Author Topic:  Un român îşi promovează ţara pe Internet, cu aceste fotografii spectaculoase....  (Read 459 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Un român îşi promovează ţara pe Internet, cu aceste fotografii spectaculoase. Reacţiile străinilor: „Îmi doresc să fi locuit acolo” [Skilled News]









Fotografiile realizate de un tânăr din Sighetu Marmaţiei au devenit virale pe Internet. Imaginile publicate pe site-ul Bored Panda i-au adus lui Alex Robciuc un val de aprecieri din partea internauţilor, care s-au declarat fermecaţi pe peisajele pe care fotograful le-a realizat în Transilvania.
Fotografiile prin care un tânăr din Sighetu Marmaţiei prezintă peisajele spectaculoase ale Maramureşului au devenit, de curând, virale pe Internet.  Alex Robciuc le-a publicat pe site-ul Bored Panda pentru a arăta întregii lumi frumuseţile plaiurilor natale, explicând că, pentru el, o zi petrecută în mijlocul naturii cu aparatul de fotografiat este „reţeta” fericirii.

„Drumeţiile în natură mă inspiră foarte mult, aşadar capturarea acestor imagini este una dintre pasiunile mele”, a explicat fotograful.

„Am realizat aceste poze în timpul unor călătorii prin   Maramureş (un mic judeţ aflat în Transilvania, România).
 Peisajele pe care le-am fotografiat în această regiune sunt pline de serenitate şi pace. (...) Îmi place să folosesc lumina bogată a dimineţii sau pe cea a serii pentru a obţine un efect mai dramatic. Trezitul la 5 dimineaţa, căutarea unui punct de observaţie, aşteptarea luminii perfecte şi descoperirea unui element remarcabil în peisajul car mă înconjoară – aceasta este reţeta perfectă pentru a-mi transpune sentimentele şi starea de spritit într-o simplă fotografie”, a mai povestit Alex Robciuc.
 Internauţii care au văzut forografiile lui Alex Robciuc s-au declarat impresionaţi de peisajele spectaculoase.
 

 „Fotografiile acestea sunt uimitoare! E o nebunie când te gândeşti că există un loc atât de frumos”, a comentat  cineva.
 
   
 „Fotografiile tale atât de frumoase mă fac să îmi doresc să fi locuit acolo”, a spus o tânără din California.
 
[/b][/font]






Sursa: gandul.info | Oferit de Raylisse

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Frumos din partea lui.
Romania chiar are frumusetiile ei,ma refer aici mai ales la peisaje.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Romania chiar are frumusetiile ei,ma refer aici mai ales la peisaje.
Si gagici frumoase, bunaciuni, pe la mosi in strainatate :v

Peisaje care-ti taie respiratia, in modul cel mai bun :)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal