Author Topic: SOLVED Scam DarkOne  (Read 2260 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
SOLVED Scam DarkOne
« on: 09 January 2018, 20:42:19 »
Your nickname: [TBK]SeBBy
Reported admin's name: [SG]xXDarkOneXx
What he does ?: Scam , la ce ma refer prin scam? Vine fuga la mine sa-mi fure biz-ul, isi da /s in biz, mi-l fura si i-am zis ca e o incercare buna de a-mi lua biz-ul. El cica se uita pe forum la bugul lui, dar de unde ca l-a furat. Si ghici cui i l-a dat? Disperatului de SkyLine
Photo: https://imgur.com/a/zuuPE
« Last Edit: 11 January 2018, 19:37:08 by IstuntmanI »





Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
Re: Scam DarkOne
« Reply #1 on: 09 January 2018, 20:43:10 »
Your nickname: [TBK]SeBBy
Reported admin's name: [SG]xXDarkOneXx
What he does ?: Scam , la ce ma refer prin scam? Vine fuga la mine sa-mi fure biz-ul, isi da /s in biz, mi-l fura si i-am zis ca e o incercare buna de a-mi lua biz-ul. El cica se uita pe forum la bugul lui, dar de unde ca l-a furat. Si ghici cui i l-a dat? Disperatului de SkyLine
Photo: https://imgur.com/a/zuuPE
1 la mana nu i l-am dat lui SkyLine,e la mine. 2 la mana nu am dat fuga am dat /lp dupa ce l-ai vandut. 3 la mana asta nu e motiv de report. 4 la mana ,chiar ma uitam pe forum la bug in acel moment,la cel al lui Hoodini cu fotbalul,dar dupa am revenit.Si faza cu  "l-am luat" iti ziceam tie pentru ca ai spus ca incerc degeaba.Ai spus ca am furat biz-ul,cum il puteam fura?Nu tu l-ai vandut?   PS: Acum am vazut ca ai pus o poza unde zic eu ca m-am uitat pe forum la un bug,faza e ca ti-am luat biz-ul dupa ce am zis asta.
« Last Edit: 10 January 2018, 15:22:23 by DarkOne »
San Fierro Rifa

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #2 on: 09 January 2018, 20:49:52 »
Vine fuga la mine sa-mi fure biz-ul, isi da /s in biz, mi-l fura



Cine mai e frustrat acum? :))



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Scam DarkOne
« Reply #3 on: 09 January 2018, 20:58:07 »
Pai tu. Ca ai inceput sa ne injuri pe mine si loading ca te facem disperat dupa niste bani virtuali





Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #4 on: 09 January 2018, 21:17:08 »
Pai tu. Ca ai inceput sa ne injuri pe mine si loading ca te facem disperat dupa niste bani virtuali


Cica am inceput sa va injur....deja o dai pe inventii, jur



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Scam DarkOne
« Reply #5 on: 10 January 2018, 00:59:03 »
Datorita faptului ca ne putem exprima liberi si putem avea o parere sau putem relata ce s-a intamplat ,ma simt indatorat sa povestesc ce s-a intamplat . Alex (Skyline ) l-a intrebat pe Sebby cu cat vinde un bizz ? Acesta i-a raspuns ca doreste 30kk pe el . Sky a spus ca e mult . Tind sa il cred pe Sebby deoarece Dark nu avea ce sa caute la acel bizz chiar in momentul cand Sebby il vindea iar intr-unul dintre screenuri apare Dark spunand pe achat : l-am luat ,l-am luat . ( pt cine l-ai luat ? ) =Sky .  Poate ca nu este un abuz dar se poate considera furt ,iar tu fiind admin nu e ok sa faci asta si mai ales sa minti ,dark . Skyline sustine ca Sebby o da in inventii ca i-ar fi jignit pe cei doi ( sebby si load) ,stuntman poate verifica chatul in jurul orei 19:00. Pacat ba ,dar daca omul nu vrea sa il vanda nu inseamna ca e ok sa incerci sa i-l furi ,si sa faceti asa pt un bizz ,e mai mult decat stupid .

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Scam DarkOne
« Reply #6 on: 10 January 2018, 01:20:33 »
Cica am inceput sa va injur....deja o dai pe inventii, jur
Nu jura strâmb,nu e okay





Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #7 on: 10 January 2018, 07:23:56 »
Datorita faptului ca ne putem exprima liberi si putem avea o parere sau putem relata ce s-a intamplat ,ma simt indatorat sa povestesc ce s-a intamplat . Alex (Skyline ) l-a intrebat pe Sebby cu cat vinde un bizz ? Acesta i-a raspuns ca doreste 30kk pe el . Sky a spus ca e mult . Tind sa il cred pe Sebby deoarece Dark nu avea ce sa caute la acel bizz chiar in momentul cand Sebby il vindea iar intr-unul dintre screenuri apare Dark spunand pe achat : l-am luat ,l-am luat . ( pt cine l-ai luat ? ) =Sky .  Poate ca nu este un abuz dar se poate considera furt ,iar tu fiind admin nu e ok sa faci asta si mai ales sa minti ,dark . Skyline sustine ca Sebby o da in inventii ca i-ar fi jignit pe cei doi ( sebby si load) ,stuntman poate verifica chatul in jurul orei 19:00. Pacat ba ,dar daca omul nu vrea sa il vanda nu inseamna ca e ok sa incerci sa i-l furi ,si sa faceti asa pt un bizz ,e mai mult decat stupid .
Ok, am încercat sa ma abtin sa zic ceva, tocmai pentru ca nu am vrut sa ma mai simt "implicat".

Deci, totul sta cam asa, daca vreti povestea cap-coada :

Eu mi-am vrut inapoi biz-ul cu LS Airport. L-am intrebat pe Malone, cel care-l detine in prezent, cu cat mi-l vinde. Fiind prieten cu seby, a raspuns intr-un fel de mi-a dat impresi ca o face la ambitie doar ca sa nu mi-l dea mie. Ce-i drept, m-a deranjat chestia asta (in general ma cam enerveaza cand omul imi face o chestie doar la ambitie asa -.-) si l-am luat pe Seby destul de tare spunandu-i sa-l convinga sa mi-l dea. (I-am zis ceva gen "nu stiu cum faci / facem, dar vreau biz-ul ala inapoi". Asta am zis dupa ce m-a deranjat cum a vorbit Malone). Si aici incepe Seby sa se dea mare "matur" (nu exagerez) zicandu-mi mie ca-s disperat si vorbindu-mi de sus. Ok, sa luam partea cu "disperat". Eu biz-urile astea am reusit sa le tin aproape 1 an. Dupa ce mi-am pierdut rank-ul de admin in urma unui event, am iesit de pe server, am intrat peste cateva minute si ma trezesc cu doar 2 biz-uri. Eu, crezand ca stuntman mi le-a scos in urma unei "certe", la nervi le-am vândut si pe celelalte 2. Nu m-am gandit ca-mi voi recupera rank-ul atat de curand si de aia mi-am băgat ceva in ele de biz-uri. (Nu au legatura una cu alta, dar aici e vorba de o alta chestie pe care am discutat-o cu stuntman).

Legat de faptul ca a zis ca i-am injurat ; nu-i adevarat, asta poate vedea si stunt in chatlog. I-am zis doar lui Loading ca pe el in doare-n.. Ceva de rank-ul lui de admin (chestie pe care chiar el mi-a zis-o). Si el imi zice ca doar isi face treaba si aici i-am raspuns cu "faci o pl". Pai daca te doare undeva de rank, ce treaba iti faci tu? :))

Si legat de faza cu biz-ul lui Dark.
Nu, nu a planuit nimic cu mine. Faptul ca Dark a gresit pm-ul si i-a trimis lui Seby si apoi a zis ca a reusit sa i-l ia.... Nu înseamna ca a planuit ceva cu mine. Eu pur si simplu mi-am bagat ceva si mi-am vazut de treaba mea.. Si il vad deodata pe seby ca vinde SF Hotel si apoi vad ca il ia Dark. M-a mirat putin chestia asta. Apoi zice Dark pe admin chat ca l-a luat si mie in pm imi zice "i l-am luat :)))))) ". Si i-am zis ca SF Hotel-ul nu ma intereseaza.... Si asta era pentru ca eu aveam biz-uri mai bune decat acel Hotell
« Last Edit: 10 January 2018, 07:24:30 by SkyLine. »



Offline foadGZS

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: off
Re: Scam DarkOne
« Reply #8 on: 10 January 2018, 09:42:57 »
Cand recumparati bizul, mai bine, folositi comanda /buybiztime cand acesta are mai putin de 3 ore pana sa il poata cumpara alt cineva. Din cate am observat, il poti recumpara mult mai ieftin si esti mult mai sigur ca cineva nu o sa ti-l ia. Insa, daca vrei sa apari in /top si vrei ca nimeni sa nu dea /goto catre tine cand il cumperi il poti dezactiva din /pcp, iar pentru vip 4 poti folosii /ignoregoto. Insa chestia cu /s langa bizuri, nu prea e ok.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #9 on: 10 January 2018, 10:25:38 »
Cand recumparati bizul, mai bine, folositi comanda /buybiztime cand acesta are mai putin de 3 ore pana sa il poata cumpara alt cineva. Din cate am observat, il poti recumpara mult mai ieftin si esti mult mai sigur ca cineva nu o sa ti-l ia. Insa, daca vrei sa apari in /top si vrei ca nimeni sa nu dea /goto catre tine cand il cumperi il poti dezactiva din /pcp, iar pentru vip 4 poti folosii /ignoregoto. Insa chestia cu /s langa bizuri, nu prea e ok.
Sunt totustotusi, unii care nu pot intra atunci ca sa il cumpere cu buybiztime



Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Scam DarkOne
« Reply #10 on: 10 January 2018, 11:30:02 »
Sunteti dementi. Daca nu voiai sa ti-l fure puteai sa dai buybiztime cu 10min inainte si gata. Nu e vina nimanui ca esti tu fraier :))

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #11 on: 10 January 2018, 12:09:19 »
Sunteti dementi. Daca nu voiai sa ti-l fure puteai sa dai buybiztime cu 10min inainte si gata. Nu e vina nimanui ca esti tu fraier :))

Prima oara cand Stradivarius nu e de partea altora :)) glumesc.
Le-a dat cu Sell si Buy exact din acelasi motiv ca mine, cred : poate uita sa-i dea buybiztime, sau nu reuseste sa intre la timp ca sa dea, sau alte motive. Eu de-asta nu dau cu buybiztime, decat daca uit de el



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Scam DarkOne
« Reply #12 on: 11 January 2018, 11:32:18 »
Nu prea știu exact ce a fost , dar dacă seby a dat sell la bizz și avea goto dezactivat , dark a făcut abuz de admin deoarece doar admini pot sa de-a goto la un player din moment ce are goto dezactivat.
Iar pentru a interzice teleportarea adminilor trebuie sa folosești /ignoregoto ceea ce e o prostie sa faci doar pentru a cumpăra un bizz.
Aici o să îi dau mai multa dreptate lui seby , dar nu prea cred să se rezolve ceva cu aceasta problema.

P.s. seby , trebuia să menționezi  in ce moment a dat goto , când erai cu pcp - goto dezactivat sau activat. Asta poate fi o problema daca și-a dat goto când tu îl aveai pe dezactivat.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Scam DarkOne
« Reply #13 on: 11 January 2018, 14:15:45 »
Nu prea știu exact ce a fost , dar dacă seby a dat sell la bizz și avea goto dezactivat , dark a făcut abuz de admin deoarece doar admini pot sa de-a goto la un player din moment ce are goto dezactivat.
Iar pentru a interzice teleportarea adminilor trebuie sa folosești /ignoregoto ceea ce e o prostie sa faci doar pentru a cumpăra un bizz.
Aici o să îi dau mai multa dreptate lui seby , dar nu prea cred să se rezolve ceva cu aceasta problema.

P.s. seby , trebuia să menționezi  in ce moment a dat goto , când erai cu pcp - goto dezactivat sau activat. Asta poate fi o problema daca și-a dat goto când tu îl aveai pe dezactivat.

Dap, nu stii cum a fost. Dark n-a dat goto. A folosit /lp (load position). Probabil planuia sa i-l ia, dupa ce a vazut ca si-a mai extins un biz



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Scam DarkOne
« Reply #14 on: 11 January 2018, 19:36:59 »
Nu a fost chiar un furt, ci a fost un gest foarte urat din partea unui administrator. Din moment ce tu iti vinzi afacerea oricine altcineva o poate cumpara, dar modul in care DarkOne a facut-o a fost foarte urat. De asemenea, /buybiztime va permite sa extindeti timpul daca mai sunt sub 3 ore ramase. Ar trebui sa va ganditi ca daca il vindeti asa cand sunt si alti jucatori activi pe server este o probabilitate destul de mare sa va fie furat in acel timp cand este vandut (oricat de mic ar fi timpul), mai ales cand sunt multi jucatori pe server. De preferat ar fi sa astepti sa fie mai putini jucatori pe server cand faci asa ceva, sau mai bine astepti sa expire afacerea daca acele 3 ore sunt peste noapte si speri sa nu observe nimeni c-a expirat. Nu cred ca jucatorii ceilalti verifica mereu toate afacerile celorlalti jucatori sa vada care dintre cele bune pot fi cumparate. Aveti sansa marisoara sa il lasati peste noapte sa expire, iar ziua urmatoare sa-l extindeti direct cu /buybiztime.

V-am vorbit acum vreo saptamana despre problemele astea intre voi cu afacerile si banii. Vad ca n-ati invatat nimic. DarkOne a luat demote deoarece a facut un gest foarte urat. Ar fi luat si SeBBy, dar este pe donatie si este cam la prima abatere de comportament mai mare.

Ma dezamagiti, nu vreau asemenea comportament din partea administratorilor. Majoritatea aveti bani multi sau stiti cum sa faceti bani rapid, as prefera sa lasati afacerile mai mari celorlalti jucatori, nu sa va bateti intre voi pe ele.

:topicclosed:
« Last Edit: 11 January 2018, 20:40:14 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal