Author Topic: ATP Profitând de absența lui Nadal, Federer vrea al șaselea trofeu la US Open  (Read 461 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W


[Skilled News] Profitând de absența lui Nadal, Federer vrea al șaselea trofeu la US Open [Skilled News]









Rafael Nadal riscă să piardă și locul doi în ierarhia mondială, dacă Roger Federer câștigă titlul la US Open. Dublu campion la Flushing Meadows, spaniolul și-a anunțat retragerea de la ultimul turneu de Grand Slam al anului, pentru că nu s-a recuperat total după accidentarea suferită la încheietura mâinii.

„Trebuie să profităm cât putem noi de mult de faptul că el nu este aici. Am scăpat de un jucător greu de învins. Acum putem să ne concentrăm asupra jocului nostru și al celorlalți jucători intrați în competiție”, a declarat Roger Federer.

Și Novak Djokovic speră să profite de absența lui Nadal de la US Open.

„Am pretenții mari de la mine, mai ales acum, când simt că sunt în cel mai bun moment al carierei mele și vreau să profit cât de mult de acest lucru și să câștig cât mai multe meciuri. Știu că nu sunt singurul care are țelul acesta și că sunt mulți jucători care își doresc să câștige acest trofeu, ultimul de Grand Slam din acest an”, a spus și jucătorul sârb.







Sursa: DigiSport.ro  | Oferit de MefX





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Se tot schimba primele 3 locuri. :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal