Author Topic:  Allo, o nouă aplicaţie pentru mesagerie instant ce oferă comunicaţii securizate  (Read 813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Allo, o nouă aplicaţie pentru mesagerie instant ce oferă comunicaţii securizate  [Skilled News]









   Familia de aplicaţii Google pentru mesagerie instant, din care fac parte deja Google Messenger, Google Hangouts, Google Voice şi Google Duo tocmai a primit un nou membru, prezentat la conferinţa I/O de astăzi.

Google Allo oferă inclusiv suport pentru apeluri video, însă aspectul care atrage cel mai mult atenţia este noul mod „Incognito”. Similară funcţiei cu acelaşi nume prezentă în web browserul Chrome,  modul „Incognito” facilitează purtarea de conversaţii private fără păstrarea unui istoric permanent în memoria dispozitivului.

Allo intră astfel în competiţie directă cu Snapchat, o aplicaţie cu funcţionalitate similară în care mesajele trimise şi primite se distrug imediat ce ai terminat cu ele.

Noua aplicaţie Google Allo va fi disponibilă în curând, gratuit din magazinul Google Play.







Sursa: go4it.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
XD Nu cred ca va avea succes.

Offline Allex

  • #RMA - Los Blancos
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2007
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • #RMA
  • Real Name: Alexandru
E un proiect care se va inchide recent dupa parerea mea fiindca nu multi stiu sa isi cripteze conversatiile si le lasa asa . Doar un numar limitat se vor folosi de aceasta aplicatie .

______________________________________________




______________________________________________



____________________________________________________

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal