Author Topic: DENIED Cerere unban  (Read 2468 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
DENIED Cerere unban
« on: 22 December 2018, 15:21:18 »
Nickname: Adi_Walker
Ban photo: https://imgur.com/a/A2mxoLp
Additional informations: Am si eu o intrebare, si ma straduiesc pe cat posibil sa o pun fara limbaj vulgar oricat de confuz sunt in momentul de fata, de fapt vreo 3 intrebari: -Ce reclama am facut? -Am facut la un server anume ? -Am vorbit despre un server anume ?
 Dragul de sebby, raspunde-mi si mie sa discutam problema si s-o rezolvam pentru ca e mai bine decat sa te fac p*ost, r*tardat, sau in alte feluri.
« Last Edit: 24 December 2018, 22:57:25 by IstuntmanI »

Offline [SG]Kenton

  • Full Member
  • *
  • Posts: 171
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Real Name: Kenny
Re: Cerere unban
« Reply #1 on: 22 December 2018, 15:23:27 »
You've got banned a little bit by my fault, cuz i told you to play in another with me, so seb banned you and not me, dunno why, so we both wait stuntman….
Join us Green Zone Stuntage Discord
Here







"The streets is cold, Dog. Like it says in the book, we are blessed and cursed"

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Cerere unban
« Reply #2 on: 22 December 2018, 15:27:05 »
https://imgur.com/a/f9vQrsI

Este o reclama indirecta. Ce este o reclama indirecta sau la ce ma refer la asta ? L-ai chemat pe Discord pentru a-i da un anume server pe care sa jucati, nu ai facut reclama pe server dar ai luat un player de la noi pe Discord si l-ai adus acolo. Oricum, sunt doar 3 zile, ai scapat ieftin.





Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Cerere unban
« Reply #3 on: 22 December 2018, 15:38:14 »
https://imgur.com/a/f9vQrsI

Este o reclama indirecta. Ce este o reclama indirecta sau la ce ma refer la asta ? L-ai chemat pe Discord pentru a-i da un anume server pe care sa jucati, nu ai facut reclama pe server dar ai luat un player de la noi pe Discord si l-ai adus acolo. Oricum, sunt doar 3 zile, ai scapat ieftin.

Fratele meu, manca-ti-as inteligenta ta, eu l-am chemat pe discord, nu pe server , iti dai seama ca il puteam chema si sa vorbim ? si plus ca i-am zis lui sa ne jucam PE DISCORD, si n-ai tu treaba cu ce vorbesc playerii pe discord in privat, eu si kenton nu jucam numai aici, da-ne unban si calm your tits , ca n-a facut nimeni nici-o reclama, m-am calmat putin ca mi-am amintit ca tu dai ban-uri de-a-n p*lea. Eu inteleg ca vrei sa fii adminul cu ceafa cea mai lata, dar nu forta asta.

Nu o sa mai dau nici-un edit, am zis doar ce-am avut de spus.
« Last Edit: 22 December 2018, 15:38:52 by Adi_Walker »

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Cerere unban
« Reply #4 on: 22 December 2018, 15:53:25 »
mi-am amintit ca tu dai ban-uri de-a-n p*lea. Eu inteleg ca vrei sa fii adminul cu ceafa cea mai lata, dar nu forta asta.



Da, asa e , dau banuri degeaba si vreau sa fiu adminul "cu ceafa cea mai lata" ai dreptate.

Omule, daca dadeam banuri aiurea, tu realizezi ca nu mai ajungeam la rank-ul la care sunt ? Ca nu mai eram in staff ? Inainte sa zici ceva, gandeste-te de doua ori. Sa ne amintim ca tu esti cel care a injurat tot server-ul si ai facut ca toate alea, si peste 1 an ai venit plangand pe forum. Nu mai esti admin de ceva timp, nu ai de unde sa stii ce fac eu in staff si pe langa asta mai esti si inactiv.
« Last Edit: 22 December 2018, 15:54:10 by snoWEED »





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Cerere unban
« Reply #5 on: 22 December 2018, 16:02:01 »
Fratele meu, manca-ti-as inteligenta ta, eu l-am chemat pe discord, nu pe server , iti dai seama ca il puteam chema si sa vorbim ? si plus ca i-am zis lui sa ne jucam PE DISCORD, si n-ai tu treaba cu ce vorbesc playerii pe discord in privat, eu si kenton nu jucam numai aici, da-ne unban si calm your tits , ca n-a facut nimeni nici-o reclama, m-am calmat putin ca mi-am amintit ca tu dai ban-uri de-a-n p*lea. Eu inteleg ca vrei sa fii adminul cu ceafa cea mai lata, dar nu forta asta.

Nu o sa mai dau nici-un edit, am zis doar ce-am avut de spus.
Ai luat 10 % warn din cauza limbajului. Gandeste-te de 2 ori inainte de a scrie ceva pe forum si nu numai. Ai limbajul acesta si pe server.  Nu stiu ce te-a apucat.



In fine, revenind la subiect , acest ban mi se pare oarecum prea exagerat . De ce ? Kenton l-a provocat, se poate interpreta de asemenea ca o gluma. Okay, nu a zis nimic direct , nu a facut reclama directa. Nu stiu, daca s-au dat ban-uri pe acest motiv in trecut. S-au mai facut reclame pe discord, dar unele directe. Acei jucatori au fost banati, ceea ce e corect. In concluzie .. Sebb mi se pare putin mai sever fata de mine. Eu nu ti-as fi dat BAN. Ma rog, ai primit 3 zile. Eu nu ma bag peste decizia lui, nu poate fi vorba de asa ceva. INSA te avertizez in legatura cu limbajul tau, unul extrem de vulgar in unele situatii chiar si pe GZS. Nu ai 10 ani, esti adolescent, gandeste, inainte sa vorbesti. Mersi !

EDIT: :pro: pentru UnBan
« Last Edit: 23 December 2018, 01:12:58 by Badboy.UndeadArmy™ »



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Cerere unban
« Reply #6 on: 22 December 2018, 17:01:01 »
Dmnnnnnn,  din poza lui Seby Reese ca Kent a zis sa joace pe un alt server,  iar Adi la invitat pe discord.  Ceea ce nu inteleg eu e,  de ce a primit doar Adi ban dacă e reclama indirectă?  Adi din câte văd nu vorbește singur de nebun. :pro:  unban sau pedepsiți ambii: -?

P.S. btw seby , asta nu e o forma de razbunare cumva ca te-a injurat el pe discord :-?
« Last Edit: 22 December 2018, 17:03:19 by SouL_ »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Cerere unban
« Reply #7 on: 22 December 2018, 18:15:16 »
:pro:

Nu este vina lui Adi, Kenton a venit cu ideea.
Cum a spus si heisenberg, ban amandoi sau nici unul in acest caz



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Cerere unban
« Reply #8 on: 22 December 2018, 21:51:48 »
P.S. btw seby , asta nu e o forma de razbunare cumva ca te-a injurat el pe discord :-?

Crezi ca l-am banat ca m-a injurat pe discord? Nu frate, acolo era un moment de frustrare XD





Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Cerere unban
« Reply #9 on: 23 December 2018, 00:29:42 »
Sebby ,tot respectul,lasa-ma sa iti explic ce ar fi insemnat din punctul meu de vedere reclama indirecta. Reclama indirecta ar fi insemnat ca Adi sa cheme jucatori pe discord sau pe oricare alt site de socializare si sa ii cheme pe acel server sau cum ai numit-o tu tentativa de reclama,ok? Adi are dreptate ,daca joci pe GZS asta nu inseamna ca ai interzis pe oricare alt server ,asta e o prostie ,ideea e sa nu faci reclama ,asta e tot . Adi nu l-a corupt pe kenton printr-o asa zisa tentativa de reclama ,sa il cheme pe acel server,ci pur si simplu ,ei doi avand o discutie ,au hotarat sa intre pe discord si sa viziteze un alt server ,e o chestie normala din punctul meu de vedere,Sebi gandeste-te ,cati jucatori spun pe gzs ,ma duc pe rpg ,hai cutarica pe rpg ,nu e cam aceeasi situatie?ce facem ii banam pt tentativa de reclama? trebuie sa facem totusi niste diferente ,exact cum a spus stuntman ,umila mea parere ,este ca ai gresit fata de Adi si totusi frustrat/nefrustrat ,a facut cerere un-ban nu reclamatie.
« Last Edit: 23 December 2018, 00:31:35 by $arpe »

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Cerere unban
« Reply #10 on: 24 December 2018, 17:09:55 »
Sebby ,tot respectul,lasa-ma sa iti explic ce ar fi insemnat din punctul meu de vedere reclama indirecta. Reclama indirecta ar fi insemnat ca Adi sa cheme jucatori pe discord sau pe oricare alt site de socializare si sa ii cheme pe acel server sau cum ai numit-o tu tentativa de reclama,ok? Adi are dreptate ,daca joci pe GZS asta nu inseamna ca ai interzis pe oricare alt server ,asta e o prostie ,ideea e sa nu faci reclama ,asta e tot . Adi nu l-a corupt pe kenton printr-o asa zisa tentativa de reclama ,sa il cheme pe acel server,ci pur si simplu ,ei doi avand o discutie ,au hotarat sa intre pe discord si sa viziteze un alt server ,e o chestie normala din punctul meu de vedere,Sebi gandeste-te ,cati jucatori spun pe gzs ,ma duc pe rpg ,hai cutarica pe rpg ,nu e cam aceeasi situatie?ce facem ii banam pt tentativa de reclama? trebuie sa facem totusi niste diferente ,exact cum a spus stuntman ,umila mea parere ,este ca ai gresit fata de Adi si totusi frustrat/nefrustrat ,a facut cerere un-ban nu reclamatie.
Ai mare dreptate aici. Sebby, e decizia ta daca ii dai unban sau nu. Noi, ceilalti administratori nu ne bagam. Pana la urma, ban-ul expira maine .. Nu e o situatie chiar asa de grava. Pe viitor trebuie sa fim mai atenti la cazuri de genul asta.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Cerere unban
« Reply #11 on: 24 December 2018, 17:30:04 »
Ai mare dreptate aici. Sebby, e decizia ta daca ii dai unban sau nu. Noi, ceilalti administratori nu ne bagam. Pana la urma, ban-ul expira maine .. Nu e o situatie chiar asa de grava. Pe viitor trebuie sa fim mai atenti la cazuri de genul asta.

Cam e gravă situația,  din moment ce banezi pe cineva trebuie să ai afirmații,  el a Banat un player și a favorizat un admin,  ceea ce e destul de grav "Adminii sunt la fel ca playerii". Pentru mine sincer faza cu favorizarile e cam gravă,  el trebuia în primul rând să-l baneze pe Kent,  el a venit cu ideea aia,  dar eu tot tind să cred ca acest ban a fost dat pentru conflictul dintre cei 2.

Edit.  Cum să nu fie grav dacă el practic a interzis accesul unui jucător din cauza unui admin.  Deși jucătorul privind logic situația,  nu are nici o vina.
« Last Edit: 24 December 2018, 17:34:28 by SouL_ »

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Cerere unban
« Reply #12 on: 24 December 2018, 22:56:53 »
I-as fi banat pe amandoi.

:respins:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal