Author Topic:  Cel mai puternic router wireless – cât costă și care sunt performanțele  (Read 302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.


[Skilled News] Cel mai puternic router wireless – cât costă și care sunt performanțele [Skilled News]









În orice casă ai nevoie de un router wireless cât mai performant pentru a avea semnal puternic și acoperire cât mai mare.

Am realizat pentru tine o selecție cu cele mai bune modele dacă vrei să îți cumperi un router wireless puternic.

Pe lângă toate celelalte criterii de selecție, cum ar fi siguranța pe care o oferă routerul wireless față de amenințări din afara rețelei, sau durata cât mai lungă de viață, cele mai importante rămân acoperirea și puterea semnalului.

ASUS RT-AC87U

Este, foarte probabil, cel mai puternic router wireless. ASUS RT-AC87U este dotat cu un procesor  dual-core de 1 GHz si un alt procesor dual-core ce controleaza tehnologia de 5 GHz 4×4 Wi-Fi.

Oferind un design cu patru antene, RT-AC87U va oferă până la 465m2 de acoperire wireless. Asta îl face alegerea ideală pentru case mari și clădiri de locuit cu etaje.

Routerul gigabit are o viteză de 600 Mbps pe frecvență 2.4 GHz, grație tehnologiei Broadcom TruboQAM și arată senzațional, designul fiind inspirat de seria de gaming ROG.







Sursa: playtech.ro





Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Ei tata , no asta Wi-Fi. Nu imi vine sa cred , 600Mbps , imi place foarte mult acest Wi-Fi. Chiar si ca design arata genial , dar cred ca si costa enorm de mult.

Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Dar iti trebuie si viteza mare la internet... Ce sa fac cu el daca la Telekom la momentul la care am facut contractul ofereau maxim 100mb/s ?
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Dar iti trebuie si viteza mare la internet... Ce sa fac cu el daca la Telekom la momentul la care am facut contractul ofereau maxim 100mb/s ?
Exact,bine punctat :)

Nu isi permite oricine un router ca acesta,asta e cert.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Pai si cat costa ? Ca nu vad in primul post. =))

Baieti, exista si internet de 1gbps, acesti 600mbps tot nu sunt suficienti pentru acele tipuri de internet, oricum, ajung si 600mbps. :v

As vrea si eu unul d'asta. <3

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal