Author Topic: WTA Kuznetsova a învins-o pe Halep şi a câştigat apoi şi titlul la Sydney.....  (Read 745 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Kuznetsova a învins-o pe Halep şi a câştigat apoi şi titlul la Sydney. Rusoiaca a avut o finală lejeră cu Monica Puig [Skilled News]









Svetlana Kuznetsova a câştigat vineri turneul WTA de la Sydney, după ce a învins-o în finală pe Monica Puig, cu 6-0, 6-2, după 54 de minute. Finala a fost mai mult decât lejeră pentru rusoaică, având în vedere că în dimineaţa zilei, în semifinale, a avut un meci maraton cu Simona Halep, câştigat după 2 ore şi 40 de minute. Este drept, primele 9 game-uri ale jocului s-au desfăşurat joi (scor 5-4 pentru Simona), partida fiind întreruptă din cauza condiţiilor meteorologice. La reluare, Kuznetsova s-a impus cu 7-6 (5), 4-6, 6-3.

Dacă rusoaica a intrat în finală după un meci foarte intens desfăşurat cu câteva ore mai devreme, în schimb, Monica Puig a stat doar câteva minute pe teren, în semifinal cu Belinda Bencic.

Adversara s-a retras la sfârşitul primului set cedat cu 6-0.
Svetlana Kuznetsova, în vârstă de 30 de ani, şi-a trecut în cont al 16-lea turneu câştigat după titlul adjudecat la Sydney. ”Mă simt ca la 16 ani. Mă gândeam că Monica este mai odihnită, dar m-am sismţit foarte bine după semifinala cu Simona Halep. A fost una din cele mai bune finale pe care le-am jucat vreodată”, a declarat învingătoarea de la Sydney.

Toată crema tenisului mondial se află în această perioadă în Austrialia, acolo unde duminică noaptea spre luni începe primul turneu de Grand Slam al anului. Simona Halep este una din favoritele întrecerii de simplu, fiind desemnată a doua favorită a întrecerii.







Sursa: prosport.ro

Offline RazvanS_

  • Skilled Gaming Members
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4675
  • Reputation: 0
  • Steam ID: RazvanS_
Nu e o tragedie , se mai intampla si , sa piarda .

Offline ® Adi

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 751
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Pro Player
  • Real Name: Adisor
  • Steam ID: mradi016
Nu e o tragedie , se mai intampla si , sa piarda .
Exact..candva castiga si Halep :D
Sa-ti dea Domnu sanatate si Maicuta Domnului , si-mpreuna cu el ca sa nu-l lase singurel la ??? GREU :)))






 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal