Author Topic:  Problema  (Read 1210 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Problema
« on: 01 January 2015, 16:21:06 »
Salut.Am un router Huawei HG658 de la fostul Romtelecom , inainte sa am acest model am avut Huawei MT882 , daca conectez Huawei-ul HG658 cu cablu de la celalat modem (de la router la pc) imi functioneaza , daca pun cablul nou (cu care a venit in cutie) , nu imi mai functioneaza.Acum internetul pe pc imi functioneaza , wirelles-ul imi functioneaza , problema e ca nu ma pot conecta pe acel ip ca sa imi schimb parola , numele etc ( 192.168.1.1 sau 192.168.1.0) pur si simplu nu imi accepta nici o parola sau nume (nici admin/admin , nici parola si contul de la internet)Ma gandesc ca daca nu imi functioneaza routerul cu cablul cu are a venit , nu este instalat in pc , adevarat nu am facut nici o setare cand am conectat router-ul la pc.Am cd la el ,dar nu este de instalare , este ceva nu niste oferte..
Sa sun la Telekom nu prea as vrea , nu e mereu cineva acasa.Ma puteti ajuta?Mersi.

P.S:Daca pun celalat modem (MT882) ma conectez dara probleme pe acel ip cu numele/parola admin/admin
« Last Edit: 02 January 2015, 20:48:02 by ►LimiTLesS◄ »
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Problema
« Reply #1 on: 01 January 2015, 17:00:14 »
Cel mai probabil nu mai stii tu numele de utilizator si parola. La mine numele de utilizator si parola sunt complet altele decat "admin", "password", sau alte d'astea 'default' (am modem de la RTC, nu router, am net de vreo 6-7 ani, si de atunci il am, si nu se adusesera routere la ei) .

Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Re: Problema
« Reply #2 on: 01 January 2015, 17:22:45 »
Am incercat si cu parola si contul de pe contract , nu mi le accepta.Ce ma enerveaza e ca tine de router , la modemul vechi ma conectez fara probleme cu admin/admin la asta nu funtioneaza.Ma gandesc ca routerul ar trebui cumva ,,configurat`` in calculator , eu nu am facut nici o astfel de setare. (nu stiu cum)Mai astept pareri.
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Problema
« Reply #3 on: 01 January 2015, 18:13:43 »
Incearca sa il resetezi si cauta prin cartile cu care a venit daca are ceva informatii.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Re: Problema
« Reply #4 on: 02 January 2015, 16:02:07 »
Am rezolvat , dupa ce a zis stuntman ca avea alte date de logare decat cele default , am cautat si am tot cautat pana am vazut pe model WEB_PASSWORD :)).Deci datele de logare la 192.168.1.1 erau  , numele de utilizator : admin , si parola de pe spatele routerului.
Mersi de ajutor , dati t/c.
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal