Author Topic: ATP Thiem, victoria carierei: l-a învins pe Nadal, după ce a salvat o minge de meci  (Read 783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei


[Skilled News] Thiem, victoria carierei: l-a învins pe Nadal, după ce a salvat o minge de meci [Skilled News]









Dominic Thiem a reuşit surpriza turneului de la Buenos Aires. Austriacul l-a învins, total neaşteptat, pe Rafael Nadal, principalul favorit al turneului din Argentina, în semifinale şi va juca în ultimul act cu un alt spaniol: Nicolas Almagro.

Dominic Thiem, 22 de ani, cel mai tânăr jucător din top 20 mondial, a câştigat în faţa "Matadorului" în trei seturi, scor 6-4, 4-6, 7-6 (7/4).

"A fost un meci incredibil pentru mine, s-a jucat pe muchie de cuţit. E mereu un sentiment special să întâlneşti jucători atât de mari, iar această victorie reprezintă un vis devenit realitate. Sunt foarte fericit că am reuşit să ripostez în decisiv, când Nadal şi-a ridicat mult nivelul. Am reuşit câteva lovituri senzaţionale", a spus la final Thiem, care a salvat şi o minge de meci pe suprafaţa favorită a lui Rafa.

În a doua semifinală am asistat de asemenea la o surpriză, Nicolas Almagro impunându-se cu scorul de 6-4, 7-5, în faţa compatriotului său David Ferrer, cap de serie numărul doi.







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Mda,se mai intampla sa piarda si cei mai buni :)



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal