Author Topic: SOLVED Report Admin Daniel  (Read 1409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
SOLVED Report Admin Daniel
« on: 10 December 2017, 17:35:12 »
Nickname-ul tau: (numele tau in server) : SkyLine
Nickname-ul jucatorului raportat: (numele jucatorului raportat) : Daniel (ii stii tu numele pe server)
Poza cand utiliza hackul: (pune o poza cand folosea hackul) : Nu e hack. O sa povestesc cum a fost inainte sa pun poza cu dovada kick-uluii.

Am acumulat putin stres din cauza unor jucatori, adineauri, mai ales din cauza lui xRayDragon (cu el au fost mai multe, desi am incercat sa ma abtin) . Ultima oara, acest Ray considera ca e "in regula" sa faca o gluma incredibil de proasta zicand de event la /stt. Dupa ce stau si ii explic de ce nu e bine eventul asta, imi baga o replica de genul "stiu, doar imi bateam joc de tine" (replica am spus-o mai exact, ca daca te uiti in log, vezi replica asta in vreo 4-5 randuri) . Evident ca m-a calcat putin pe nervi, dar i-am dat un mic mute . Presupun ca nu-s singurul care ar face chestia asta, atunci cand incerci sa-i explici cuiva, ceva si apoi el te ia la misto.

Apoi...vine jucatorul care de vreo 100 de ori ma intreaba daca-i dau bani ca e sarac ... pana ii raspund o data ca nu-i dau si ca sa munceasca pentru ei, i-am dat si comanda /howto 1...si-mi raspunde "dute drq" si se teleporteaza. In momentul ala m-am enervat putin, avand in vedere ca omul, dupa ce ca insista atat si eu refuz sa-i dau ceva ce e din munca mea, mai arunca si o injuratura. I-am dat un mute de 30 de minute.
Daniel i-a scos de vreo 2 ori mute-ul, eu i l-am dat inapoi....si atunci se gaseste marele Daniel sa-mi dea kick ca nu respect eu regulile de admin. Serios? Pune-te, stuntman, in locul meu cu chestia asta si zi-mi ce ai face tu

« Last Edit: 14 December 2017, 22:35:00 by IstuntmanI »



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Report Admin Daniel
« Reply #1 on: 10 December 2017, 17:57:44 »
Da,eu sincer nu știu ce sa zic, pot sa spun de asemenea ca acel kick nu era necesar în momentul acela, intr-adevăr și tu ai exagerat cu mute-ul de 30 minute, doar nu e sfârșitul lumii dacă ti-a zis aia. În legatura  cu primul mute, nici acela nu era necesar în cazul acela, te-a luat puțin la mișto,  aia e , nu a fost sfârșitul lumii sau ceva. Sunt :contra: acestui report





Offline Andrei_oVeR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Basic Moderator + Premium V.I.P.
  • Real Name: Andrei
Re: Report Admin Daniel
« Reply #2 on: 10 December 2017, 18:22:10 »
daniel este un admin vechi si foarte bun nu cred ca ar merita demote si de aceea sunt :contra:

Offline DaNi_

  • Junior
  • *
  • Posts: 97
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • GZS ExAdministrator | Dani Boi [PT]
  • Real Name: Daniel Fernandes
Re: Report Admin Daniel
« Reply #3 on: 10 December 2017, 18:26:18 »
I still wondering why did you do that "First /goto 3 +1.000.000$" event using '/announce'. I bet all of this started because of that. We all know that when someone, for example, wins 10kk in lottery is subject to everyone starting to ask him for money and that was exactly what happened with that guy.
But that is not the problem here, because as you know very well sky, it doesn't matter if a player insult either a civil or an admin, the punishment must be the same. So the problem is that you shouldn't have give 30 minutes of mute to that guy, but a warn.
My kick was because sky insisted in his mute 3 times when there was no reason for that.
Well, basically what happened was this and will be a pleasure to show:

https://s18.postimg.org/sjcwgvdop/sa-mp-507.png
https://s18.postimg.org/h70az5xax/sa-mp-508.png
https://s18.postimg.org/yx1zk90m1/sa-mp-509.png
https://s18.postimg.org/dned9iumx/sa-mp-510.png

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Report Admin Daniel
« Reply #4 on: 10 December 2017, 21:08:09 »
tttttt,din atata lucru ti-a sarit ? pai eu ce sa mai zic cu gangster ,stuntman stie foarte bine cat de rau m-a injurat ,asta este se pare ca trebuie sa ne abtinem ,sa ii ignoram si sa urmam pasii, pt ca atunci cand un jucator injura un admin nu este atat de grav dar invers catastrofal,interesant ca te-ai suparat pe fratele tau pt un kick ,totusi daca i se pareau abuzuri putea sa iti faca reclamatie acel kick nu isi are rostul dar in nici un caz nu poate fi vorba de abuz .

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Report Admin Daniel
« Reply #5 on: 10 December 2017, 21:33:22 »
tttttt,din atata lucru ti-a sarit ? pai eu ce sa mai zic cu gangster ,stuntman stie foarte bine cat de rau m-a injurat ,asta este se pare ca trebuie sa ne abtinem ,sa ii ignoram si sa urmam pasii, pt ca atunci cand un jucator injura un admin nu este atat de grav dar invers catastrofal,interesant ca te-ai suparat pe fratele tau pt un kick ,totusi daca i se pareau abuzuri putea sa iti faca reclamatie acel kick nu isi are rostul dar in nici un caz nu poate fi vorba de abuz .

Mnah, oricum stiu ca reclamatia e inutila, am facut-o intr-un moment de stres. Am fost stresat de acei playeri + stresat in special de playerul acela + unmute-urile lui Daniel .... si cireasa de pe tort, kick-ul lui.

Ok, am exagerat cu mute-ul ala, dar m-am saturat sa ma abtin de la astfel de sanctiuni doar ca sa nu pierd rank-ul, ca asa vrea stuntman si nu mi-e teama sa zic chestia asta. N-are decat sa-mi dea ce sanctiune vrea. Si-asa, oricat efort depui ca admin, daca nu esti ce vrea el, esti degeaba. Asa a fost mereu si asa va fii. Singurul pe care-l "favorizeaza" cel mai mult este Stradivarius. Gandeste-te ce rank a avut ala timp de 1 an. Si a zis stuntman niste chestii care au dovedit chestia asta. Oricat efort depui ca admin...daca ai facut un abuz, ai luat demote imediat, nu conteaza pentru el, de genul, "ma, stai asa...ca totusi asta s-a stresat atat sa munceasca sa sustina serverul". Nu, pentru el nu exista asta, ci doar "da-l in plm, abuz, da-i demote".



Offline [SG]PineApple

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: paul
  • Steam ID: theanonymftw
Re: Report Admin Daniel
« Reply #6 on: 14 December 2017, 17:06:18 »
:contra: Sorry

Offline ScreaM_

  • Senior
  • *
  • Posts: 357
  • Reputation: 15
  • Gender: Male
  • GZS Administrator - SG Senior - LSV Member
  • Real Name: Gjergji Shkembi
  • Steam ID: -
Re: Report Admin Daniel
« Reply #7 on: 14 December 2017, 19:33:24 »
:contra: for me too.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Report Admin Daniel
« Reply #8 on: 14 December 2017, 22:34:50 »
Felicitari... Ai spus ceva prostii in acest topic.

:respins:

:topicclosed:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal