Author Topic: DENIED Cerere unban JeKa  (Read 3938 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
DENIED Cerere unban JeKa
« on: 18 April 2018, 14:01:38 »
Nickname: (your nickname) JeKa
Ban photo: (photo from the ban dialog from the game) https://imgur.com/a/kHXkn
Additional informations: (every information that you think that will help you to be unbanned) Intru si eu prima data pe server, am dat /speed si iau ban pentru fly-hack.
« Last Edit: 30 April 2018, 21:52:51 by IstuntmanI »

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #1 on: 18 April 2018, 15:11:49 »
Salut , accepți un test tw :-? . Dacă ți se găsește fly-car / hack la tine in PC , ești de acord să primești ban 14 zile ?
Aștept răspuns și un contact pentru a îți putea face test-ul ( in caz că ești de acord)

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #2 on: 18 April 2018, 16:10:40 »
Salut, domnul JeKa.

erai in masina si dintr-o data ai zburat cu fly-car ,  eu stiu foarte bine hack-urile de genul, nu ma lua pe mine cu ''am intrat si eu odata pe server , dau speed si ban'' ala nu era speed, nu aveai cum sa zbori cu speed in halul ala.. nu ai cum sa faci ''rotite'' cu speed. (nu erau rotite din alea cu space .. erau rorite de la hack) l-am folosit si eu si stiu cu ce se ''mananca'' acel hack.. cum a spus heis mai sus, ti-a propus un test tw, accepta-l . o zii buna sa ai!
edit : si da, era speed.. dar nu de la /speed, fly carul contine si speed hack intr-un fel. ai bagat speed de la fly car iar dupa faceai rotite, ce crezi ca inseamna acest lucru, nefiind chestia cu space.. ? in plus, ai intrebat inainte sa-ti iei ban, daca este voie cu speed hack.. eu am dat spec frumos pe tine si dupa 5 secunde, ce vad.. fly carul. da, la inceput cand am dat ,ai folosit /speed. dar dupa 5 secunde, ai bagat dintr-o data fly carul.. accepta testul si va fii totul ok, iar pe parcurs te rog sa nu mai minti :) .
« Last Edit: 18 April 2018, 16:22:56 by MinioNN. »


Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #3 on: 18 April 2018, 18:11:03 »
Bai fratimiu care esti tu, din cate stiu eu trebuie sa te prezinti cu dovezi. Am jucat foarte demult pe un server mare de stunt mult timp si o prietena a zis sa intru pe serveru asta deoarece eu am deja 4 ani de cand joc samp pe modul RPG. Arata-mi dovezile ca eu am folosit fly-hack, nu as vedea de ce sa fac un test TW cand acest domn minunat nu are nici o dovada, nu are dovada - E VINA LUI. Eu nu am ce face in acest caz.

- Pacat ca nu a pus domnul scripter un text ceva, gen "Ai luat cu succes Speed" sau ceva de genu, sa arat la admini incapabili ca tine ca am folosit [/speed]-ul serverului, tu crezi ca eu prima data joc sa:mp? Stiu si eu cu ce se mananca sa:mp-ul frate, stai linistit.


Dar de ce nu ai facut nici o poza? Credeai ca o sa dai de un nab, care nici nu stie despre forum? Stai linistit fratele meu, sa raspunda un admin mai mare.


Si daca stii tu ca "nu poti zbura in acest hal" daca apesi de mai multe ori pe CLICK si dai prin cladiri si totodata apesi si 2 pentru a repara, poti ajunge si in cosmos fratimiu.
« Last Edit: 18 April 2018, 18:12:51 by JeKa »

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #4 on: 18 April 2018, 18:19:10 »
Salut Jeka ,hai sa iti explic ceva ,la stats tau arata daca ai /speed activat sau nu ,de asemenea la fel si cu vup.Exista comanda /spec ,avem detectoare care te asigur ca functioneaza corect,+ ca nu este un admin incapabil asa cum spui tu ,deci inainte de toate ,noi verificam toate astea ,inainte de a bana un player ,nu are dovezi ,pt ca sunt foarte multi hackeri pe srv ,ar insemna sa aiba sute de   screenuri pt asta ,daca esti curat ,accepta acest test tw si abia dupa ,ai voie sa faci stafful incapabil ,ok ? multumim. Nu excludem varianta ca el sa fi gresit insa cum ti-a relatat mai sus ,a testat acel hack ,stie cum functioneaza /vup si /speed pe acest server ,accepta test tw si arata-ne ca ai dreptate ,daca refuzi inseamna ca ai acel hack si ca doar ai incercat sa scapi de ban .
« Last Edit: 18 April 2018, 18:30:31 by $arpe »

Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #5 on: 18 April 2018, 19:04:37 »
Bai, tu esti sanatos? Sa-i dau unui om total necunoscut sa mi se bage in PC? De ce alte servere sunt capabile sa filmeze/pozeze orice dovada de la CHEATS. Voi chiar sunteti asa parliti? Uitati-va in log-uri ca am folosit comanda /speed, si nu ma luati cu de astea. V-am mai zis odata, prezentati-mi dovezile va rog frumos unde am eu fly-car, nimic altceva.

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #6 on: 18 April 2018, 19:18:22 »
Prietene ,iti intra in pc ,dar nu il intereseaza ce ai tu acolo,deci el te va verifica doar de hackuri ,atat,crede-ma,hah ,sa iti spun ceva ,nu toti au pc-uri performante ,unora le face lag atunci cand filmeaza pe samp sau chiar li se blocheaza,eu personal ,iti garantez ca fata de alte servere,aici esti ajutat ,si toata lumea se comporta frumos cu tn ,deci nu e ok ,sa jignesti,ca atare ,ai aceasta sansa ,testul tw ,demonstreaza ca esti curat ,deci iti repet ,nu ne intereseaza pozele tale ,pc tau ,vei fi verificat doar de hackuri ,daca nu intelegi treaba asta ,asteapta decizia fondatorului ,si cam asta este,prietene pe alte servere banul pt hackuri ,este permanent ,deci treb sa apreciezi totusi lucrul acesta ,aici la parliti, hackerilor li se acorda mai multe sanse ,succes.
« Last Edit: 18 April 2018, 19:55:08 by $arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #7 on: 18 April 2018, 20:21:32 »
Bai, tu esti sanatos? Sa-i dau unui om total necunoscut sa mi se bage in PC? De ce alte servere sunt capabile sa filmeze/pozeze orice dovada de la CHEATS. Voi chiar sunteti asa parliti? Uitati-va in log-uri ca am folosit comanda /speed, si nu ma luati cu de astea. V-am mai zis odata, prezentati-mi dovezile va rog frumos unde am eu fly-car, nimic altceva.
'
Imi place ca tu folosesti un limbaj de smecheras cu noi. Dupa cum vezi, ti s-a oferit sansa ca adminii sa vorbeasca frumos cu tine si sa rezolvati asta impreuna si tu esti un smecheras cu nasul pe sus. Mai si folosesti cuvinte de genul "parliti".
Si la partea cu "unui om total necunoscut sa mi se bage in PC?". Pe de o parte ai dreptate, dar pe de alta parte, NU toti adminii au voie sa te testeze de hack-uri. Sunt 2 admini pusi special pentru asta pentru ca au programele necesare sa te verifice cum trebuie. Noi nu avem de unde sa stim ca tu spui chestiile astea ca sa scapi de ban sau chiar nu ai nici un fel de incredere.
Oricum ai alege, pedeapsa pentru refuz test team viewer, mai ales ca sunt doar 2 admini pusi special pentru asta, deci sunt cei mai de incredere (au facut o gramada de teste TW si nu au fost probleme pentru jucatori, exceptand cei care au fost gasiti cu hack si tot au primit ban).
Incearca sa o lasi mai moale cu limbajul asta, pe alte servere adminii nu stau la discutie si te baneaza direct permanent. Aici suntem extrem de indulgenti cu cei banati / suspectati de hack. Le oferim sansa sa fie testati ca sa dovedeasca, ca nu au nici un hack. Daca spui ca nu ai nici un hack, atunci nu ai de ce sa te temi de testul Team Viewer.
Si in plus de asta, daca ti se pare ca face ceva suspect acel admin, un simplu shut down din buton sau restart la PC il scoate din PC-ul tau, deci nu ar trebui sa fie o problema



Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #8 on: 18 April 2018, 20:27:58 »
Bai fratimiu care esti tu, din cate stiu eu trebuie sa te prezinti cu dovezi. Am jucat foarte demult pe un server mare de stunt mult timp si o prietena a zis sa intru pe serveru asta deoarece eu am deja 4 ani de cand joc samp pe modul RPG. Arata-mi dovezile ca eu am folosit fly-hack, nu as vedea de ce sa fac un test TW cand acest domn minunat nu are nici o dovada, nu are dovada - E VINA LUI. Eu nu am ce face in acest caz.

- Pacat ca nu a pus domnul scripter un text ceva, gen "Ai luat cu succes Speed" sau ceva de genu, sa arat la admini incapabili ca tine ca am folosit [/speed]-ul serverului, tu crezi ca eu prima data joc sa:mp? Stiu si eu cu ce se mananca sa:mp-ul frate, stai linistit.


Dar de ce nu ai facut nici o poza? Credeai ca o sa dai de un nab, care nici nu stie despre forum? Stai linistit fratele meu, sa raspunda un admin mai mare.


Si daca stii tu ca "nu poti zbura in acest hal" daca apesi de mai multe ori pe CLICK si dai prin cladiri si totodata apesi si 2 pentru a repara, poti ajunge si in cosmos fratimiu.

Ownerul nu ne cere dovezi, pentru ca nu este nevoie, are admini ce sunt siguri de ceea ce fac si dau ban cand trebuie, eu nu am nevoie de nici-o dovada, imi pare rau ca nu pot filma, ca as fii filmat chiar daca sunt nu avea nevoie, dar avand in vedere ca chiar nu pot filma, imi pare rau dar nu am.. o dovada perntru asta, de care vad ca nu vrei.. : TEST TW. sunt 2 admini ce fac test tw de mult timp, are rol pe server din cate stiu pentru asta, special. nu toti noobi fac aici tw, iti cauta doar hackul, asta daca te intereseaza si nu ai facut cererea unban , facund-o doar sa-ti incerci ''norocul'' ca eu sa nu am dovada si sa dau de belea, degeaba.. e chiar degeaba si e o prostie sa faci cerere unban, folosind un hack.. serios frate? am vazut destui ca tine pe rpg.. abia asteapta sa nu aibe dovada si sa dea ala de belea.. accepta testul, ti-am spus mai sus cum am procedat.

la faza cu speed.. da, ai folosit, ai activat.. ai jucat cu el, dar dupa putin timp dupa ce l-ai folosit, ai folosit si hackul acesta minunat.. imi pare rau ca nu pot filma. am aproape 1 an experienta in administrare, crede-ma ca stiu ce fac si singur, nu am nevoie de cineva sa ma indume, a fost nevoie la inceput, cum au fost toti.. dar acum stiu si eu ce am de facut si sunt SIGUR ca are. nu mai faceti cereri inutile..

accepta testul si se termina, daca nu-l accepti = cerere inutila, incercare de a ma da pe mine ''jos''.
accepti=foarte bine, se termina totul cu bine si iese ok.
nu stam sa facem ss-uri si video intr-una, sa tinem toata alea trebuiesc multi gb pe hdd, eu am 65gb.. dintre care acolo are loc si windowsul, pai stai ca am si gta, samp si programe.. ce loc sa mai am, fratE? tu crezi ca noi, avem ca aia de pe rpg, de aau pc de gaming ? fii serios.. nu toti stau sa filmeze, o fii un admin sau 2 care face asta, care pot.. si eu daca as fii putut, as fii facut-o cu mare placere. aici e treaba cu tw.. accepta daca stii ca nu ai, daca nu accepti, e clar ca ai. chiar si daca accepti, stii bine ca ai folosit, nu te gandii ca daca-l stergi, nu-l mai gaseste.. :)
hai sa terminam cu prostiile, stuntman nu are chef de cererile astea inutile .

SIIIIII : dupa cum am spus, chiar tu in chat ai spus ''avem voie cu speed hack, cheats?'' eu frumos am dat spec sa vad care e treaba , ai folosit /speed, intr-adevar.. dar dupa ai folosit si hackul, joc aici de 1 an jumate aproape, stiu comenzile si stiu ce fac, inclusiv experienta administratie aproape un an, din care am invatat multe.. aici nu e pe rpg, cu totii au pc si pot filma. fii mai serios.. o seara buna sa ai.

edit : si nu e fly hack.. e fly car, e o diferenta intre ele..
« Last Edit: 18 April 2018, 20:32:23 by MinioNN. »


Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #9 on: 18 April 2018, 21:04:13 »
Bai omule, asa se poate bana pe oricine fara dovada, daca ai ciuda pe el l-ai banat si aia e, te-ai suparat pe cineva? Pac ban, "pai ownerul a zis ca nu trebuie dovezi, te-am banat ca ai cheats". Da, vin de pe RPG, insa am jucat o parte mare pe stunt server 100+ playeri care mai e acum online, probabil il stiti voi. Acolo orice BAN are DOVADA. Si cum, aici banam din pod? Fara nici o davada?

Am limbaj mai smecheras ca vad ca si voi sunteti smecheri ca da-ti ban fara nici un motiv, dovada = ban CORECT, aici nu vad nici o dovada.

Hai sa presupunem la un server de 500+ playeri, acolo nu mai faceai poza+video la tot, dar aici e un server de 25 de playeri si tu nu faci dovada la nimic. Penibil.

edit: Minion, is cumva eu de vina ca tu ai PC cartof si nu poti face dovezi? Renunta fratele meu la admin si aia e, eu ce sa-ti fac? Sa-ti cumpar PC mai bun sau ce? Nu ai posibilitatea = REMOVE.

« Last Edit: 18 April 2018, 21:05:53 by JeKa »

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #10 on: 18 April 2018, 21:47:06 »
Bai omule, asa se poate bana pe oricine fara dovada, daca ai ciuda pe el l-ai banat si aia e, te-ai suparat pe cineva? Pac ban, "pai ownerul a zis ca nu trebuie dovezi, te-am banat ca ai cheats". Da, vin de pe RPG, insa am jucat o parte mare pe stunt server 100+ playeri care mai e acum online, probabil il stiti voi. Acolo orice BAN are DOVADA. Si cum, aici banam din pod? Fara nici o davada?

Am limbaj mai smecheras ca vad ca si voi sunteti smecheri ca da-ti ban fara nici un motiv, dovada = ban CORECT, aici nu vad nici o dovada.

Hai sa presupunem la un server de 500+ playeri, acolo nu mai faceai poza+video la tot, dar aici e un server de 25 de playeri si tu nu faci dovada la nimic. Penibil.

edit: Minion, is cumva eu de vina ca tu ai PC cartof si nu poti face dovezi? Renunta fratele meu la admin si aia e, eu ce sa-ti fac? Sa-ti cumpar PC mai bun sau ce? Nu ai posibilitatea = REMOVE.

hai sa-ti spun ceva, despre serverul ala.. de care te dai tu mare ca e mare server.
1. acolo pe admini ii doare-n cot de reporturi.
2. acolo m-am jucat cu multe hack-uri.. am trecut pe langa admini, jucator.. treceam pe langa ei cu fly car(hackul pe care l-ai folosit tu) si ce uitau la mine..
3. acolo jucatorii intreb ceva si nu le raspunde nimeni.
4. nu mai lauda serverul ala atat cu dovezi.. nu prea conteaza dovezile, cum conteaza ajutarea jucatorilor, reporturile si ban la hackeri.. dovezile nu sunt, dar sunt testele tw.. daca nu ajuti jucatorii, acolo ce e? nimic.. gandeste putin si lasa prostiile.

vrei dovada? test tw.. ti-am mai spus, aici se rezolva cu test tw, daca toti am luaa remove pe chestia asta, nu ar mai avea nimeni grija de server, doar 1-2 admini(asta in cazul daca nu sunt singurul care nu pot filma.. daca mai sunt si altii, nu stiu sigur.. )  dar eu nu am vazut pe nimeni sa zica de filmat pana acum.. (nu te intereseaza pe tine astea, stiu..) pe mine ma intereseaza, pentru ca tu compari serverul ala cu asta.. pe niste cacaturi. tu esti nou aici, daca ai fii jucat mai mult, ai fii vazut cat de sus e serverul asta fata de serverul ala .. dar nu ai vazut.

accepta testul ala si lasa vorbele astea, daca nu-l accepti, macar zii ca nu-l accepti sa terminam problema asta.. bun, nu avem dovezi.. e o problema asa mare? accepta tw-ul daca spui ca nu ai, de ce treci pe langa tw? nu ma mira de ce.. eu nu vreau sa ma cert pe o prostie din asta.. eu sunt calm, nu vorbesc cu ''omule'' sau chestii de genul, inteleg ca esti ''suparat'' ca nu avem dovezi, dar accepta si tu tw-ul ala daca tot spui ca nu ai.. daca nu am pc, asta nu inseamna ca nu pot fii admin doar pentru ca nu pot avea dovezi.. :) tu crezi ca cand ai intrat aici, e cumva serrverul ala, sa ne doara-n cot de hackeri si de ce trebuie? nu frate.. aici e un server serios cu un staff serios, ca nu avem dovezi nu ne poate impiedica sa mai fim admini si sa ne facem treaba, daca nu-ti convine, du-te pe rpg si nu mai continua atat.. sau accepta testul ala, sa nu ne intindem in 1000 de reply-uri.. serios acum.

edit : si la ce ai vrea tu sa facem poza? la cum folosesti? nu se intelege nimic, ca as face.. tu ai intelege ceva din 100 poze in aceeasi secunda, sa incerci sa vezi hackul aluia? nu cred.. de filmat, cel putin eu nu pot.. poate alti admini da, deoarece m-ai reclamat pe mine, eu nu pot.. nu spun ca alti admini nu pot dar nu pe ei i-ai reclamat, ma rog.. nu reclamat, nu ei ti-au dat ban sa spun asa. tu ai treaba cu mine , lasa alte servere .. aici suntem pe serverul GZS nu pe rpg-uri si pe ce ai mai fost tu, da, acolo sunt dovezi ca si are cu ce sa faca, aici ma refer la pc.. nu toti din lumea asta au pc doar sa faca niste dovezi pe care la cerere, se face tw si se rezolva cazul.. mai lasa astea.
« Last Edit: 18 April 2018, 21:59:21 by MinioNN. »


Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #11 on: 18 April 2018, 21:58:18 »
Bai omule, ti-am zis eu ceva ca e bun serverul ala? Ti-am zis ca adminii au dovezi cand baneaza. Si cum adica vrei sa spui ca dovada TW? Tu esti chiar distrus? Dai ban si dupa ceri TW? Trebuia sa ma tragi in joc la tine si sa-mi zici ca vrei date TW si gata. Ti-am zis ca asa reiese din spusele tale, orice admin poate da ban la tot serverul, dupa ce cel player face cerere unban zice ca hai sa facem TW? Gandeste-te si tu si recunoaste ca ai gresit ca nu ai dovezi. Ti-am spus ca nu vreau sa fac TW nu auzi, vreau sa-mi prezinti dovezile cu fly-car, nimic altceva. Orice sanctiune trebuie sa aiba dovada frate. Daca ma sanctionai cu mute sau jail? Tot ziceai test TW

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #12 on: 18 April 2018, 22:10:17 »
Bai omule, ti-am zis eu ceva ca e bun serverul ala? Ti-am zis ca adminii au dovezi cand baneaza. Si cum adica vrei sa spui ca dovada TW? Tu esti chiar distrus? Dai ban si dupa ceri TW? Trebuia sa ma tragi in joc la tine si sa-mi zici ca vrei date TW si gata. Ti-am zis ca asa reiese din spusele tale, orice admin poate da ban la tot serverul, dupa ce cel player face cerere unban zice ca hai sa facem TW? Gandeste-te si tu si recunoaste ca ai gresit ca nu ai dovezi. Ti-am spus ca nu vreau sa fac TW nu auzi, vreau sa-mi prezinti dovezile cu fly-car, nimic altceva. Orice sanctiune trebuie sa aiba dovada frate. Daca ma sanctionai cu mute sau jail? Tot ziceai test TW

1. nu erau admini online sa stie sa-ti faca tw, in special, nu erau admini sa aibe si voe sa faca asta.
2. nu am dovezi.
3. ti se face chiar acum tw daca doresti, acum sunt admini ce pot sa-ti faca. ti-am dat ban pentru ca chiar aveai, nu stateam sa-ti fac tie tw vazand clar ca aveai ,tu esti serios? mai ne intindem mult cu reply-uri? da, am gresit ca nu am dovezi.. dar daca nu pot, ce vrei sa fac ma frate? sa nu mai dau ban, sa ma uit la ei, sa stau cu mainile in san? orice sanciune trebuie dovada? nu e , dar poate sa fie, ti se face acum tw.  eu personal nu am voie sa fac, nu pentru ca nu-mi dadea neaparat.. pentru ca nu stiu sa fac. sunt 2 care stiu, sebby si heisenberg. nu au fost dovezi si nu am, ti-am spus ca ti se face tw acum daca nu s-a facut atunci, desii nu inteleg de ce dracu nu zici ca vrei tw sau nu..  :/ tot insisti.. ori insisti sa ne pierzi timpul degeaba, ori vrei neaparat sa iau eu demote pe degeaba. aici cand se da ban, se da cand esti sigur ca are, nu cand ti se pare.. concluzia = esti bazat ca daca face cerere unban, se poate face chiar atunci tw chiar daca a avut, nu e nevoie de dovezi neaprat.. nu intelegi? da, ar fii fost foarte ok niste dovezi in momentul ala si sa te trag la tw, dar la fly car nu am cum sa te trag, vaznad clar ca aveai.. dar dovezile ar fii fost ok.. dar pentru ca nu pot, vrei sa ma uit? nu, nu pot sa ma uit. si fii calm, te rog.. incearca sa citesti cu atentie ce scriu eu aici, poate intelegi la ce ma refer, eu am inteles ideea ta dar nu sunt dovezi la banul tau,cat nici la alte banuri, cererile de unban au fost rezolvate cu tw dupa aceea.. nu am memorie oricum sa stau sa fac dovezi intr-una, nu am pc compatibil cu asa ceva..  si nu, la faza cu mute sau jail, pentru ce test tw? =)) aici nu e ca pe rpg, exista comanda ''/rules'' vezi acolo ce ai gresit, nu trebuie dovada pana si la mute/jail.. vezi acolo ce ai gresit. iti spuneam frumos ce ai gresit direct pe server , te trimeteam la /rules frumos si vedeai acolo.
ti-am spus, imi pare rau, stiu ca trebuie dovada dar eu personal nu pot. hai mai bine sa asteptam ownerul sa raspunda sau mai bine spui tu frumos : accept tw sau resping tw sa se termine.. sa nu facem aici un spam mai mare ca la circ.
« Last Edit: 18 April 2018, 22:18:53 by MinioNN. »


Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #13 on: 18 April 2018, 22:29:35 »
Eu personal cred ca degeaba va mai intindeti la discutii cu el. Este clar ca refuza testul Team Viewer. Din partea mea, ramai banat pana-ti expira.

:contra:



Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #14 on: 19 April 2018, 00:46:11 »
Bai fratimiu care esti tu, din cate stiu eu trebuie sa te prezinti cu dovezi. Am jucat foarte demult pe un server mare de stunt mult timp si o prietena a zis sa intru pe serveru asta deoarece eu am deja 4 ani de cand joc samp pe modul RPG. Arata-mi dovezile ca eu am folosit fly-hack, nu as vedea de ce sa fac un test TW cand acest domn minunat nu are nici o dovada, nu are dovada - E VINA LUI. Eu nu am ce face in acest caz.

- Pacat ca nu a pus domnul scripter un text ceva, gen "Ai luat cu succes Speed" sau ceva de genu, sa arat la admini incapabili ca tine ca am folosit [/speed]-ul serverului, tu crezi ca eu prima data joc sa:mp? Stiu si eu cu ce se mananca sa:mp-ul frate, stai linistit.


Dar de ce nu ai facut nici o poza? Credeai ca o sa dai de un nab, care nici nu stie despre forum? Stai linistit fratele meu, sa raspunda un admin mai mare.


Si daca stii tu ca "nu poti zbura in acest hal" daca apesi de mai multe ori pe CLICK si dai prin cladiri si totodata apesi si 2 pentru a repara, poti ajunge si in cosmos fratimiu.
    Alt geniu care se crede nevinovat, se cunoaște ca ești un pârlit te pe RPG uri și vii pe servere de stunt ca se ne stresezi pe noi, bai pârlitule , ai venit aici ca să cauți atenție? Tu crezi ca noi nu știm sistemul de /speed? Hai ma sa fim serioși, nu-mi amintesc ca "/speed" sa active fly ul, sau poate ma înșel eu? Stai chill, am mai văzut fly car, nu suntem noobi, dar eu nu înțeleg de ce dumneata, mărite om care vrei unban dar ne faci pârliti... Ceri dovezile... Ai probleme cu memoria? Ai uitat ca ai utilizat hack urile sau ce? Eu am mai văzut specimene ca tine, tot țărani de pe RPG , "dovezi, dovezi' dar erau full de hackuri în pc. A da, dacă vrei unban, fa un test tw,fii pe pace, avem testeri buni și de încredere. Am văzut ca dramatizezi pe aici ca ești nevinovat și ne faci prosti pe fata, ce zici sa facem noi asa..Daca îți găsim hack ul în pc, sa ne saluți permanent? Oricum asta meriți după tot ce ai scris în topicul asta, ești un om de tot cacao - ul sa fiu sincer, se cunoaște pe ce ai jucat.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #15 on: 19 April 2018, 01:15:12 »
Pentru cererea initiala: foarte mici sanse sa-ti fi dat ban din senin. Toti administratorii verifica jucatorii noi, iar daca se pare ca au ceva gen speed/fly hack, prima data verifica daca au '/fly' sau '/speed' activat.

Acum, despre afirmatii tale si de ce avem aceste proceduri:
1. Administratorii aici nu trebuie sa se prezinte cu dovezi. Incerc sa mentin o comunicare cat mai deschisa cu staff-ul si sa ii invat cat mai multe, dar desigur ca inca exista riscul destul de mare ca ei sa se insele si sa omita anumiti pasi. Administratorii sunt alesi dintre jucatorii cei mai de incredere, activi si altele. Iti garantez ca toti administratorii de acum au cele mai bune intentii si nu au nici un motiv sa baneze fara rost. Unii administratori au niste calculatoare slabe (da, chiar si pentru a rula GTA San Andreas in anul 2018) si le-ar veni greu sa filmeze mereu cand dau ban. De asemenea, se baneaza foarte multi jucatori, iar anticheatul detecteaza foarte des jucatori noi care intr-adevar au coduri (programe de tip hack). Ar ocupa foarte mult spatiu asemenea dovezi pentru fiecare ban dat, chiar si pentru acest "server de 25 de playeri". Sunt doar "25 de playeri", dar in schimb chiar sunt ridicol de multi jucatori noi care se conecteaza si dupa scurt timp incep sa foloseasca programe de tip hack.
2. Am avut ideea sa apara cand apesi butonul pentru '/speed' si functioneaza, dar nu as putea face asta intr-un mod prea bun. Poate doar in textdraw pentru cei care sunt spectatori pe tine, dar nici asa n-ar fi prea ideal.
3. Nu, nici pozele nu sunt necesare. Sa stocheze atata informatie despre fiecare ban fiecare administrator ar necesita niste timp pentru sortare. Prefer sa nu pun asemenea stres pe administratori. Nici mie nu mi-ar placea sa fiu administrator undeva si sa mi se ceara sa stochez absolut orice dovada pentru banurile date de mine. Inca o parte negativa a dovezilor: jucatorul se poate sa fi facut ceva si sa nu mai faca iarasi, iar administratorul sa nu fi inceput sa filmeze inca, dar el te-a vazut. In asemenea caz dovada ar fi pierduta si codatul ar ramane nebanat, din cauza ca administratorul nu poate oferi dovezi.
4. Nu e nevoie sa apesi 2 cand zbori cu foarte mare viteza. Ai autorepair activat in mod implicit. Observ ca insisti pe ideea de '/speed', iar tu ai fost banat pentru 'Fly Car': comportamentul '/speed' este diferit fata de comportamentul codurilor de gen 'Fly Car'. Se observa foarte bine diferenta dintre ele.
5. Sunt de acord aici: nici eu nu as prea fi de acord sa las un administrator necunoscut de pe un server sa imi intre in calculator. Din aceasta cauza, eu am stabilit DOAR doi administratori care au voie sa faca asemenea teste Team Viewer: Heisenberg (cel care ti-a spus initial despre asta) si SeBBy. In ei am incredere si pana acum n-a aparut nici o problema din partea lor: nu au facut nimic rau nimanui, doar si-au facut treaba si au cautat coduri in calculatorul jucatorului suspect. Acest rol al lor poate fi verificat cu comanda '/roles', in caz ca nu ma crezi nici pe mine (desi eu sunt detinatorul serverului si cel care le-a dat manual rolurile). Ai garantia mea ca ei nu iti fac nimic rau. Daca s-ar dovedi ca au facut ceva rau in calculatorul utilizatorului acela ar fi un fapt foarte grav si si-ar pierde acel rol si foarte probabil si rankul de administrator. Ei nu cauta nimic altceva, ci doar daca ai avut coduri sau nu.
6. Spui ca pe alte servere sunt date dovezile: ei bine, asa cum a spus si Minion, administratorilor de pe alte servere, in special de Fun (precum al nostru), nu le pasa de raportari sau de jucatorii care au asemenea coduri. Un motiv mare pentru aceasta problema banuiesc ca este chiar necesitatea de a stoca dovezi pentru banarea acelei persoane. Stocarea dovezilor chiar ingreuneaza mult procesul.



7. Foarte buna ideea de a verifica in loguri daca ai folosit '/speed', mai ales ca asta s-a intamplat chiar astazi si inca am logurile. Haideti sa vedem, voi posta si conversatiile relevante din chat:
Quote
[18/04/2018 13:31:25] JeKa has joined the server.

[18/04/2018 13:32:08] JeKa(11) - command: '/start', manual: true
[18/04/2018 13:32:08] JeKa(11) - command: '/join', manual: false
> [18/04/2018 13:32:51] [chat] [JeKa]: Care joaca RPG?
[18/04/2018 13:32:54] JeKa(11) - command: '/color', manual: true
[18/04/2018 13:32:58] JeKa(11) - command: '/colors', manual: true
[18/04/2018 13:32:59] JeKa(11) - command: '/exit', manual: false
[18/04/2018 13:33:01] JeKa(11) - command: '/colours', manual: true
[18/04/2018 13:33:03] JeKa(11) - command: '/colors', manual: true
> [18/04/2018 13:33:15] MinioNN.(3) - command: '/r 11 apropo de rpg, vezi ca nu ai voie sa spui nume de servere aici.', manual: true
[18/04/2018 13:33:17] JeKa(11) - command: '/car infernus', manual: true
> [18/04/2018 13:33:25] [chat] [JeKa]: Nu am spus nici un nume, e un mod de server, RPG.
[18/04/2018 13:33:30] JeKa(11) - command: '/admins', manual: true
[18/04/2018 13:33:34] JeKa(11) - command: '/v', manual: true
[18/04/2018 13:34:30] JeKa(11) - command: '/boathouse', manual: true
[18/04/2018 13:34:56] JeKa(11) - command: '/sf', manual: true
[18/04/2018 13:34:57] JeKa(11) - command: '/v', manual: true
[18/04/2018 13:35:01] JeKa(11) - command: '/car infenrus', manual: true
[18/04/2018 13:35:04] JeKa(11) - command: '/car infernus', manual: true
> [18/04/2018 13:35:18] [chat] [JeKa]: E voie cu cheats?
> [18/04/2018 13:35:21] [chat] [JeKa]: Speed?
> [18/04/2018 13:35:24] [chat] [JeKa]: Speed?  .

> [18/04/2018 13:35:25] [chat] [Fane_Fanel]: logic nu
[18/04/2018 13:35:26] MinioNN.(3) - command: '/spec 11', manual = true
[18/04/2018 13:35:32] JeKa(11) - command: '/speed', manual: true
> [18/04/2018 13:35:34] [chat] [Fane_Fanel]: ai speed pe server
> [18/04/2018 13:35:42] [chat] [JeKa]: Aha.

[18/04/2018 13:36:00] [part] JeKa has left the server. (ID 11, Reason 2[kicked/banned])
Pe deasupra, am verificat contul tau acum si se pare ca ai '/speed' activat. Bineinteles ca nu il poti activa din moment ce esti banat. Aceasta este a doua dovada (pe langa logurile postate mai sus, oricum era destul de evident ca a ramas salvat in cont ca fiind activat, pentru ca n-ai mai folosit iarasi comanda '/speed') ca-l aveai activat atunci cand aveai ban.

Ce inteleg eu din logurile respective ?
1. Este totusi posibil sa ai coduri. Ce jucator fara coduri intreaba daca totusi este voie cu coduri ? Nu vad sensul. Chiar daca n-ai fi folosit pe server acele coduri, este foarte grav chiar si faptul ca te-ai conectat cu niste coduri, ele doar asteptand ca tu sa le activezi.
2. Am cautat daca Minion a verificat in '/stats' daca ai '/speed' activat. Se pare ca n-a facut deloc acest lucru, desi eu le-am spus sa verifice intotdeauna la '/stats' daca se testeaza jucatorii pentru coduri de tip speed/fly car, in cazuri in care nu este foarte clar ca au hack (deci este posibil ca Minion sa fi fost foarte sigur de acest lucru).
3. Ai dreptate. In momentul in care ai luat ban aveai '/speed' activat. De jumatate de minut. Nu ti l-ai configurat si deci aveai puterea default de 1.2 si stilul default, care iti mareste viteza doar daca nu stai pe loc. Dar '/speed' are totusi comportament diferit fata de 'Fly Car'. De asemenea, ceva foarte important: cu acel stil nu poti lua viraje in aer (cu 'Fly Car' poti). Minion mi-a spus ca te-a vazut cum luai viraje in aer, faceai cerculete si chiar coborai sus/jos. (iar '/fly' nu este activat)



Concluzia mea finala:
1. Intr-adevar ai avut '/speed' activat, iar Minion n-a verificat asta deloc cu ajutorul comenzii '/stats'. Pe langa asta, ai folosit primul tip si este foarte posibil sa fi avut o viteza mare dupa cateva apasari rapide de butoane. 'Fly Car' din cate stiu eu nu produce astfel de viteze. Totusi, acest lucru nu exclude posibilitatea ca tu sa fi folosit si 'Fly Car' in acele momente.
2. Ai intrebat totusi daca este voie sa ai coduri de viteza. Minion spune ca te-a vazut cum faceai viraje in aer si coborai sus/jos si mi-a spus ca stie exact cum functioneaza 'Fly Car', pentru ca a folosit si el in trecut. Din cauza acestor lucruri eu tind sa cred ca esti un jucator care ofera riscul de a intra cu coduri pe server si de a le folosi in orice moment, chiar si cu posibilitatea ca tu sa fi folosit 'Fly Car' (sau un hack asemanator) imediat dupa ce ai folosit efectul lui '/speed' cand apesi butoanele sale. Din cauza acestui lucru nu vei fi debanat pana in momentul in care il vei lasa pe Heisenberg sau pe SeBBy sa iti faca un test Team Viewer de hackuri.

Sunt sigur ca Minion a avut totusi cele mai bune intentii pentru server. Nu ii va fi aplicata nici o pedeapsa, deoarece este unul dintre cei mai activi administratori si care-si dau interesul cel mai mult. Oricine poate gresi, in special daca nu stie perfect serverul si tot ce ofera acesta (iar acest server ofera foarte multe lucruri). Este administrator, dar ar fi trebuit sa stie bine exact cum se poate comporta '/speed', cu toate stilurile sale.

V-as ruga sa nu mai faceti spam (nu ajutati deloc, cel mai bine este sa faceti un singur post lung si sa spuneti tot ce aveti de spus) si nici sa va insultati. Nu are rost. Asta in special pentru administratorii de aici: scadeti reputatia serverului cu aceste fapte.

Astept raspunsul lui Minion. Vreau sa se gandeasca foarte bine la ceea ce s-a intamplat cand a aplicat acest ban si vreau sa stiu cat de sigur mai este acum despre acesta. De asemenea, daca Minion isi mentine pozitia, astept ca tu, JeKa, sa-l contactezi pe Heisenberg sau pe SeBBy, sau ei pe tine. Vreau ca ei sa vina cu rezultatele testului in acest topic dupa aceea.
« Last Edit: 19 April 2018, 01:18:18 by IstuntmanI »

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #16 on: 19 April 2018, 01:32:15 »
Pentru cererea initiala: foarte mici sanse sa-ti fi dat ban din senin. Toti administratorii verifica jucatorii noi, iar daca se pare ca au ceva gen speed/fly hack, prima data verifica daca au '/fly' sau '/speed' activat.

Acum, despre afirmatii tale si de ce avem aceste proceduri:
1. Administratorii aici nu trebuie sa se prezinte cu dovezi. Incerc sa mentin o comunicare cat mai deschisa cu staff-ul si sa ii invat cat mai multe, dar desigur ca inca exista riscul destul de mare ca ei sa se insele si sa omita anumiti pasi. Administratorii sunt alesi dintre jucatorii cei mai de incredere, activi si altele. Iti garantez ca toti administratorii de acum au cele mai bune intentii si nu au nici un motiv sa baneze fara rost. Unii administratori au niste calculatoare slabe (da, chiar si pentru a rula GTA San Andreas in anul 2018) si le-ar veni greu sa filmeze mereu cand dau ban. De asemenea, se baneaza foarte multi jucatori, iar anticheatul detecteaza foarte des jucatori noi care intr-adevar au coduri (programe de tip hack). Ar ocupa foarte mult spatiu asemenea dovezi pentru fiecare ban dat, chiar si pentru acest "server de 25 de playeri". Sunt doar "25 de playeri", dar in schimb chiar sunt ridicol de multi jucatori noi care se conecteaza si dupa scurt timp incep sa foloseasca programe de tip hack.
2. Am avut ideea sa apara cand apesi butonul pentru '/speed' si functioneaza, dar nu as putea face asta intr-un mod prea bun. Poate doar in textdraw pentru cei care sunt spectatori pe tine, dar nici asa n-ar fi prea ideal.
3. Nu, nici pozele nu sunt necesare. Sa stocheze atata informatie despre fiecare ban fiecare administrator ar necesita niste timp pentru sortare. Prefer sa nu pun asemenea stres pe administratori. Nici mie nu mi-ar placea sa fiu administrator undeva si sa mi se ceara sa stochez absolut orice dovada pentru banurile date de mine. Inca o parte negativa a dovezilor: jucatorul se poate sa fi facut ceva si sa nu mai faca iarasi, iar administratorul sa nu fi inceput sa filmeze inca, dar el te-a vazut. In asemenea caz dovada ar fi pierduta si codatul ar ramane nebanat, din cauza ca administratorul nu poate oferi dovezi.
4. Nu e nevoie sa apesi 2 cand zbori cu foarte mare viteza. Ai autorepair activat in mod implicit. Observ ca insisti pe ideea de '/speed', iar tu ai fost banat pentru 'Fly Car': comportamentul '/speed' este diferit fata de comportamentul codurilor de gen 'Fly Car'. Se observa foarte bine diferenta dintre ele.
5. Sunt de acord aici: nici eu nu as prea fi de acord sa las un administrator necunoscut de pe un server sa imi intre in calculator. Din aceasta cauza, eu am stabilit DOAR doi administratori care au voie sa faca asemenea teste Team Viewer: Heisenberg (cel care ti-a spus initial despre asta) si SeBBy. In ei am incredere si pana acum n-a aparut nici o problema din partea lor: nu au facut nimic rau nimanui, doar si-au facut treaba si au cautat coduri in calculatorul jucatorului suspect. Acest rol al lor poate fi verificat cu comanda '/roles', in caz ca nu ma crezi nici pe mine (desi eu sunt detinatorul serverului si cel care le-a dat manual rolurile). Ai garantia mea ca ei nu iti fac nimic rau. Daca s-ar dovedi ca au facut ceva rau in calculatorul utilizatorului acela ar fi un fapt foarte grav si si-ar pierde acel rol si foarte probabil si rankul de administrator. Ei nu cauta nimic altceva, ci doar daca ai avut coduri sau nu.
6. Spui ca pe alte servere sunt date dovezile: ei bine, asa cum a spus si Minion, administratorilor de pe alte servere, in special de Fun (precum al nostru), nu le pasa de raportari sau de jucatorii care au asemenea coduri. Un motiv mare pentru aceasta problema banuiesc ca este chiar necesitatea de a stoca dovezi pentru banarea acelei persoane. Stocarea dovezilor chiar ingreuneaza mult procesul.



7. Foarte buna ideea de a verifica in loguri daca ai folosit '/speed', mai ales ca asta s-a intamplat chiar astazi si inca am logurile. Haideti sa vedem, voi posta si conversatiile relevante din chat:Pe deasupra, am verificat contul tau acum si se pare ca ai '/speed' activat. Bineinteles ca nu il poti activa din moment ce esti banat. Aceasta este a doua dovada (pe langa logurile postate mai sus, oricum era destul de evident ca a ramas salvat in cont ca fiind activat, pentru ca n-ai mai folosit iarasi comanda '/speed') ca-l aveai activat atunci cand aveai ban.

Ce inteleg eu din logurile respective ?
1. Este totusi posibil sa ai coduri. Ce jucator fara coduri intreaba daca totusi este voie cu coduri ? Nu vad sensul. Chiar daca n-ai fi folosit pe server acele coduri, este foarte grav chiar si faptul ca te-ai conectat cu niste coduri, ele doar asteptand ca tu sa le activezi.
2. Am cautat daca Minion a verificat in '/stats' daca ai '/speed' activat. Se pare ca n-a facut deloc acest lucru, desi eu le-am spus sa verifice intotdeauna la '/stats' daca se testeaza jucatorii pentru coduri de tip speed/fly car, in cazuri in care nu este foarte clar ca au hack (deci este posibil ca Minion sa fi fost foarte sigur de acest lucru).
3. Ai dreptate. In momentul in care ai luat ban aveai '/speed' activat. De jumatate de minut. Nu ti l-ai configurat si deci aveai puterea default de 1.2 si stilul default, care iti mareste viteza doar daca nu stai pe loc. Dar '/speed' are totusi comportament diferit fata de 'Fly Car'. De asemenea, ceva foarte important: cu acel stil nu poti lua viraje in aer (cu 'Fly Car' poti). Minion mi-a spus ca te-a vazut cum luai viraje in aer, faceai cerculete si chiar coborai sus/jos. (iar '/fly' nu este activat)



Concluzia mea finala:
1. Intr-adevar ai avut '/speed' activat, iar Minion n-a verificat asta deloc cu ajutorul comenzii '/stats'. Pe langa asta, ai folosit primul tip si este foarte posibil sa fi avut o viteza mare dupa cateva apasari rapide de butoane. 'Fly Car' din cate stiu eu nu produce astfel de viteze. Totusi, acest lucru nu exclude posibilitatea ca tu sa fi folosit si 'Fly Car' in acele momente.
2. Ai intrebat totusi daca este voie sa ai coduri de viteza. Minion spune ca te-a vazut cum faceai viraje in aer si coborai sus/jos si mi-a spus ca stie exact cum functioneaza 'Fly Car', pentru ca a folosit si el in trecut. Din cauza acestor lucruri eu tind sa cred ca esti un jucator care ofera riscul de a intra cu coduri pe server si de a le folosi in orice moment, chiar si cu posibilitatea ca tu sa fi folosit 'Fly Car' (sau un hack asemanator) imediat dupa ce ai folosit efectul lui '/speed' cand apesi butoanele sale. Din cauza acestui lucru nu vei fi debanat pana in momentul in care il vei lasa pe Heisenberg sau pe SeBBy sa iti faca un test Team Viewer de hackuri.

Sunt sigur ca Minion a avut totusi cele mai bune intentii pentru server. Nu ii va fi aplicata nici o pedeapsa, deoarece este unul dintre cei mai activi administratori si care-si dau interesul cel mai mult. Oricine poate gresi, in special daca nu stie perfect serverul si tot ce ofera acesta (iar acest server ofera foarte multe lucruri). Este administrator, dar ar fi trebuit sa stie bine exact cum se poate comporta '/speed', cu toate stilurile sale.

V-as ruga sa nu mai faceti spam (nu ajutati deloc, cel mai bine este sa faceti un singur post lung si sa spuneti tot ce aveti de spus) si nici sa va insultati. Nu are rost. Asta in special pentru administratorii de aici: scadeti reputatia serverului cu aceste fapte.

Astept raspunsul lui Minion. Vreau sa se gandeasca foarte bine la ceea ce s-a intamplat cand a aplicat acest ban si vreau sa stiu cat de sigur mai este acum despre acesta. De asemenea, daca Minion isi mentine pozitia, astept ca tu, JeKa, sa-l contactezi pe Heisenberg sau pe SeBBy, sau ei pe tine. Vreau ca ei sa vina cu rezultatele testului in acest topic dupa aceea.

Da, stunt.. nu am verificat stats, deoarece am vazut foarte clar hack-ul, deci nu cred ca mai avea rost.. fly si speed nu face ce face fly car.. te-am vazut urcand in sus incetisor, dupa ai facut o rotita mica la dreapta si stanga, din cate imi amintesc eu, daca nu ma insel.. in fata ta era un gard, iar tu ai folosit hackul sa sari peste el(nu mai stiu sigur daca era la tine, am mai banat jucatori pe chestia asta astazi) am avut intentii bune, nu am banat aiurea.. nu am verificat stats pentru ca eram sigur, il verific cand este cazul, nu ai cum sa zbori in halul ala cu fly , nici cu speed.. nefiind nimic in fata ta sa te miste in asa fel, in cat sa arate ca un fel de hack.. tu erai drept, in fata ta era un gard parca si ai sarit peste el.. nu stiu sigur asta, nu mai tin minte.. si da, imi sustin ceea ce spun, astept testul tw si vreau sa vad si eu rezultatul.  sunt foarte sigur pentru ca cum am spus, nu avea cum sa faca alea.. a intrebat daca are voie cu hackul ala, si-a dat viteza prima oara cu ajutorul comenzii speed(tocmai de aia nu am mai verificat prima oara, pentru ca am vazut ca era deja activat) dupa il vad cum ridica masina usor in sus.. (aici nu era nevoie sa verific, fly nu te ridica in asemenea mod..) eu am testat hackul si stiu ce face, pot da link sa-l incercati si voi daca doriti.. nu e cu virusi =)) ma rog, eu imi mentin pozitia, astept sa fie contactati unii cu altii si sa vad si eu testul, desii sunt sigur ca gaseste. asta daca mai vrea sa-l faca, pana acum ar fii acceptat banuiesc.. dar daca a raspuns si stuntman, poate accepta acum, fiind owner. bafta! a, si stunt, nu e nevoie sa ma sanctionezi deloc XD , va gasii fly carul daca face testul.


Offline JeKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Mereuta Eugen
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #17 on: 19 April 2018, 11:16:03 »
Sa ma contacteze pe mine cei care vor sa-mi faca TW, ca nu sunt eu de vina ca Minion nu stie sa acorde un ban corect si sa verifice corect.
Si daca nu am fly-hack, nu e sanctionat ala? Daca nu am fly-hack sau vreun cheat in PC, domnul Minion sa fie sanctionat cum trebuie.


Adi_Walker, bai copilas distrus care esti, vezi ca tu esti taran si geniu de pe stunt. Cine te crezi ma tu? Ai venit aici sa-mi sari cu gura pe sus. Am venit aici sa fac cerere unban sa-mi apar punctul de vedere si sa vada ca nu am folosit nici un cheat. Si bai agariciule, din cate stii tu "ca esti mare experimentat" pe RPG nu se joaca cu cheaturi, risti ban din primele secunde, deci stai tu calm mai baiete in banca ta.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #18 on: 19 April 2018, 11:28:45 »
Sa ma contacteze pe mine cei care vor sa-mi faca TW, ca nu sunt eu de vina ca Minion nu stie sa acorde un ban corect si sa verifice corect.
Si daca nu am fly-hack, nu e sanctionat ala? Daca nu am fly-hack sau vreun cheat in PC, domnul Minion sa fie sanctionat cum trebuie.


Adi_Walker, bai copilas distrus care esti, vezi ca tu esti taran si geniu de pe stunt. Cine te crezi ma tu? Ai venit aici sa-mi sari cu gura pe sus. Am venit aici sa fac cerere unban sa-mi apar punctul de vedere si sa vada ca nu am folosit nici un cheat. Si bai agariciule, din cate stii tu "ca esti mare experimentat" pe RPG nu se joaca cu cheaturi, risti ban din primele secunde, deci stai tu calm mai baiete in banca ta.

Ok, pentru chestia asta trebuie sa intervin. Pentru limbajul asta iti voi extinde personal banul cu 7 zile, pana cand stuntman hotaraste altceva, sau cel care-ti face test Team Viewer. Nu suntem carpele tale, copile, sa vorbesti cum vrei tu cu noi. Si daca nu vrei sa primesti si vreo sanctiune pe forum, stai in banca ta si revizuieste-ti limbajul


EDIT: Si vezi sa nu cumva sa incerci sa fentezi testul team viewer cu diverse reinstalari si alte chestii. Pentru ca se vede data cand au fost instalate programele :)
« Last Edit: 19 April 2018, 11:46:15 by SkyLine. »



Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Cerere unban JeKa
« Reply #19 on: 19 April 2018, 11:29:44 »
Ba, baiatule, ce server e ala ma de-l lauzi tu asa mult ca ei fac dovezi ca nu stiu ce. Pai acolo mai intai sa te prinda fratili meu, aveam no-recoil, no-reload si aim si am facut 100 de ore pe acolo si tot nu m-au prins, pana la urma m-am plictisit si n-am mai jucat xD Stateau oamenii pe mine si nu li se parea nimic in neregula, ma invitau peste tot ca eram bun la arme :))) sau bagam God mode si le ziceam ca am lag si n-aveau nicio treaba.

Trebuia sa fi dat o sansa serverului sa vada ce are de oferit, asta nu e server pe care sa intrii ca sa folosesti cheat-uri pentru ca n-ai altceva ce sa faci. GZS e singurul server pe care n-am avut niciun fel de hack pentru ca e cel mai bun server de samp dupa parerea mea. Ai o gramada de chestii de facut, nu ai de ce sa folosesti cheats. Dupa ce iei unban eu iti zic sa te joci asa cum ar trebuii, sunt sigur ca vei ramane sa joci regulat.
Iar in legatura cu adminii si cu ban-urile, stuntman s-a asigurat intotdeauna ca jucatorii n-au de suferit din cauza adminilor si daca s-a intamplat vreodata sa faca ceva gresit a luat masuri. Nu ar trebuii sa-ti faci griji ca te ia la teste tw daca joci bine si corect si nici n-o sa-ti poarte pica vreodata. Lasa aroganta ca aici nu te ajuta, pe serverul asta toti sunt prieteni cu toti aproape, nu e nimeni cu nasul pe sus si nu era nici cand serverul atingea 100 de jucatori spre deosebire de altele.
« Last Edit: 19 April 2018, 11:30:18 by STRADIVARIUS »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal