Author Topic:  Se lansează DIGI 4K: prima televiziune românească în Ultra HD  (Read 1209 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin


[Skilled News] Se lansează DIGI 4K: prima televiziune românească în Ultra HD [Skilled News]









Grupul media RCS&RDS (DIGI) lansează pe data de 24 noiembrie 2018 (sâmbătă) prima televiziune românească care transmite la calitate 4K (Ultra HD).

Noua televiziune a grupului DIGI va transmite competiții sportive, documentare, muzică și filme.

Conform digi24.ro, DIGI 4K va fi disponibil gratuit abonaților DIGI TV (televiziune prin cablu digital), pentru o anumită perioadă de timp. Pe perioada de testare a postului, acesta va fi disponibil doar în anumite orașe ale țării, urmând ca pe parcurs DIGI 4K să ajungă în toate locațiile unde RCS&RDS oferă servicii de televiziune prin cablu digital. Pentru a viziona acest post de televiziune, clienții trebuie să folosească un televizor compatibil cu rezoluția 4K (UHD).

Astfel, grupului media DIGI i se adaugă încă un post TV. DIGI (RCS&RDS) deține deja:
- TV: DIGI 24, DIGI Sport (1-4), DIGI World, DIGI Animal World, DIGI Life, Film Now, UTV, Music Channel, H!T Music Channel, (+ DIGI 4K)
- Radio: DIGI FM, PRO FM, Dance FM, Chill FM
- Servicii: DIGI TV (cablu analogic + cablu digital; satelit), DIGI Energy, DIGI Mobile, etc.







Sursa: Liberty; digi24.ro

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Se lansează DIGI 4K: prima televiziune românească în Ultra HD
« Reply #1 on: 23 November 2018, 23:50:07 »
Lel. E misto treaba asta. Eu personal nu sunt incantat de serviciile DIGI in general .. Dar se pare, ca investesc si fac lucruri frumoase. Oricum, la mine nu e valabila treaba asta cu 4K ... Unde sa ma uit la calitatea asta ? :)) ( TV cartof )

PS : 9 k posts :V



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Se lansează DIGI 4K: prima televiziune românească în Ultra HD
« Reply #2 on: 24 November 2018, 09:51:34 »
Lel. E misto treaba asta. Eu personal nu sunt incantat de serviciile DIGI in general .. Dar se pare, ca investesc si fac lucruri frumoase. Oricum, la mine nu e valabila treaba asta cu 4K ... Unde sa ma uit la calitatea asta ? :)) ( TV cartof )

PS : 9 k posts :V
Trebuia să se lanseze și un post 4k românesc până la urmă.

Și eu am făcut 2,9k postări. :)))) Mai am mult până te ajung. :D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal