Author Topic: SOLVED [ADMIN] Report Sebby  (Read 1865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sorin11219

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Sorin
  • Steam ID: sorin11219
SOLVED [ADMIN] Report Sebby
« on: 15 December 2017, 19:41:09 »
Your nickname: (your nickname in the server) : [TBL]S0r1N_
Reported player's name: (the nickname of the reported player) : [TBK]SeBBy
Photo: (here you post a photo with he when he used the hack) :
« Last Edit: 17 December 2017, 05:33:03 by IstuntmanI »

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #1 on: 15 December 2017, 19:49:23 »
Okay, de data ai reusit sa postezi reportul unde trebuie. I-am dat kick deoarece il injura pe sarpe si pe mama lui, ca ea mereu sta capra sau tot felul de glume din astea foarte tampite. Eu m-am saturat la un moment dat si i-am dat kick. Poate ca mai bine ii dadeam mute, dar eu cel putin am zis sa-i dau kick. Data viitoare, arata si conversatia sa vedem cu adevarat de ce i-am dat kick, sa vedem daca e sau nu fara motiv.





Offline Andrei_oVeR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Basic Moderator + Premium V.I.P.
  • Real Name: Andrei
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #2 on: 15 December 2017, 19:49:38 »
pentru un kick serios acuma , seb e un admin bun a dat acel kick sa va amuze ca asa face mereu sunt total :contra:

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #3 on: 15 December 2017, 19:50:39 »
Bun, deci, am cateva de spus despre Seby.
El, inainte sa ia adminul, era un jucator cuminte, la locul lui. Chiar ne intelegeam foarte bine, eram prieteni buni. Acuma, de cand are si el admin, este exact ca multi altii care au mai donat pentru admin : i s-a urcat la cap si a inceput cu figuri de admin. Incerc sa-i explic ceva cum explic altor admini, in acelasi mod tuturor, unora le convine cum le explic pentru ca isi dau seama ca gresesc si incearca sa invete. Dar seby, face parte din adminii care sunt "figuranti". Adica vor sa "creasca" singuri pe server, ceea ce nu prea e in regula aici. Chiar si stuntman a zis acum ceva timp : "Vreau sa fie ajutati toti adminii la inceput". Ei bine, aici am vrut sa-mi asum eu rolul asta, deoarece nu prea vad admini implicandu-se in ajutorul altor admini, doar isi vad de treaba lor. Si de cand am inceput "chestia" asta, am urmarit fiecare admin in parte si am vazut care merita si care nu. Sincer, cam 6 admini din cati sunt acum, dupa parerea mea, nu merita sa aibe rank. Asta e doar parerea mea.
Acum, legat de modul meu de a le explica : am un mod  mai dur de a explica ce au gresit si ce nu, tocmai pentru ca sa nu mai faca alta data, gen daca sunt mai hotarat si mai dur, poate-si dau si ei seama ca vorbesc serios si inteleg si ei. Dar altii precum Sarpe si Sebby, au interpretat asta ca si cum m-as crede zeul / regele serverului. Nu, prietenasilor, nu ma cred regele serverului, ci ma cred un ajutor al serverului. O sa zic acum o vorba pe care a spus-o stuntman si sigur o sa ziceti ca mi s-a urcat la cap, dar este o vorba care mie mi-a dat putina incredere : "cand nu sunt eu pe aici, e sky". Asta ce inseamna pentru voi? Nu inseamna ca atunci cand eu sunt online si el nu, am grija de server si de admini sa nu faca greseli si sa aiba pe cine sa intrebe atunci cand nu sunt siguri de ceva si care le atrage atentia in felul lui cand fac o greseala ? Eu zic ca asta inseamna.
Unii au zis ca ma cred eu co-owner. Nu e adevarat fratilor, tocmai ce v-am spus : eu ma consider un ajutor aici pe server. Si sarpe, nu pentru rank stau eu cu gura pe admini, pentru rank fac altele.
Cam atat am avut de zis despre seby si situatia asta. Nu este deloc in regula ce face, incepe sa-si bata joc, acum are si acces la kick si da kick-uri cand nu trebuie si devine din ce in ce mai tupeist, acum ca are si el putere de admin. Pai scuza-ma omule, fii tupeist cand ai experienta si stii in ce situatie sa fii, nu oricand, doar pentru ca ai admin. Ma vezi pe mine tupeist? Da, ma vezi, in situatiile unde TREBUIE sa fii -.-. Ma rog, am vorbit cu seby recent, sper ca a inteles ce i-am zis pe server



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #4 on: 15 December 2017, 19:59:44 »
Si acel kick nu a fost abuz. A fost doar un jucator nesimtit care din cate se pare, se plictisise. Daca nu ma credeti, il rog pe stunt sa se uite in chat cu aproximativ o ora.





Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #5 on: 15 December 2017, 20:02:11 »
Hm, din cate vad .... zice acolo "sta" si "capra" ..daca punea putin mai sus si se vedea ce zicea seby, reportul era inutil



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #6 on: 15 December 2017, 20:30:11 »
Domnule Dictator Skyline ,te rog frumos nu ne mai minti pt ca ne provoci greata ,tie nu iti convine de fapt ca sebby nu joaca dupa cum canti tu ,hoodini si cheese pt tn sunt jucariile tale si tac pt ca le e frica ,le spui si ii inveti lucruri pe care deja le stiu ,spui ca iti pasa de server si de playeri ? fi serios ,asta este singurul tau motiv pentru care vb asa despre el ,intelege ca nu e nimeni obligat sa te asculte ,nu esti ownerul acestui server ,te bagi in lucruri banale ,lasa adminii sa isi faca treaba ,daca se intampla sa baneze playeri te inteleg,nu mai teroriza stafful ,te rugam ,exista forum foloseste-l.
« Last Edit: 15 December 2017, 20:31:51 by Huawei »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #7 on: 15 December 2017, 20:41:03 »
Domnule Dictator Skyline ,te rog frumos nu ne mai minti pt ca ne provoci greata ,tie nu iti convine de fapt ca sebby nu joaca dupa cum canti tu ,hoodini si cheese pt tn sunt jucariile tale si tac pt ca le e frica ,le spui si ii inveti lucruri pe care deja le stiu ,spui ca iti pasa de server si de playeri ? fi serios ,asta este singurul tau motiv pentru care vb asa despre el ,intelege ca nu e nimeni obligat sa te asculte ,nu esti ownerul acestui server ,te bagi in lucruri banale ,lasa adminii sa isi faca treaba ,daca se intampla sa baneze playeri te inteleg,nu mai teroriza stafful ,te rugam ,exista forum foloseste-l.

Tu oricum ai probleme de mult timp, asa ca .. :)) eu stiu exact cum sta situatia, dar ma rog, fie cum zici tu. Sa las adminii sa-si faca treaba? Ii las sa-si faca treaba, atata timp cat o fac bine si intreaba unde e cazul. Nu am zis ca sunt obligati sa asculte, omul lui Dumnezeu. Dar nu e mai bine sa asculte de cineva cu experienta, decat sa faca de capul lor si sa faca gresit, asa cum face Cheese? Inainte sa scrii chestii impotriva mea, macar asigura-te ca ai ce sa scrii, nu doar ca ai tu ceva cu mine si cu felul in care administrez eu. Asa ca, vino cu un comentariu cand o sa ai argumente valide. Si da, ma bag in lucruri banale daca afecteaza jucatorii . Si in multe cazuri afecteaza, dar tu nu vezi asta pentru ca stai mai mult sa sanctionezi la DM, tu nu te ocupi de SERVER. Te ocupi de jucatorii care fac DM cu tine. Stai calm ca te-am urmarit si pe tine. Din ce am vazut la tine pana acum, doar 10% din perioada cu rank-urile tale de admin, te-ai ocupat de server, in rest de doare in parti. Si nu e ca nu imi convine aia la seby, e ca nu-mi convine cand nu asculta cand ii zic ceva spre binele lui ca sa nu-si ia vreo reclamatie sau vreo morala de la stuntman ( si da, am discutat si cu stuntman de asta, deja si mi-a spus ca prefera sa vorbesc cu voi, deci dreptatea tot de partea mea revine). Doar pentru ca tu interpretezi ce fac eu ca si actiuni de "zeitate", asta e problema ta, eu imi stiu foarte bine motivele pentru care fac tot ce fac. Singura problema a ta este ca ma vezi mai mare ca tine in rank si nu-ti convine ca nu poti sa faci nimic cand vezi ca fac o chestie pe server care nu iti convine tie. Eu sunt perfect constient de ce fac pe server, baiatule.



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #8 on: 15 December 2017, 20:43:34 »
Nu cred că era necesară aceasta reclamație pentru acest kick , și cât despre seby , joc deja de 2 zile și am reușit să vad cate ceva din ce face seby , sincer nu prea face abuzuri și reacționează foarte normal la greșelile playerilor .
O să dau :contra: reclamației

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #9 on: 15 December 2017, 21:05:59 »
Tot ce faci pe server este sa pescuiesti si sa te legi de admini ,nu ai cum sa ma urmaresti tu pe mn ,pt ca nu ai activitate pe server ,incearca sa minti pe altcineva cu mn nu iti tin vrajelile ,succes in continuare in munca pe care o depui pt server ,adica sa terorizezi stafful ,(aceasta reclamatie este facuta de sorin cu ajutorul tau ) ,nu mai incerca sa minti ca nu iti iese prea bine si am incheiat,s-a vazut cum vrei sa iti ajuti colegii prin primul comentariu pe care l-ai scris pt Sebby .

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #10 on: 15 December 2017, 21:09:33 »
Tot ce faci pe server este sa pescuiesti si sa te legi de admini ,nu ai cum sa ma urmaresti tu pe mn ,pt ca nu ai activitate pe server ,incearca sa minti pe altcineva cu mn nu iti tin vrajelile ,succes in continuare in munca pe care o depui pt server ,adica sa terorizezi stafful ,(aceasta reclamatie este facuta de sorin cu ajutorul tau ) ,nu mai incerca sa minti ca nu iti iese prea bine si am incheiat,s-a vazut cum vrei sa iti ajuti colegii prin primul comentariu pe care l-ai scris pt Sebby .

Eu urmaresc comenzile adminilor, dude :) Si ce fac / zic ei in chat. Asta urmaresc. Deci am cum sa te urmaresc. Urmaresc cat timp sunt online. Ma rog, de la tine oricum nu am nici o pretenie, nu mai continui sa-ti explic tie, esti batut in cap la propriu, nu vei intelege nimic. Eu nu o sa-mi schimb modul de administarre doar pentru ca nu-ti convine tie



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #11 on: 15 December 2017, 21:21:32 »
Esti macinat pe dinauntru crede-ma ,te deranjeaza faptul ca te cunosc pe dinafara ,intelegi doar ce vrei tu ,spui ca sunt batut in cap ? tu esti cel care i-a facut reclamatie lui daniel si in screenuri de fapt erau abuzurile tale ,nu mai are sens sa intru in polemici cu tn personaj negativ ,larebedere.
« Last Edit: 15 December 2017, 21:37:53 by Huawei »

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: [ADMIN] Report Sebby
« Reply #12 on: 17 December 2017, 05:32:52 »
Eu urmaresc comenzile adminilor, dude :) Si ce fac / zic ei in chat. Asta urmaresc. Deci am cum sa te urmaresc. Urmaresc cat timp sunt online. Ma rog, de la tine oricum nu am nici o pretenie, nu mai continui sa-ti explic tie, esti batut in cap la propriu, nu vei intelege nimic. Eu nu o sa-mi schimb modul de administarre doar pentru ca nu-ti convine tie
Esti macinat pe dinauntru crede-ma ,te deranjeaza faptul ca te cunosc pe dinafara ,intelegi doar ce vrei tu ,spui ca sunt batut in cap ? tu esti cel care i-a facut reclamatie lui daniel si in screenuri de fapt erau abuzurile tale ,nu mai are sens sa intru in polemici cu tn personaj negativ ,larebedere.
Voi doi sunteti niste idioti. Inca incerc sa analizez care dintre voi este mai idiot, mereu va autodepasiti si ma luati prin surprindere, dandu-mi calculele peste cap.

Raportare aiurea. Ti-o meriti din plin. Stiu ce faci pe server si cum te comporti. Tu trebuie sa fii fericit ca nu esti banat permanent (inca).

:respins:

:topicclosed:
« Last Edit: 17 December 2017, 05:34:51 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal