Author Topic:  [TUT]Seturi War/Ninja/Sura/Saman  (Read 27450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Klaws.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 217
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Legend!
  • Real Name: @kLLawS.
  • Steam ID: Klaws.
[TUT]Seturi War/Ninja/Sura/Saman
« on: 13 January 2015, 20:20:01 »
Salut , astazi o sa va arat ce bonusuri trebuie sa pui pentru un set War/Ninja/Sura/Saman Daca vre-ti unu universal , am postat in alt tutorial :

Set War :

Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: War - Patrundere - Fatala) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 8 otrava .
Scut(Vultur) -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la Necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 10 farmec si 15 reflectare atac corporal .
Cercei -> 10 Semi-om , 15 sabie , 15 2maini , 15 rezistenta otrava .
Colier -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 10 critik .
Papuci -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 10 critik .

Set Ninja :

Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: Ninja - Patrundere - Fatala) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 15 evitare sageti , 8 otrava .
Scut(Tigru) -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la Necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 pumnal , 15 sageti , 10 farmec si 15 reflectare corporal .
Cercei -> 10 Semi-om , 15 pumnal , 15 sageti , 15 rezistenta otrava .
Colier -> 2k pv , 15 pumnal , 15 sageti , 10 critik .
Papuci -> 2k pv , 15 pumnal , 15 sageti , 10 critik .


Set Saman :
Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: Sura - Patrundere - Fatala) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 15 foc , 8 otrava .
Scut(Solzi dragon) -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la Necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 15 foc , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 evantai , 15 clopot , 10 farmec si 15 foc .
Cercei -> 10 Semi-om , 15 evantai , 15 clopot , 15 rezistenta otrava .
Colier -> 2k pv , 15 evantai , 15 clopot , 10 critik .
Papuci -> 2k pv , 15 evantai , 15 clopot , 10 critik .

Set Sura :

Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: Sura - Patrundere - Fatala) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 15 foc , 8 otrava .
Scut(Leu) -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la Necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 15 foc , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 sabie , 15 foc , 10 farmec si 15 reflectare corporal .
Cercei -> 10 Semi-om , 15 sabie , 15 rezistenta otrava .
Colier -> 2k pv , 15 sabie , 10 critik .
Papuci -> 2k pv , 15 sabie , 10 critik .


Pe unele servere sunt si bonusuri 6-7 Pute-ti baga '' Rezistenta War/Ninja/Sura/Saman'' ''Aparare in potriva War/Ninja/Sura/Saman'' Depinde de ce set vre-ti dvs. sa va crea-ti . !
Daca v-am ajutat lasa-ti un reply ! :-)/\:-)
« Last Edit: 14 January 2015, 15:46:21 by [SG]B@dboy™ »



Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Re: Seturi War/Ninja/Sura/Saman
« Reply #1 on: 13 January 2015, 20:32:55 »
Te referi la 1-5.... nu mi se pare bun, cum am zis si intr-un topic anterior, nu mai spuneti de iteme perfecte fiindca sansele sunt foarte mici sa pice asa ceva chiar si cu switch, da, stiu vreti un post in + si credeti ca nimei din comunitate nu se pricepe la metin, imi pare bine ca vad pe cineva care scrie de 6/7, daca tot ai zis de 1-5 de ce nu ai inclus si ceva la 6/7 spre exemplu niste exemple mai concrete gen : arma-> 10hh ( la epic 22) 12 int 10 patrunzatoare ( pentru saman zmeu, asta fiind un 1-5 acceptabil, care pica destul de mult, dar dupa ceva incercari bune) 10 war 50 atac, si incepi sa explici la ce folosesc itemele cu 50 atac fiindca nu toti stiu de aici si daca se apuca de un privat, topicul tau nu ajuta foarte mult, nu mi se pare un topic bun, daca n-as sti la ce te referi  si n-as avea experienta, n-as fi inteles nimic, nu explici nu dai detalii, daca as fi in locul unui moderator de aici v-as spune sa nu mai faceti topicuri de genul fiindca nu sunteti in stare din cate se vede, sau daca reusiti nu spuneti ce e mai important, mai era un topic tot asa pe o tema asemanatoare, postati si altceva nu numai cum arata itemele perfecte, asa mai mult nu faceti nimic sa dati un copy paste la ce a zis un inteligent pe nu stiu ce site si voi sa spuneti ca e bun, mai documentativa pana sa ajungeti sa postati, nu o lua cu rautate, apropo, mai pune mana pe cartea de romana, te rog, ma dureau ochii cand am citit romana ta spanzurata care dorea sa fie corecta.

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Seturi War/Ninja/Sura/Saman
« Reply #2 on: 13 January 2015, 21:40:28 »
Mi se pare o prostie bns 6/7 (in general 6/7, macar de ar fi fost normale, nu 'speciale' sa zic asa, ceva in plus dar mai slab .., din contra era normal sa fie mai bune bonusurile pe aceste sloturi ...) cu aparare/rezistenta rasa, daca esti tare nu ai nevoie de ele . :))
Imi aduc aminte cand jucam pe Steel acum un an/2 incepuse sa apara Modati si destia cu set pe rasa .. omg, si pe unii tot ii faceam =]]
« Last Edit: 13 January 2015, 21:41:31 by .:: sLaM ::. »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Patrick.

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2017
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • R.N.T Best Server For Ever :)
  • Real Name: Patrick
  • Steam ID: Patrick.
Re: Seturi War/Ninja/Sura/Saman
« Reply #3 on: 13 January 2015, 21:43:56 »
Esti destul de priceput frate :P


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal