Author Topic: INTERN Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpia CSU Braşov 87-49. Al doilea succes la rând în Cupa  (Read 1074 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei


[Skilled News] Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpia CSU Braşov 87-49. Al doilea succes la rând în Cupa României [Skilled News]









Sepsi a câştigat Cupa României la baschet feminin, după ce a dominat finala cu Olimpia Braşov. A fost 87-49 pentru echipa din Sfântu Gheorghe, care şi-a păstrat trofeul cucerit anul trecut.

Sepsi Sfântu Gheorghe şi-a respectat statul de favorită şi, în direct la Digi Sport, baschetbalistele antrenate de Zoran Mikes au controlat disputa cu Olimpia Braşov.

Sepsi şi-a asigurat un avantaj de 12 puncte la pauza mare şi s-a dezlănţuit în a doua jumătate. Marshall şi Jeffery au fost de neoprit, iar ultimul sfert s-a încheiat cu un scor de necrezut - 23-5.

"Cred că am jucat ca o echipă, nu pot nominaliza nicio jucătoare. Sunt fericit pentru ceea ce s-a reuşit, sunt încântat de joc. Au meritat să câştige de o asemenea manieră, ne-am pregătit foarte bine şi sunt extrem de fericit", a declarat antrenorul învingătoarelor, Zoran Mikes.

"Sfântu Gheorghe ne-a dominat total în sferturile 3 şi 4 şi a câştigat meritat. De altfel, la un moment dat, am renunţat la luptă şi am introdus pe teren jucătoare tinere şi foarte tinere", a spus antrenorul Olimpiei, Dan Calancea.

La meci au asistat 1.700 de spectatori.







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal