Author Topic: NOT A BUG/NOT FIXED Bug gang cars  (Read 836 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
NOT A BUG/NOT FIXED Bug gang cars
« on: 05 February 2018, 10:43:09 »
     
1. 
  What does the bug: (describe the bug) Aceasta "masina" apare aici si dupa ce da un admin /spawngcars,dispare atunci cand da respawn si
  apara inapoi dupa cateva minute,ori o gasesti in wall blocata pe jumare ori in totalitate +ca nici /gbreakcar nu merge sa ii dau am incercat ieri
  ogramada
  When you discovered: (say when you discovered the bug):ieri 4/5/2018
  Location: (if is bug at a map): Baza TBL,in spate.

2 .Atunci cand ai setat ca intr-un gang sa fie doar 15 playeri,te-ai gandit ca:daca un player intra intr-un gang ca helper,el face 100 gp si nu mai ia autopromote,pentru ca sunt prea multi membri,un exempli /gh 7 ->[SG]Legend,a facut 100 gp si nu a luat autopromote



« Last Edit: 06 February 2018, 02:22:23 by IstuntmanI »


Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Bug gang cars
« Reply #1 on: 05 February 2018, 21:12:44 »
Aia cu masina poate fi rezolvata in câteva secunde de catre stuntman
Cealalta... Nu stiu ce sa zic. Pana cand are el un argument valid, sunt de acord cu tine



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Bug gang cars
« Reply #2 on: 06 February 2018, 02:22:12 »
1. Stiu deja de aceasta problema. Apare din cauza ca membrii gangurilor parcheaza vehiculele foarte prost, iar cand acestea se respawneaza sunt unele in altele si cad prin pamant din cauza coliziunilor (o cam ia razna fizica jocului), iar apoi acele vehicule se respawneaza acolo unde a setat jocul sa se respawneze (d'aia, de exemplu, la baza The Hitmen apareau foarte multe vehicule in fata portii). Ori este aceasta problema, ori te referi pur si simplu ca un membru al acelui gang a parcat-o foarte aproape de perete asa ca se respawneaza destul de prost. Oricum, este cam aceeasi idee. Nu pot fixa deocamdata aceasta problema prea bine deocamdata, dar in schimb pe viitor am niste idei pentru a schimba parcarea vehiculelor si a evita toate problemele. Concluzia: aceasta rezolvare va mai intarzia.

2. Aceasta problema putea sa apara foarte bine si cand limita era de 30 de membri. Este datoria liderului de a mentine curatenia in gang si de a oferi rankuri mai bune celor care intr-adevar se implica si duc gangul mai sus. Aceasta injumatatire a numarului maxim de membri intr-un gang are ca scop echilibrarea gangurilor. Ma astept ca gangurile sa fie mult mai populate acum (jucatorii sa fie foarte impartiti prin ele). Pana acum erau maxim 5 ganguri active deodata (dintre care vreo 2-3 foarte active, care aveau si cei mai buni jucatori).

:topicclosed:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal