Author Topic: UCL | EL Pellegrini: "Putem câştiga Liga Campionilor. E singurul obiectiv în acest final  (Read 643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Pellegrini: "Putem câştiga Liga Campionilor. E singurul obiectiv în acest final de sezon"  [Skilled News]









  Elevii lui Manuel Pellegrini s-au calificat în premieră în semifinalele Ligii Campionilor. Kevin De Bruyne, jucătorul pentru care Manchester City a plătit 74 de milioane de euro vara trecută (record în istoria clubului), a fost decisiv pentru prima calificare a "cetăţenilor" în semifinalele Ligii Campionilor: a înscris golul victoriei aseară, pe City of Manchester Stadium.

Managerul "cetăţenilor", Manuel Pellegrini, a declarat că obiectivul echipei sale în acest final de sezon este câştigarea UEFA Champions League.

“Am meritat din plin victoria din această seară. Am dominat meciul de la un capăt la celălalt. Eu cred că putem câştiga trofeul. Şi acum a devenit singurul meu obiectiv pe acest final de sezon. Tot timpul am fost criticaţi pentru ce s-a întâmplat în acest an, dar am ajuns în semifinalele Ligii Campionilor şi asta e o mare realizare. Chiar dacă vom câştiga trofeul, proiectul Manchester City nu se va opri aici!”, a declarat Manuel Pellegrini.

În semifinale, City ar putea da tocmai peste viitorul manager, Pep Guardiola. Bayern joacă în acestă seară, de la 21:45 la Lisabona.

“Dacă vom juca împotriva lui Guardiola nu va fi nimic special. Va fi ca şi cum am întâlni orice alt adversar. Interesant ar fi poate pentru voi ziariştii. Dar mai întâi Bayern şi Guardiola trebuie să se califice şi apoi vom putea discuta despre un posibil meci direct." a mai spus Pellegrini.

Manchester City a câştigat, marţi, scor 1-0, manşa retur a confruntării cu Paris Saint Germain, disputată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, şi s-a calificat în semifinalele competiţiei, după ce în tur remizase în Franţa, scor 2-2.







Sursa: digisport.ro
« Last Edit: 13 April 2016, 21:59:06 by ActiON_ »



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
De ce nu? Se poate intampla orice in fotbal. Insa, nu cred ca Manchester City va castiga trofeul.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
is sanse .
Manchester city e echipa buna xD

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal