Author Topic:  Slim Drivers – Detectează şi descarcă automat toate driverele  (Read 2714 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Un lucru ştiut de toată lumea (sau nu) este că primul lucru care trebuie făcut după ce ai instalat Windows-ul este să bagi driverele. Cum sunt destule persoane “recent iniţiate în ale calculatoarelor” sau mai neexperimentate, care nu ştiu că descărcarea/instalarea driverelor este un procedeu rapid şi relativ simplu dacă ştii unde să cauţi, m-am decis să va prezint un program simplu , usor de instalat si fara alte complicatii .

-Chiar dacă driverele pentru placa video, audio (Realtek) şi eventual unul pentru modem/router sunt în majoritatea cazurilor mai mult decât suficiente, sunt o serie de alte drivere secundare care pot contribui la mai buna funcţionare a calculatorului.

SlimDrivers nu numai că poate găsi driverele lipsă, dar găseşte şi actualizări (dacă este cazul) pentru cele deja existente. Pe lângă asta, Slim Drivers are şi un mod de back-up cu care îţi poţi securiza driverele deja instalate în caz că se întâmplă ceva neaşteptat.

După o scanare ţi se spun câte drivere şi/sau actualizări îţi lipsesc.Butonul de Download Update va descărca driverul şi va deschide installer-ul automat pentru a-ţi face treaba mai uşoară, urmând ca tu să urmezi paşii deja obişnuiţi “next, next, finish”.



Majoritatea driverelor necesită un restart, lucru destul de normal în majoritatea cazurilor, dar dacă vrei să instalezi mai multe drivere poţi da restart când termini cu toate, nu individual după fiecare. De altfel, nu este nici cazul să exageraţi şi să instalaţi toate driverele din lista aia pentru că nu sunt toate obligatorii.

După primul driver instalat trebuie să-ţi faci un cont gratuit, lucru care durează foarte puţin. Pentru cei leneşi, încercaţi sa vă logaţi cu user: ProgramePc şi parola: PunctRo.

Sursa: http://www.programepc.ro/

Link Download : Click pe Slim Drivers din descriere .





" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Programele astea baga tot felul de drivere, de care nici n-ai nevoie, prefer sa bag manual eu, ce am nevoie.

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Programele astea baga tot felul de drivere, de care nici n-ai nevoie, prefer sa bag manual eu, ce am nevoie.

          Idem. NU am deloc incredere in aceste soft-uri. Mai bine inainte de a instala sistemul de operare , imi fac un stick cu driverele originale de pe site-ul producatorului / producatorilor si am rezolvat toata problema.. oricum , un driver tot trebuie sa ai ca sa poti folosii soft-ul asta : placa de retea. Degeaba ai acest soft daca windows-ul nu a recunoscut nici macar placa de retea , cu ce faci conectarea la internet? E inutil.
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Exista si DriverEasy , chestia e ca e adevarat ce a zis stunt . Sunt bagate orice porcarii de care calculatorul nu are nevoie .


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Exista si DriverEasy , chestia e ca e adevarat ce a zis stunt . Sunt bagate orice porcarii de care calculatorul nu are nevoie .
Nu chiar , doar am testat programul inainte sa postez .. nu toate sunt rele , iti baga diferite drivere etc , programul respectiv mi-a descarcat totul corect .

          Idem. NU am deloc incredere in aceste soft-uri. Mai bine inainte de a instala sistemul de operare , imi fac un stick cu driverele originale de pe site-ul producatorului / producatorilor si am rezolvat toata problema.. oricum , un driver tot trebuie sa ai ca sa poti folosii soft-ul asta : placa de retea. Degeaba ai acest soft daca windows-ul nu a recunoscut nici macar placa de retea , cu ce faci conectarea la internet? E inutil.
Nu ai vrea sa-ti instaleze tot automat ? :))
Acum fiecare cu parerea si cu metoda lui , pentru unii e util , pentru alti nu . xD
« Last Edit: 29 June 2014, 15:47:29 by ►[SG]LimiTLesS◄ »




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Prefer sa le bag eu, manual.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal