Author Topic: NOT A BUG/NOT FIXED Bug gang cred  (Read 1471 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
NOT A BUG/NOT FIXED Bug gang cred
« on: 06 August 2017, 00:52:43 »
Ce face bugul: (descrie bugul) : Pai...inainte stiam ca atunci cand asisti la capturarea unei zone, primesti GP (Chiar asta scrie si in chat). Dar azi, sa descriu putin situatia pe care am avut-o : Aveam la un moment dat 3 GP. Am capturat o zona, eu. Apoi l-am ajutat pe Seby parca (Sau minion, pnm, nu mai conteaza asta), cu assist. Mi-a aparut in chat ca am primit 1 GP pentru assist. Dar in loc de 5 GP, aveam 4 :|

Cand l-ai descoperit: (spune cand ai descoperit bugul) :Azi..
Locatie: (daca este bug la mapa) : -
O poza cu bugul: (pune o poza cu bugul) : -
« Last Edit: 10 December 2017, 05:36:39 by IstuntmanI »



Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Bug gang cred
« Reply #1 on: 06 August 2017, 00:58:03 »
Nu este bug, eu niciodata n-am primit asa ceva, mi se pare prea usor sa faci gp daca iei si assist si protect.Probabil cand ai primit era bug.





Offline Mircea240

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Skilled Gaming Member
  • Real Name: Mircea
Re: Bug gang cred
« Reply #2 on: 06 August 2017, 01:01:46 »
Dacă X dă capture și îl asistă și Y numai X primește GP, Y doar gang assist point care nu ajută la nimic, sunt să primești ceva. Le poți vedea în /stats - gang - gang assists points, diferite de gp.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Bug gang cred
« Reply #3 on: 06 August 2017, 01:12:20 »
Frate si eu pana acum de ce faceam GP si cu /capture si cu assist? :))



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Bug gang cred
« Reply #4 on: 10 December 2017, 05:35:55 »
Imi cer scuze c-am intarziat foarte mult raspunsul, dar n-am considerat ca este o problema prea importanta si mereu cand ma uitam aici o dadeam in alte treburi de facut. Credeam ca trebuie sa fac o verificare mai mare (crezand ca are legatura cu acest topic - pentru acel topic voi face o verificare mai mare in viitor), dar am verificat acum exact ceea ai spus tu si nimic mai mult, presupunand ca ai descris perfect ce ti s-a intamplat:

Dacă X dă capture și îl asistă și Y numai X primește GP, Y doar gang assist point care nu ajută la nimic, sunt să primești ceva. Le poți vedea în /stats - gang - gang assists points, diferite de gp.
Ai dreptate. Cand capturezi o zona gangul tau primeste 1GP (si automat ti se pune si tie in cont, sa se stie ca ai contribuit cu 1GP la gang), iar cei care au asistat nu primesc si ei un GP, pentru ca ei n-au oferit un GP direct gangului, ci doar au asistat jucatorul principal sa captureze zona, iar de aceea ei primesc un punct de ASSIST in gang, nu un GP in contul lor. Sunt doua chestii diferite. Daca ar fi primit si ei cate un punct de GP ar fi insemnat ca gangul n-ar fi primit doar un GP, ci (numar_de_jucatori_care_au_asist+1)*1 GP (primul 1 fiind jucatorul care a dat '/capture' initial, iar al 2-lea 1 fiind numarul de GP primite per-jucator).

Frate si eu pana acum de ce faceam GP si cu /capture si cu assist? :))
Foarte simplu: ti s-a parut. Asistarea la capturarea unei zone ofera doar bani si XP (pe langa acel punct in cont pentru asistarea la capturarea unei zone, care am specificat deja ca este un lucru diferit de GP in cont).

:topicclosed:
« Last Edit: 10 December 2017, 05:42:13 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal