Author Topic: UCL | EL Klopp s-a enervat la conferință, după calificarea istorică: "Nu mă întreba asta!  (Read 743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Klopp s-a enervat la conferință, după calificarea istorică: "Nu mă întreba asta!"  [Skilled News]









   De ce a ținut neapărat Liverpool să se califice în semifinalele UEFA Europa League? Doar pe locul 8 în Premier League, echipa lui Klopp își poate salva sezonul dacă va câștiga a doua competiție europeană. Formația care reușește să se impună în UEFA Europa League este calificată automat în sezonul viitor al UEFA Champions League.

Așa cum era de așteptat, la conferința de presă de la finalul meciului dramatic cu Borussia Dortmund, scor 4-3, Jurgen Klopp a fost întrebat despre șansele englezilor de a juca din nou în UEFA Champions League. Antrenorul german a fost însă vizibil iritat: "Te rog, te rog, nu mă întreba rahatul ăsta! Echipele din Spania sunt mai puternice decât noi.

Nu am înțeles de ce s-a spus că echipa care va câștiga această dublă va lua și trofeul. Dacă vom ajunge însă în finală, da, vom fi pregătiți".

Liverpool a reuşit o victorie de senzaţie, 4-3 cu Borussia Dortmund, şi s-a calificat în penultimul act (1-1 în tur). Borussia conducea cu 2-0 pe Anfield după zece minute şi a avut apoi 3-1, dar ''cormoranii'' antrenaţi de Jurgen Klopp, fostul tehnician al echipei germane, au revenit incredibil în ultima jumătate de oră şi au punctat de trei ori, prin Coutinho (66), Mamadou Sakho (78), Dejan Lovren (90+1).

Liverpool are șanse mari să întâlnească o echipă din Primera Division în semifinalele UEFA Europa League. În penultimul act s-au mai calificat Sevilla, Villarreal și Șahtior.







Sursa: digisport.ro
« Last Edit: 16 April 2016, 22:39:11 by ActiON_ »



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal