Author Topic: EXTERN Louis Van Gaal este noul manager al lui Manchester United.  (Read 511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
EXTERN Louis Van Gaal este noul manager al lui Manchester United.
« on: 19 May 2014, 18:44:43 »



Manchester United a anunțat pe site-ul oficial că l-a numit pe olandezul Luis Van Gaal în funcția de manager. Tehnicianul de 62 de ani îl va păstra în sfaff, ca secund, pe galezul Ryan Giggs, cel care a asigurat interimatul după îndepărtarea lui David Moyes.

Van Gaal (62 de ani) a semnat un contract valabil pe 3 ani și va prelua clubul de pe Old Trafford după Campionatul Mondial din Brazilia, unde va conduce echipa națională a Olandei.

"Am reușit să ne asigurăm serviciile unui manager de top, unul dintre cei mai buni din lume la momentul actual. Van Gaal a avut realizări deosebite în timpul carierei sale și climatul de pe Old Trafford îi va permite să scrie istorie pe banca lui United" au declarat oficialii "diavolilor".

Olandezul s-a declarat încântat de alegerea făcută și așteaptă cu nerăbdare începutul noului sezon. Van Gaal are peste 20 de ani de experiență și a câștigat titlul în Olanda, Spania și Germania.

"Mi-am dorit întotdeauna să antrenez în Premier League. Sunt foarte mândru că am ajuns la cel mai mare club din lume. Acest club are ambiții mari și la fel și eu. Împreună sunt convins că vom realiza lucruri mărețe" a declarat olandezul.

Van Gaal este primul antrenor din istoria lui Manchester United care nu provine din Marea Britanie sau Irlanda.

Louis van Gaal, care a mai pregătit în cursul carierei sale echipele Ajax Amsterdam, FC Barcelona şi Bayern Munchen, devine astfel primul antrenor străin din istoria lui Manchester United, formaţie care a avut până în prezent doar tehnicieni din Marea Britanie. Stafful lui Van Gaal va fi completat de Ryan Giggs, Marcel Bout și Frans Hoek.




Sursa: DigiSport.ro





Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
Re: Louis Van Gaal este noul manager al lui Manchester United.
« Reply #1 on: 19 May 2014, 18:47:44 »
MUFC rupe cu Louis Van Gaal. =]

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Louis Van Gaal este noul manager al lui Manchester United.
« Reply #2 on: 19 May 2014, 18:58:01 »
Este un antrenor extrem de bun, sa vedem ce va reusi cu Manchester. :D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal