Author Topic: DENIED Cerere Unban [SG]Dede  (Read 1989 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Namol

  • Junior
  • *
  • Posts: 64
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Noobest Programmer in Pawn.
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: MaxGamingAndrew
DENIED Cerere Unban [SG]Dede
« on: 01 January 2016, 23:05:37 »
Nickname: [SG]Dede
Poza ban:
Informatii suplimentare: Acesta este contul fratelui meu si am primit ban pe nedrept de la Stradivarius,el nu foloseste hack-uri+ca as vedea daca ar folosi pentru ca suntem pe acelasi PC,deci daca el ar fi avut hack-uri as fii vazut.Cer debanarea contului fratelui meu+o avertizare...orice catre Stradivarius.Sa isi faca treaba cum trebuie...
« Last Edit: 09 January 2016, 16:00:04 by ![]stuntman[]! »



public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
    if(strcmp(cmdtext, "/CineEsteOwner", true) == 0)
    {
 
        if(IsPlayerNamol(playerid))
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Owner-ul este Namol!");

        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Deasemenea este si praf si de aceea vei primii kick peste 3 secunde!");
 
        SetTimerEx("DelayedKick", 3000, false, "i", playerid);
        return 1;
    }
    return 0;
}
 
forward DelayedKick(playerid);
public DelayedKick(playerid)
{
    Kick(playerid);
    return 1;
}


Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #1 on: 01 January 2016, 23:10:27 »
Fratele tau s-a teleportat la un player si nu a aparut in chat ca s-a teleportat asa cum ar fi trebuit daca dadea /goto.Deci daca nu s-a teleportat cu /goto s-a teleportat cu altceva...

Offline CrystalMD

  • Senior
  • *
  • Posts: 460
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Pățăști.
  • Real Name: George
  • Steam ID: CrystalMD
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #2 on: 01 January 2016, 23:37:55 »
Fratele tau s-a teleportat la un player si nu a aparut in chat ca s-a teleportat asa cum ar fi trebuit daca dadea /goto.Deci daca nu s-a teleportat cu /goto s-a teleportat cu altceva...
Aha, si pozele unde sunt? Nu de alta dar si eu pot spune povesti :)



Follow me on Tumblr!

Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #3 on: 02 January 2016, 00:05:52 »
Aha, si pozele unde sunt? Nu de alta dar si eu pot spune povesti :)
Pe tine nu te-a-ntrebat nimeni nici-o poveste. Vezi-ti de-ale tale.

Offline Namol

  • Junior
  • *
  • Posts: 64
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Noobest Programmer in Pawn.
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: MaxGamingAndrew
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #4 on: 02 January 2016, 00:24:13 »
Omule,fratele meu are 8 ani,nu stie sa instaleze un joc/program,dar sa mai instaleze si hack-uri.Poate nu ai vazut tu in chat,vreau si eu dovezi de la tine poze/inregistrare video etc. poate il intrebam pe stuntman sa se uite in consola si sa ne spuna.NU cred ca fratele meu foloseste hack-uri+ca am si mentionat ca suntem pe acelasi PC si as putea sa vad si eu ca are hack.Daca te uiti in poza nu este nimic pe margini,gen hack.Sper sa faca stuntman aici un topic sau ceva gen:cum un admin da ban,acel admin sa faca poza si sa scrie acolo informatii si dovada(poza/screenshot) de ce l-a banat pe acel player.

EDIT:Eu ma agit atat,deoarece vreau sa intru cu contul meu pe GZS si nu pot...voiam sa fac un filmulet cu drifturi,dar na.Multumesc CrystalMD.
Aha, si pozele unde sunt? Nu de alta dar si eu pot spune povesti :)
« Last Edit: 02 January 2016, 00:27:46 by Zamol »



public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
    if(strcmp(cmdtext, "/CineEsteOwner", true) == 0)
    {
 
        if(IsPlayerNamol(playerid))
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Owner-ul este Namol!");

        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Deasemenea este si praf si de aceea vei primii kick peste 3 secunde!");
 
        SetTimerEx("DelayedKick", 3000, false, "i", playerid);
        return 1;
    }
    return 0;
}
 
forward DelayedKick(playerid);
public DelayedKick(playerid)
{
    Kick(playerid);
    return 1;
}


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #5 on: 02 January 2016, 00:42:07 »
Nu mai bine il intrebi pe fratele tau exact ce s-a intamplat ? Stradivarius n-a dat pana acum nici un ban dintr-un abuz. Ce motiv ar avea sa-i dea fratelui tau ?



Cand jucatorul la care dai /goto are "Enable Goto" activat in /pcp, apare un mesaj la toti cei care-s in jurul jucatorului la care te-ai teleportat. (mai exact celor care-s in jurul a 50 de unitati in jurul acelui jucator)
Cand jucatorul la care dai /goto N-are "Enable Goto" activat in /pcp (adica atunci cand esti admin sau VIP 4, pentru ca doar atunci poti da /goto la oricine), apare tuturor administratorilor de pe server + un mesaj doar celui la care te-ai teleportat.



Dar nu este exclus ca Stradivarius sa fi gresit. Putea fi de exemplu mai departe de jucatorul la care s-a teleportat fratele tau si n-a vazut mesajul. Stradivarius, erai aproape de el cand s-a teleportat ? Siii, era de parca ar fi dat /goto ?

Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #6 on: 02 January 2016, 00:42:38 »
Omule,fratele meu are 8 ani,nu stie sa instaleze un joc/program,dar sa mai instaleze si hack-uri.Poate nu ai vazut tu in chat,vreau si eu dovezi de la tine poze/inregistrare video etc. poate il intrebam pe stuntman sa se uite in consola si sa ne spuna.NU cred ca fratele meu foloseste hack-uri+ca am si mentionat ca suntem pe acelasi PC si as putea sa vad si eu ca are hack.Daca te uiti in poza nu este nimic pe margini,gen hack.Sper sa faca stuntman aici un topic sau ceva gen:cum un admin da ban,acel admin sa faca poza si sa scrie acolo informatii si dovada(poza/screenshot) de ce l-a banat pe acel player.

EDIT:Eu ma agit atat,deoarece vreau sa intru cu contul meu pe GZS si nu pot...voiam sa fac un filmulet cu drifturi,dar na.Multumesc CrystalMD.
1. Asta cu "fratele meu are 8 ani si nu stie nimic" e o dovada invalida, puteai fi tu bine mersi, da?
2. Si acest player http://forum.skilledg.com/index.php?topic=39116.0 a avut minigun si totusi nu apare nimic pe margini sa zici ca are hack, dar totusi s-a dovedit ca are pana la urma.
3. In poza pusa de tine se vede mai sus ca prima oara a vrut sa dea /goto si nu a mers, deci nu este exclusa optiunea de hack daca a vazut ca nu merge cu /goto.



Nu mai bine il intrebi pe fratele tau exact ce s-a intamplat ? Stradivarius n-a dat pana acum nici un ban dintr-un abuz. Ce motiv ar avea sa-i dea fratelui tau ?



Cand jucatorul la care dai /goto are "Enable Goto" activat in /pcp, apare un mesaj la toti cei care-s in jurul jucatorului la care te-ai teleportat. (mai exact celor care-s in jurul a 50 de unitati in jurul acelui jucator)
Cand jucatorul la care dai /goto N-are "Enable Goto" activat in /pcp (adica atunci cand esti admin sau VIP 4, pentru ca doar atunci poti da /goto la oricine), apare tuturor administratorilor de pe server + un mesaj doar celui la care te-ai teleportat.



Dar nu este exclus ca Stradivarius sa fi gresit. Putea fi de exemplu mai departe de jucatorul la care s-a teleportat fratele tau si n-a vazut mesajul. Stradivarius, erai aproape de el cand s-a teleportat ? Siii, era de parca ar fi dat /goto ?
Eram spec pe el ca mi-a zis fripsy sa ma uit la el. A aparut dintr-o data de la lsair sau unde era prin desert la unul care se plimba cu masina
« Last Edit: 02 January 2016, 00:51:56 by ![]stuntman[]! »

Offline ® Adi

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 751
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Pro Player
  • Real Name: Adisor
  • Steam ID: mradi016
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #7 on: 02 January 2016, 01:04:32 »
Daca te uiti in poza nu este nimic pe margini,gen hack.

Scuzati-ma ca ma bag dar chiar daca nu se vede nimic in poza pe margini poate exista un hack..daca foloseste s0b se poate dezactiva..cel mai bine pentru a se lamuri toata lumea daca are sau nu hack e un control in pc..

Again Scuze ca m-am bagat!
Sa-ti dea Domnu sanatate si Maicuta Domnului , si-mpreuna cu el ca sa nu-l lase singurel la ??? GREU :)))






Offline Namol

  • Junior
  • *
  • Posts: 64
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Noobest Programmer in Pawn.
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: MaxGamingAndrew
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #8 on: 02 January 2016, 01:10:59 »
Eu am mai spus si o repet,suntem pe acelasi calculator,daca baga el hack il vedeam si eu(orice hack mi se pare ca se activeaza ca ENB prin Shift+F12),dar nu am vazut niciun hack cand am apasat Shift+F12.Joc SA:MP de mult timp si nu am folosit niciodata hack-uri.Fiecare om greseste,sper sa fii fost o mica greseala,daca nu ma credeti cu faza cu Shift+F12 o sa fac un video.

Acum sa iti numerotez si eu:
1.Nu am avut niciodata pe GZS conturi multiple si da si eu zic ca "are 8 ani ..." este invalida,dar eu ca un player vechi pe serverele din comunitatea SkilledGaming (am inceput pe RSP prima data,apoi RNT dupa serverul vechi al Laurei(FaLLenGirL),parca InfiniteStuntage se numea si in cel din urma GZS).Oricum pot sa astept 7 zile pana se termina Ban-ul.

2.Am zis ca poti da Shift+F12 si dispar toate cele(asa era la ENB si la hack-uri e la fel din moment ce fisierele care se inlocuiesc la amandoua par a fii aceleasi)

3.El a mai dat /goto la acel player si a mers,dar scrie clar acolo "Acest player nu este conectat" sau ceva de genul,deci la cine mama dracului se putea teleporta?Poate o fi gresit id-ul prima data si a mai dat inca o data.



public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
    if(strcmp(cmdtext, "/CineEsteOwner", true) == 0)
    {
 
        if(IsPlayerNamol(playerid))
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Owner-ul este Namol!");

        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Deasemenea este si praf si de aceea vei primii kick peste 3 secunde!");
 
        SetTimerEx("DelayedKick", 3000, false, "i", playerid);
        return 1;
    }
    return 0;
}
 
forward DelayedKick(playerid);
public DelayedKick(playerid)
{
    Kick(playerid);
    return 1;
}


Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #9 on: 02 January 2016, 01:38:50 »
3.El a mai dat /goto la acel player si a mers,dar scrie clar acolo "Acest player nu este conectat" sau ceva de genul,deci la cine mama dracului se putea teleporta?Poate o fi gresit id-ul prima data si a mai dat inca o data.
Cum sa mearga daca nu era conectat? Nu este un mesaj separat daca merge si nu este conectat sau daca nu merge si nu este conectat. Chiar daca merge sau nu, daca nu este conectat v-a aparea mesajul ca nu este conectat. Pe romaneste argumentul tau este invalid...

Offline Namol

  • Junior
  • *
  • Posts: 64
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Noobest Programmer in Pawn.
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: MaxGamingAndrew
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #10 on: 02 January 2016, 01:44:53 »
A mai dat inainte /goto la acel player si a mers.Dupa acel player o fi primit crash.Oricum nu imi bat capul pentru un ban de 7 zile.



public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
    if(strcmp(cmdtext, "/CineEsteOwner", true) == 0)
    {
 
        if(IsPlayerNamol(playerid))
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Owner-ul este Namol!");

        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Deasemenea este si praf si de aceea vei primii kick peste 3 secunde!");
 
        SetTimerEx("DelayedKick", 3000, false, "i", playerid);
        return 1;
    }
    return 0;
}
 
forward DelayedKick(playerid);
public DelayedKick(playerid)
{
    Kick(playerid);
    return 1;
}


Offline KnowN.

  • Senior
  • *
  • Posts: 402
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Ionut Rotariu
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #11 on: 02 January 2016, 10:51:17 »
Omule,fratele meu are 8 ani,nu stie sa instaleze un joc/program,dar sa mai instaleze si hack-uri.Poate nu ai vazut tu in chat,vreau si eu dovezi de la tine poze/inregistrare video etc. poate il intrebam pe stuntman sa se uite in consola si sa ne spuna.NU cred ca fratele meu foloseste hack-uri+ca am si mentionat ca suntem pe acelasi PC si as putea sa vad si eu ca are hack.Daca te uiti in poza nu este nimic pe margini,gen hack.Sper sa faca stuntman aici un topic sau ceva gen:cum un admin da ban,acel admin sa faca poza si sa scrie acolo informatii si dovada(poza/screenshot) de ce l-a banat pe acel player.

EDIT:Eu ma agit atat,deoarece vreau sa intru cu contul meu pe GZS si nu pot...voiam sa fac un filmulet cu drifturi,dar na.Multumesc CrystalMD.
Faza e ca voi trebuie sa aduceti dovezi ca sunteti 'nevinovati', voi sunteti cei ce cer a fi debanati, nu administratorii, deci as zice sa va iasa din cap chestia asta.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #12 on: 02 January 2016, 15:12:43 »
A mai dat inainte /goto la acel player si a mers.Dupa acel player o fi primit crash.Oricum nu imi bat capul pentru un ban de 7 zile.
/goto merge la cei care au activat 'Enable Goto' in /pcp. Am scris asta si mai sus.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Cerere Unban [SG]Dede
« Reply #13 on: 09 January 2016, 15:59:16 »
Banul a fost scos automat.

:topicclosed:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal