Author Topic:  Conectare (USB) - Samsung Galaxy S3 Mini  (Read 2609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Conectare (USB) - Samsung Galaxy S3 Mini
« on: 06 November 2014, 22:07:05 »
Buna, poate nu e sectiunea potrivita, dar ma grabeam :))
Vas ruga sa ma ajutati deoarece am o problema cu conectarea telefonului (Samsung Galaxy S3 Mini) la PC. (Utilizez Windows XP SP3)

Cand il conectez, jos in bara imi apar sa instalez diferite drivere, le instalez si dupa nimic, pe telefon nu apare nici o notificare, am cautat peste tot prin setari la tel si nu am gasit mai nimik. (Am incercat si cu samsung Kies, dar tot nu functioneaza)

Daca se pricepe cineva in acest domeniu, va rog sa imi raspundeti cat mai curand, multumesc!
« Last Edit: 22 November 2014, 18:21:50 by ×X×_vasya_×X× »

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Conectare (USB) - Samsung Galaxy S3 Mini
« Reply #1 on: 06 November 2014, 22:11:14 »
Incearca sa dezinstalezi din calculator tot ce tine de la telefon, si apoi sa instalezi acest driver: http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SCH-L710RWBXAR . Cred ca asta e cel bun pentru telefonul tau. :-? Telefonul e cumva inchis cand incerci ? Incearca sa-l aprinzi. :))

Sau mai bine... ce mai cauti cu Windows XP ? Instaleaza un Windows mai nou daca-ti permite calculatorul, deoarece Windows XP nu prea va mai avea suport pe viitor de la producatori, deoarece nici Microsoft nu-l mai suporta.

Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: Conectare (USB) - Samsung Galaxy S3 Mini
« Reply #2 on: 06 November 2014, 22:17:18 »
Incearca sa dezinstalezi din calculator tot ce tine de la telefon, si apoi sa instalezi acest driver: http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SCH-L710RWBXAR . Cred ca asta e cel bun pentru telefonul tau. :-? Telefonul e cumva inchis cand incerci ? Incearca sa-l aprinzi. :))

Sau mai bine... ce mai cauti cu Windows XP ? Instaleaza un Windows mai nou daca-ti permite calculatorul, deoarece Windows XP nu prea va mai avea suport pe viitor de la producatori, deoarece nici Microsoft nu-l mai suporta.
In maxim o luna imi cumpar mai multi rami, un procesor mai mare si o placa video pe masura, atunci imi voi baga Windows 7 cel putin..

P.S. Problema rezolvata, din zecile de drivere ce mi le dadea in bara sa le instalez, am dat la nimereala unul, si a functional, oricum, mersi stuntman de sugestie xD

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Conectare (USB) - Samsung Galaxy S3 Mini
« Reply #3 on: 06 November 2014, 22:21:34 »
Daca mai intampini probleme nu ezita sa deschizi un nou topic !

:topicclosed:




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal