Author Topic: SOLVED Raportare abuz admin Heisenberg  (Read 1990 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Huncho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • HUNCHO
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: adk695
SOLVED Raportare abuz admin Heisenberg
« on: 03 December 2018, 21:37:47 »
Your nickname: HunchoQ
Reported admin's name: Heisenberg
What he does ?: Mi-a zis că am fost raportat că am speed hack ( nu a specificat de cine și nici nu are dovezi să-mi arate că am speed hack). Doresc dovezi. BAN-ul a fost acordat fără un motiv anume. (n-a avut dovezi că am speed, doar i-a spus Adi_Walker)
Photo: https://imgur.com/a/gc5xqS4
« Last Edit: 09 December 2018, 23:54:14 by IstuntmanI »


Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #1 on: 03 December 2018, 21:49:37 »
Salut , in primul rand aici se fac raportarile. Cazul tau se claseaza la "cereri unban" , din moment ce eu ti-am cerut frumos datele , tu ai fost constient ca primesti ban la refuz , tragere de timp si etc ( Esti player vechi , cunosti aceste reguli )
( nu a specificat de cine și nici nu are dovezi să-mi arate că am speed hack)
cum sa-ti arat daca nu voiai sa descarci supremo , din moment ce tu ai fost raportat --> eu sunt obligat sa te verific. Tu daca stii ca nu ai nimic "hack-uri" in pc-ul tau , nu ai trage de timp sau sa ma ei la misto cu intrebari stupide.Deci nu o sa ma complic mult la aceasta cerere. Tu fiind player vechi si fiind constient cu regulamentul de pe GZS -> Ramai cu ban.

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #2 on: 03 December 2018, 22:01:51 »
Din moment ce Heisenberg zice ca ai refuzat testul, nu prea mai ai șanse la unban. Singură cale ar fii sa ti se facă un test, altfel, ramai cu ban.





Offline Susp3cT

  • Junior
  • *
  • Posts: 56
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Danut
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #3 on: 04 December 2018, 13:11:35 »
Întradevăr , ce au spus și ceilalti , daca refuzi testul ai puține șanse la unban , îți recomand sa vb cu Heisenberg sa te testeze și dacă nu ai , atunci sper că o să iei unban

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #4 on: 04 December 2018, 15:57:52 »
Administratorii nu au nici o obligatie fata de tine, sa iti zica cine si cand te-a raportat si e datoria lor sa raspunda intr-un fel sau altul la aceste report-uri. Joci de ceva timp pe GZS, ma indoiesc, ca nu stiai, cum se procedeaza in asemenea cazuri. Refuz test Supremo = BAN. Daca chiar esti curat si ai putina minte, il contactezi pentru acel test. Daca nu ai nici un fel de hack, iti garantez , ca vei lua unban.

Acestea fiind spuse , :contra:



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Huncho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • HUNCHO
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: adk695
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #5 on: 04 December 2018, 22:52:46 »
Administratorii nu au nici o obligatie fata de tine, sa iti zica cine si cand te-a raportat si e datoria lor sa raspunda intr-un fel sau altul la aceste report-uri. Joci de ceva timp pe GZS, ma indoiesc, ca nu stiai, cum se procedeaza in asemenea cazuri. Refuz test Supremo = BAN. Daca chiar esti curat si ai putina minte, il contactezi pentru acel test. Daca nu ai nici un fel de hack, iti garantez , ca vei lua unban.

Acestea fiind spuse , :contra:
Vă înțeleg pe toți, dar întâi nu ar trebuii niște dovezi? Totuși...


Offline Huncho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • HUNCHO
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: adk695
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #6 on: 04 December 2018, 22:57:20 »
Salut , in primul rand aici se fac raportarile. Cazul tau se claseaza la "cereri unban" , din moment ce eu ti-am cerut frumos datele , tu ai fost constient ca primesti ban la refuz , tragere de timp si etc ( Esti player vechi , cunosti aceste reguli )cum sa-ti arat daca nu voiai sa descarci supremo , din moment ce tu ai fost raportat --> eu sunt obligat sa te verific. Tu daca stii ca nu ai nimic "hack-uri" in pc-ul tau , nu ai trage de timp sau sa ma ei la misto cu intrebari stupide.Deci nu o sa ma complic mult la aceasta cerere. Tu fiind player vechi si fiind constient cu regulamentul de pe GZS -> Ramai cu ban.
Nu te-a luat nimeni la mișto, dar eu știu când cineva te raportează îți dă o filmare, niște poze, etc. Tu crezi că ai banat corespunzător fără să-mi prezinți dovezi?


Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #7 on: 04 December 2018, 23:19:20 »
Dovezile eu trebuia să le prezint.  Eu trebuia să te verific,  iar în cazul în care iti găseam hack --> aveam dovada clara de ban. Dovezi înainte să te testez n-am cum să am.  Pentru ca:
1. Playerii simpli n-au acces la spec --> nu te poate filma
2. Playerii n-au toți calculatoare bune --> să poată filma

Iar voi astea vechi știți foarte bine adminii de pe server --> nu prea am cum să te filmez (opresti hack-ul cand ma vezi on)

Să ai o zi buna

EDIT.   Ai butonul edit pe forum,  o să primești warn pentru 2x post
« Last Edit: 04 December 2018, 23:22:38 by SouL_ »

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Raportare abuz admin Heisenberg
« Reply #8 on: 09 December 2018, 23:54:05 »
Nu oblig administratorii sa salveze tot felul de dovezi pentru fiecare ban. Se dau foarte multe banuri. De asemenea, multi administratori au si calculatoare proaste, deci decat sa filmeze pentru a avea o dovada, ar prefera sa nu mai baneze, iar pentru a avea dovada pentru speedhack nu poti sa faci o poza.

Daca doreai unban il lasai sa te testeze, mai ales ca esti mai vechi pe aici si stii ca acestia sunt administratori de incredere. In special pentru faptul ca doar la doi dintre ei am oferit permisiunea de a testa de coduri jucatorii, pentru a evita tot felul de probleme. Acest lucru se poate observa clar in '/roles'.

:topicclosed:
« Last Edit: 09 December 2018, 23:55:31 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal