Author Topic: WTA Legendele tenisului din SUA: “Pe teren, Simona e mereu în locul potrivit, în cli  (Read 554 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W


[Skilled News] Legendele tenisului din SUA: “Pe teren, Simona e mereu în locul potrivit, în clipa potrivită” [Skilled News]









Simona Halep va fi, de luni, numărul 2 mondial, cea mai bună clasare pentru o jucătoare din România în istoria ierarhiei WTA. Ea participă în turneul de la Cincinnati în postură de a doua favorită, într-un concurs cu premii totale de 2,4 milioane de dolari, din categoria imediat inferioară celor de Grand Slam.

Înaintea întrecerii din Ohio, cincinnati.com i-a făcut o amplă prezentare campioanei din România și a cerut despre ea părerile a două legende ale tenisului feminin american. Mary Jo Fernandez, actualul căpitan al echipei americane de Fed Cup, și Chris Evert, care a cucerit 18 titluri de Grand Slam la simplu în carieră, o laudă pe Simona.

“Chiar îmi place mult jocul ei. Pe teren pare că e mereu în locul potrivit, la momentul potrivit. Îmi aduce mult aminte de Kim Clijsters în felul de a-și construi punctele. Și are una dintre cele mai bune lovituri de rever din lume.”, a spus Fernandez, finalistă în două rânduri la Australian Open și la French Open, la începutul anilor 90.

La rândul ei, Chris Evert, acum analist pentru ESPN, a declarat sursei citată: “Cred că a câștigat mai multă liniște. Au fost mari turnee unde ne-am spus: Oh Doamne, e doar un foc de paie? Dar spun asta în favoarea ei, pentru că treptat a câștigat mai multă încredere și a lăsat în urma ei presiunea.”

Simona a fost măgulită de cuvintele frumoase din partea celor două foste mari jucătoare, dar crede că mai are destul de multe de pus la punct și vrea să-și îmbunătățească serviciul, jocul la fileu și slice-ul.

În fine, Simona le-a dezvăluit ziariștilor americani că mama sa i-a adus din România, când a venit la Cincinnati, mai multe scrisori pe care le-a primit acasă din partea fanilor. "Îmi trimit scrisori de peste tot din lume, nu doar din România. Este uimitor. Mama le-a adus de acasă pentru că vrea să le citesc, sunt cuvinte foarte frumoase.", a declarat Halep la Lindner Family Tennis Center, în Mason.

Simona are bye în primul tur al concursului din Ohio și în runda a doua va juca împotriva învingptoarei dintre Kirsten Flipkens și o jucătoare venită din calificări. Românca a fost vedetă la ceremonia tragerii la sorți a tabloului în concursul american, primul la care participă după o lună de pauză.







Sursa: DigiSport.ro  | Oferit de MefX





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Locul 2 ... cam atat i-a fost, la 1 nu prea cred ca are sanse. xD

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Primeste numai laude,ce mai trebuie? :))

Merita sa fie pe locul 2.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal