prezinte la votare si sa voteze pe unul dintre candidati, cel mai bun candidat dintre cei doi este Klaus Iohannis asa ca trebuie votat de cei mai multi pentru a ne fi presedinte.



Niciodata n-am mai postat ceva legat de politica, dar acum sunt nevoit, daca vreau binele tarii, pentru ca Victor Ponta va distruge si ce a mai ramas, Klaus Iohannis este singurul care poate imbunatati lucrurile. Acest articol este scris integral de mine, fara a plagia (desi se pare ca premierul nostru ne invata sa plagiem, eu consider ca nu e bine sa plagiezi) ceva de pe alte site-uri.

* Nu apartin vreunei chestii politice, gen dintr-un partid sau ceva, n-am fost platit sau alte chestii de genul, ci sunt doar un om care isi doreste din tot sufletul binele acestei tarii care a fost distrusa in ultimii 24 de ani de toti hotii care au ajuns la putere. Din tot ce am analizat eu, Klaus Iohannis este candidatul perfect la presedintia Romaniei ! Multi dintre voi ma cunoasteti, ati vorbit cu mine, vedeti ce postez, cum postez, si va dati seama ca imi doresc tot binele tarii. Sper sa ii faceti si pe altii sa voteze cu Klaus Iohannis si sa nu ii permiteti lui Victor Viorel Ponta sa ne distruga tara !



Acest articol este promovat de asemenea pe facebook de catre pagina oficiala a acestei comunitati:




« Last Edit: 03 November 2014, 17:40:27 by ![]stuntman[]! »

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ?
« Reply #1 on: 03 November 2014, 16:32:28 »
Iti dai seama ca nu am citit tot,nu?

La mine in casa politica e non stop =)) De 2 zile numai despre asta vorbesc cu tata :))

Iohannis merita sa castige.Simt,ca trebuie adus ceva nou in aceasta tara!

PS:Cei care au votat candidati maghiari,vor vota sigur in turul 2 pe Iohannis.
PS2:Ardealul voteaza cu Iohannis,Muntenia si Moldova cu Ponta :))



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline dopee

  • Junior
  • *
  • Posts: 59
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • I'm so dope,dude
  • Steam ID: dopee
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #2 on: 03 November 2014, 16:55:28 »
Imi pare rau ca sunt asa aproape de 18 ani dar inca nu pot vota.
Dupa parerea mea,Klaus Iohannis este omul care trebuie votat,cel putin in el ne putem pune speranta si el nu este un om care il intereseaza numai de propia persoana.
Locuiesc in Sibiu de cand m-am nascut si pot spune ca el e un om de cuvant si de apreciat!

Dar din pacate romanii nu cred asta,si nu il voteaza pe respectivul din cauza ca nu e de neam "roman" sau nu are incredere in el,ca Ponta o sa "faca" mai multe!

De ce sa nu votam Iohannis!!!!
(SARCASM ALERT) http://emiliandranca.wordpress.com/2014/10/13/zece-motive-pentru-care-sa-nu-l-votezi-pe-iohannis/
« Last Edit: 03 November 2014, 16:56:01 by dopee »

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #3 on: 03 November 2014, 16:58:49 »
Sunt de acord cu ce zice ![]stuntman[]!.

Insa ar fi mai bine ca Iohannis sa iasa din aceasta alianta. Poate fi influentat de catre Vasile Blaga.

Daca as putea vota, as vota Klaus Iohannis.

In legatura cu Diaspora, chiar e o mare nedreptate. Parintii mei sunt in Germania si ei vroiau sa voteze, dar probabil vor vota in turul II. Sper ca atunci sa nu mai existe aceste nedreptatiin Diaspora. S-a incalcat dreptul de a vota.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #4 on: 03 November 2014, 17:33:31 »
Va obliga Stuntman sa il votati pe Klaus :)) . Votati-l pe Ponta , el ne-a dat 100 de microbuze scolare =))).


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #5 on: 03 November 2014, 17:41:21 »
Va obliga Stuntman sa il votati pe Klaus :)) . Votati-l pe Ponta , el ne-a dat 100 de microbuze scolare =))).
Tu esti moldovean, n-ai treaba cu ce se intampla aici, tu esti gen ca batranii care primesc faina si ulei si voteaza cu acel partid... acest topic este serios, iar gluma ta nu isi are locul aici, tu traiesti intr-o alta tara si nu iti pasa.

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #6 on: 03 November 2014, 17:43:48 »
          Eu nu votez pe nimeni , e mai bine ( desii am drept de vot , am aproape 19 ani :) ) . Toti politicienii sunt niste marlani , niste falsi , la fel ca oamenii de rand. Si daca stau sa ma gandesc , de ce aproape toti umbla cu " scuturi " in fata si in spate ( politie ) ? De ce au nevoie de garzi si paza oriunde s-ar duce? A da , le e frica , pentru ca au mintit , inselat si toate cele. Nimeni din astia care candideaza nu merita sa fie conducatorul/conducatoarea tarii ! Jeguri.

          Daca iese Ponta, o sa ajunga ca si Ceasca , cu un glont in palarie.
« Last Edit: 03 November 2014, 17:47:01 by Syder »
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #7 on: 03 November 2014, 17:58:56 »
          Eu nu votez pe nimeni , e mai bine ( desii am drept de vot , am aproape 19 ani :) ) . Toti politicienii sunt niste marlani , niste falsi , la fel ca oamenii de rand. Si daca stau sa ma gandesc , de ce aproape toti umbla cu " scuturi " in fata si in spate ( politie ) ? De ce au nevoie de garzi si paza oriunde s-ar duce? A da , le e frica , pentru ca au mintit , inselat si toate cele. Nimeni din astia care candideaza nu merita sa fie conducatorul/conducatoarea tarii ! Jeguri.
Eu unul n-am nimic impotriva sa fie paziti, nu sunt paziti din cauza ca mint, ci din cauza ca se pot organiza asasinate, au fost cateva cazuri celebre in lume, cel mai celebru cred ca este cel al presedintelui american John. F. Kennedy. Presedintii au putere foarte mari, si de aceea sunt si vanati si sunt in pericol, diverse organizatii pot da ordine de asasinate, asa ca e mai bine sa fie paziti. Un asasinat se poate realiza si cu un cutit, si cu o arma, scopul este ca presedintele sa fie omorat. Deja am ajuns cam departe pe subiectul asta.

Cel mai bine este sa va duceti la vot, si tineti cont de ce am enumerat eu mai sus, cel mai bun candidat este Klaus Iohannis.

Am adaugat la final si o lista cu alte comparatii, imagine.

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #8 on: 03 November 2014, 18:01:47 »
Ideea e urmatoarea...
Lumea vrea alt ceva ,o alta mentalitate .. Klaus Iohannis ( am impresia ca e german ), si daca e de nationalitate germana multi cred ( printre care si eu ) ca da , chiar va face ceva... deoarece stiti si voi cam cum arata economia germana ..si tara in sine .
El a " crescut " in demnitate fara amagiri gen : " Toate pensiile vor fi marite " ,  si nu a creat campanii electorale de mii de euro ( Cum  a facut'o ponta acum ceva timp pe national arena ) ;
80% Dintre votanti au fost tineri , sa va dau un exemplu toti prietenii mei cu drept de vot l-au votat , colegii de clasa de asemenea l-ar fi votat pe el ;
Lumea vrea ceva nou .. o alta gandire , cineva care sa realizeze nu doar sa promita ....  Dar cum de asemenea o parte din putina populatie care voteaza este usor de " amagit " ma refer la batrani si nu numai  ( cu pixuri ..galeti  ,, promisiuni ) .. sunt sigur ca va castiga ponta alegerile din turul 2 :\ Va mai amintiti 2009 ? Mircea Geoana vs Traian basescu , in prima instanta  Geoana a iesit invingator ... dupa care ... Stai domnule ca s-au mai gasit niste voturi de afara... Hotie .
Nu sunt un adept al politicii , dar exista niste lucruri pe care le cunosc oricine ;
Si imi e chiar indiferent in momentul de fata, nici nu am drept de vot ... si pana la urma ghici ce ? Toti promit acum la inceput ... dupa care uita, sa nu fie asa ....  ca ne ducem cu totul de rapa;
« Last Edit: 03 November 2014, 18:27:54 by blacklife »


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #9 on: 03 November 2014, 18:07:40 »
Eu unul n-am nimic impotriva sa fie paziti, nu sunt paziti din cauza ca mint, ci din cauza ca se pot organiza asasinate, au fost cateva cazuri celebre in lume, cel mai celebru cred ca este cel al presedintelui american John. F. Kennedy. Presedintii au putere foarte mari, si de aceea sunt si vanati si sunt in pericol, diverse organizatii pot da ordine de asasinate, asa ca e mai bine sa fie paziti. Un asasinat se poate realiza si cu un cutit, si cu o arma, scopul este ca presedintele sa fie omorat. Deja am ajuns cam departe pe subiectul asta.

Cel mai bine este sa va duceti la vot, si tineti cont de ce am enumerat eu mai sus, cel mai bun candidat este Klaus Iohannis.

Am adaugat la final si o lista cu alte comparatii, imagine.

          De acord cu tine , insa daca stau sa ma gandesc , daca omul ar fi cinstit , nimeni nu cred ca i-ar vrea raul , daca omul ar ajuta tara , oamenii , populatia si chiar ar fi un trai decent , nu cred ca cineva ar vrea sa il asasineze si dupa sa traiasca mai jostnic , nu crezi?
          Acum , stau si va intreb , oare cine o fi asa de prost incat sa faca un bine altuia si sa aiba el mai putini bani in buzunar dupa? Politicienii ne vor prosti , sa depindem de ei , sa facem alegerile pe care le vor ei si sa ne tina sub control , sa ne manipuleze adica. Ei traiesc datorita noua , daca noi n-am fi , ei nu ar avea ce au acum , adica puterea. Care din ei vor ca noi sa fim destepti? Nici unul , pentru ca i-am da jos si nu ar mai avea controlul asupra noastra. Cu cat mai multi prosti , cu atat le e lor mai bine , ei nu vor ca noi sa evoluam , evolutia noastra inseamna bani mai putini in conturile lor , nu crezi? Eu da. Ei vor sa fim din ce in ce mai prosti , sa aiba ei buzunarele cat mai mari , sa fim cat mai prosti ca sa ne controleze si manipuleze mai usor si sa nu aiba probleme , pentru ca daca am fi destepti , lor nu le-ar fi bine.
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #10 on: 03 November 2014, 18:09:58 »
Maghiari din ardeal fac asa... runda 1 voteaza pt maghiari si runda 2 pt Iohannis pentru ca PSD ii umpic anti-maghiar :/

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #11 on: 03 November 2014, 18:11:50 »
Maghiari din ardeal fac asa... runda 1 voteaza pt maghiari si runda 2 pt Iohannis pentru ca PSD ii umpic anti-maghiar :/
Si maghiarii sunt Anti Ponta =))

Va fi ce va fi.Sper sa iasa Iohannis :D



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #12 on: 03 November 2014, 18:16:23 »
          De acord cu tine , insa daca stau sa ma gandesc , daca omul ar fi cinstit , nimeni nu cred ca i-ar vrea raul , daca omul ar ajuta tara , oamenii , populatia si chiar ar fi un trai decent , nu cred ca cineva ar vrea sa il asasineze si dupa sa traiasca mai jostnic , nu crezi?
          Acum , stau si va intreb , oare cine o fi asa de prost incat sa faca un bine altuia si sa aiba el mai putini bani in buzunar dupa? Politicienii ne vor prosti , sa depindem de ei , sa facem alegerile pe care le vor ei si sa ne tina sub control , sa ne manipuleze adica. Ei traiesc datorita noua , daca noi n-am fi , ei nu ar avea ce au acum , adica puterea. Care din ei vor ca noi sa fim destepti? Nici unul , pentru ca i-am da jos si nu ar mai avea controlul asupra noastra. Cu cat mai multi prosti , cu atat le e lor mai bine , ei nu vor ca noi sa evoluam , evolutia noastra inseamna bani mai putini in conturile lor , nu crezi? Eu da. Ei vor sa fim din ce in ce mai prosti , sa aiba ei buzunarele cat mai mari , sa fim cat mai prosti ca sa ne controleze si manipuleze mai usor si sa nu aiba probleme , pentru ca daca am fi destepti , lor nu le-ar fi bine.
Da, ai dreptate, dar nu te gandesti si la cazurile gruparilor teroriste, care au devenit foarte periculoase, vor sa li se duca vorba, pentru a capata influenta asupra populatiei, si sa fie "respectati" (respect impus prin frica). Ei ataca persoane cu grade cat mai inalte fix din acest motiv. Vor ca faptele lor sa fie raspandite de mass-media. Printre cele mai influente persoane sunt presedintii de state. Fie ca au facut ceva rau sau nu, ei ii asasineaza pentru a deveni ei puternici. Gruparile teroriste de cele mai multe ori isi iau vina asupra lor, pentru a sti cine a facut ce fapta, pentru a fi mai "respectati" (cum am spus anterior). Tu te gandesti doar ca ii asasineaza oamenii normali, ei bine, oamenii normali nu ii asasineaza (poate doar in cazuri extrem de rare), pot spune ca in 90-99% din cazuri gruparile teroriste si alte grupari de acest gen sunt in mijlocul asasinarilor.

Maghiari din ardeal fac asa... runda 1 voteaza pt maghiari si runda 2 pt Iohannis pentru ca PSD ii umpic anti-maghiar :/
Sa speram. Desi prin motivul #9 se pare ca s-au dat putin de partea maghiarilor, incalcand limba noastra oficiala. O greseala enorma facuta de PSD in aceasta campanie. Sper sa se dea maghiarii de partea lui Klaus Iohannis.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #13 on: 03 November 2014, 18:57:51 »
Asai il urasc pe Ponta si tot PSD-u' partid de comunisti prosti. Iohanis are acel creier nemțesc. Sper sa iasa el presedinte si sa scapam de era 'escu Ceaușescu, Constantinescu, Băsescu.





Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #14 on: 03 November 2014, 18:58:26 »
VOT PENTRU PONTA !

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #15 on: 03 November 2014, 19:01:58 »
VOT PENTRU PONTA !
Mai bine nu votez decat sa-l votez pe Ponta. Nu avem bani si se plang de orice dar fac campanii electorale de zeci de mii de euro si doneaza autobuze scolare la Rep. Moldova (nu e rau, dar cum faci asta cand tu zici ca nu ai bani ? )

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #16 on: 03 November 2014, 19:08:17 »
VOT PENTRU PONTA !
Tu tot ce faci e contra noastra, si apoi spui ca tot noi suntem prosti. Tu nici macar n-ai drept de vot (din fericire). Mereu cauti motive de cearta. Tu vrei sa faci pe "mistocarul" (arati a idiot de fapt), si apoi te miri de ce au toti ceva cu tine. Nu mai fi impotriva tuturor, ca aici numai tu gresesti de cele mai multe ori. Tie nici nu-ti pasa de astea, si ai pus doar asa la misto, sa mai trezesti o cearta pe aici. Nu-ti tine.
« Last Edit: 03 November 2014, 19:12:58 by ![]stuntman[]! »

Offline Allex

  • #RMA - Los Blancos
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2007
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • #RMA
  • Real Name: Alexandru
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #17 on: 03 November 2014, 19:18:21 »
Alerta : Cei mai multi romani au votat cu Faina POMANA si Sticla de Ulei . Cei batrani se bucura ca nu ai fost la vot pentru ca ei au luat triplu .

Ar fi ceva sa il f*** pe Mickey . Cum i-au facut lui Geoana: Mihaela, Dragostea mea ! Dar nu cred ca se va intampla contrariul . Ponta a invins clar . Bun venit Nastase la putere .

Pacat , o sa fim din nou o tara de pontat . Mai sunt 2 saptamani cruciale . Hope Germany rapes Mickey :> .
« Last Edit: 03 November 2014, 19:28:10 by ![]stuntman[]! »

______________________________________________




______________________________________________



____________________________________________________

Offline [SG]alexx.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 197
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Time
  • Real Name: Alexandru
  • Steam ID: hi im aLLexandeRR
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #18 on: 03 November 2014, 19:39:21 »
Tara asta voteaza pe toti banditii , care ne-au furat din portofel :|
Quote
Execut fantani si santuri !
Cu burghiu !

Aci este un lejionar !

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Re: De ce sa nu votati Victor Ponta ? De ce sa votati Klaus Iohannis ?
« Reply #19 on: 03 November 2014, 19:39:38 »
Daca as putea vota as vota Klaus Iohannis.:)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal