Author Topic: INTERN U Cluj - Phoenix Galaţi 87-73. Gazdele s-au desprins abia pe final  (Read 1212 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
INTERN U Cluj - Phoenix Galaţi 87-73. Gazdele s-au desprins abia pe final
« on: 08 February 2016, 13:22:36 »


[Skilled News] U Cluj - Phoenix Galaţi 87-73. Gazdele s-au desprins abia pe final [Skilled News]









U Cluj a bifat a 14-a victorie în Liga Naţională. Baschetbaliştii lui Marcel Ţenter au învins Phoenix Galaţi cu 87-73.

Clujenii au avut parte de un meci mai greu decât se aşteptau în faţa lui Phoenix Galaţi, în etapa a 20-a a Ligii Naţionale. Primele trei sferturi au fost echilibrate, astfel că baschetbaliştii lui Marcel Ţenter aveau un avantaj de numai trei puncte, scor 58-55.

U Cluj a forţat, însă, în ultima repriză şi a reuşit să se desprindă decisiv pe tabela de marcaj. S-a terminat 87-73 pentru clujeni, de la care s-a remarcat Adamovic, cu 16 puncte.

"Am început destul de relaxaţi jocul, dar în cele din urmă am turat motoarele în sfertul patru, când am simţit că am putea avea probleme în câştigarea acestui joc. Era obligatoriu să câştigăm", a spus antrenorul clujenilor, Marcel Ţenter, la finalul meciului.

De cealaltă parte, tehnicianul gălăţenilor, Florin Nini, crede că lipsa de experienţă a jucătorilor săi s-a simţit pe final.

"Au fost câteva decizii total neinspirate ale jucătorilor. Dorinţa a fost mare, însă trebuie să învăţam că finalurile se câştigă într-un mod organizat", a spus Florin Nini.

Etapa viitoare, U Cluj va juca, în deplasare, la Craiova, în timp ce Phoenix Galaţi va primi vizita lui BC Mureş.







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal