Author Topic:  Problema Windows 8  (Read 3206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShoBBy

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 726
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • The Best Comunity
Problema Windows 8
« on: 16 February 2013, 16:53:37 »
Am o problema la Windows 8! Mi l-am instalat acum o saptamana si nu merge sa imi instalez Jocuri! De exemplu s ava explic! Mi-am instalat Counter-Strike 1.6 LanT Final si cand intru in el imi da error! Am si o poza!
Si am o problema si la Gta San Andreas Multiplayer. L-am intalat, si cand intru in el imi face ecranu' negru si asa ramane si nu mai pot sa ies din el nici cu Ctrl+Alt+Delete ci cu RESTART la Calculator! Ma puteti ajuta si pe mine cu aceasta problema?

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Problema Windows 8
« Reply #1 on: 16 February 2013, 17:01:43 »
Windows 8 e cam instabil, nu merg multe jocuri pe el si cica are si unele probleme cu securitatea ... daca ai PC slab, mai bine baga Windows XP.

Offline ShoBBy

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 726
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • The Best Comunity
Re: Problema Windows 8
« Reply #2 on: 16 February 2013, 17:09:33 »
Windows 8 e cam instabil, nu merg multe jocuri pe el si cica are si unele probleme cu securitatea ... daca ai PC slab, mai bine baga Windows XP.
Pai am avut Windows XP! Jocurile Multiplayer nu merg! In rest, alte jocuri merg. Chiar foarte bine! Daca nu voi avea o sugestie imi voi baga Windows 7! Si Kenozy acela mi-a zis sa deblochez Pop-Up!

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
Re: Problema Windows 8
« Reply #3 on: 16 February 2013, 23:18:10 »
1.Name Y!M rLh.ShoBBy? =)).
2.Nu ai memorie suficienta.
3.Baga-ti windows 7 ultimate , merg APROAPE toate jocurile.

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline ShoBBy

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 726
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • The Best Comunity
Re: Problema Windows 8
« Reply #4 on: 17 February 2013, 11:00:00 »
1.Name Y!M rLh.ShoBBy? =)).
2.Nu ai memorie suficienta.
3.Baga-ti windows 7 ultimate , merg APROAPE toate jocurile.

Cum sa n-am man memorie suficienta? Ca il bag si unde am 10 GB loc si tot nu merge! Windows 7 cred ca o sa-l bag! Mai astept si alte pareri...

Offline LastChange

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 572
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Re: Problema Windows 8
« Reply #5 on: 17 February 2013, 12:31:46 »
Eu pe laptop am windows 7 ultimate si pe calculator Xp SP2 si sunt foarte multumit de amandoua..

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Problema Windows 8
« Reply #6 on: 17 February 2013, 12:41:17 »
Windows 8 e cam instabil, nu merg multe jocuri pe el si cica are si unele probleme cu securitatea ... daca ai PC slab, mai bine baga Windows XP.
Eh ai ramas tu in urma rau de tot xD. Securitatea acuma ii perfecta, cat timp faci update securitatea OS-ului este la fel si mai buna decat W7 xD. Plus ca orice Windows 8, are Antivirus (Internet Security) inclus de la ei, si este foarte bun !!!
Windows 8, este foarte stabil, in afara cu jocurile, nu cred ca ii greu sa dai Properties -> Si sa dai sa ruleze jocu in mod-ul Windows XP sau Windows 7, sau sa faci ca un anume joc sa fie pus in categoria speciala pentru jocuri.

Shooby daca pana mai tarziu nu rezolvi problema voi incerca sa te ajut eu, pentru ca am 3-4 modalitati in cap.


Legend



Offline ShoBBy

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 726
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • The Best Comunity
Re: Problema Windows 8
« Reply #7 on: 17 February 2013, 13:36:28 »
Eh ai ramas tu in urma rau de tot xD. Securitatea acuma ii perfecta, cat timp faci update securitatea OS-ului este la fel si mai buna decat W7 xD. Plus ca orice Windows 8, are Antivirus (Internet Security) inclus de la ei, si este foarte bun !!!
Windows 8, este foarte stabil, in afara cu jocurile, nu cred ca ii greu sa dai Properties -> Si sa dai sa ruleze jocu in mod-ul Windows XP sau Windows 7, sau sa faci ca un anume joc sa fie pus in categoria speciala pentru jocuri.

Shooby daca pana mai tarziu nu rezolvi problema voi incerca sa te ajut eu, pentru ca am 3-4 modalitati in cap.

Properites trebuie sa dau pe Dextop sau la My Computer? Eu nu il gasesc la nici unul dintre ele :|

Offline BiGdOg

  • I'm a
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2334
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Nothing about me, what about you?
Re: Problema Windows 8
« Reply #8 on: 17 February 2013, 14:08:12 »
Properites trebuie sa dau pe Dextop sau la My Computer? Eu nu il gasesc la nici unul dintre ele :|
LAWL!
La acel joc >.>This is fucking logic =))
Te duci pe el dai click dreapta si dai properties :))









Offline ShoBBy

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 726
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • The Best Comunity
Re: Problema Windows 8
« Reply #9 on: 17 February 2013, 14:26:31 »
Mersi mult K1d. Daca o sa ai nevoie de ceva sa ma anunti! Dati T/C

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal