Author Topic:  Sugestie Hosted Tab?  (Read 1752 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mircea240

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Skilled Gaming Member
  • Real Name: Mircea
Sugestie Hosted Tab?
« on: 09 June 2017, 15:15:33 »
Fiind o sectiune de discutii libere legate de serverul samp am deschis acest topic pentru a afla parerile voastre legate de sugestia mea. Cu totii am vrea ca serverul sa aiba cat mai multi playeri pentru ca sa fim seriosi ce putem face in 9-10 playeri cati sunt adesea si cu 3-4 afk. Daca hosted tab-ul costa ~110 lei (bani pe care nici eu nu i-as da sincer si il inteleg pe dev ca nu are de unde scoate atat) m-am gandit ca am putea incerca sa gasim 11 oameni seriosi de pe comunitate sa donam fiecare 10 lei pe luna pentru Hosted Tab. Nu mi-se pare o suma enorma si am zis sa incerc poate o sa mearga. Iar pe parcurs daca gasim 20 oameni vom da 5,5 lei pe luna, dupa 30 de oameni si vom da 3,6 lei si tot asa.

Edit: ma scuzati atunci :)) nu am stiut cum sta treaba, era un plan alternativ cum s-ar zice sau poate ar putea fii aplicata pana la v 3.00 :-? pentru ca in mod logic vin v 2.87, 2.88 etc si asta inseamna ca o sa mai dureze.
« Last Edit: 09 June 2017, 16:06:51 by Mircea240 »

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Sugestie Hosted Tab?
« Reply #1 on: 09 June 2017, 15:19:12 »
Am inteles ca vom avea in versiunea 3.00 sau 3.0 , cum se scrie nu stiu.. o sa avem atunci hosted tab. (am inteles ca a donat mendi pentru hosted) nu stiu sigur. daca nu, ma bag in treaba asta cu 10 lei pe luna. daca doriti. nu e mult 10 lei..


Offline MeNdi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
Re: Sugestie Hosted Tab?
« Reply #2 on: 09 June 2017, 15:41:26 »
Fiind o sectiune de discutii libere legate de serverul samp am deschis acest topic pentru a afla parerile voastre legate de sugestia mea. Cu totii am vrea ca serverul sa aiba cat mai multi playeri pentru ca sa fim seriosi ce putem face in 9-10 playeri cati sunt adesea si cu 3-4 afk. Daca hosted tab-ul costa ~110 lei (bani pe care nici eu nu i-as da sincer si il inteleg pe dev ca nu are de unde scoate atat) m-am gandit ca am putea incerca sa gasim 11 oameni seriosi de pe comunitate sa donam fiecare 10 lei pe luna pentru Hosted Tab. Nu mi-se pare o suma enorma si am zis sa incerc poate o sa mearga. Iar pe parcurs daca gasim 20 oameni vom da 5,5 lei pe luna, dupa 30 de oameni si vom da 3,6 lei si tot asa.
Sunteti liberi sa donati orice suma, dar trebuie sa fie PAYPAL pentru Hosted Tab. Eu personal am sa donez lunar Paypal pentru Hosted Tab, dar Hosted Tab-ul se va cumpara in versiunea 3.00. Sunt planuri deja facute :)

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Sugestie Hosted Tab?
« Reply #3 on: 09 June 2017, 19:41:15 »
Daca nu ar fi intervenit ceva intre mine si dev (stie el bine, sau o sa isi dea singur seama), i-as fi tinut eu Hosted Tab pana inchidea serverul (asta daca se va intampla asta) . Nu ma intereseaza cine spune "te lauzi atat si nu iei nimic". Pai as fi luat, daca n-ar fi facut el anumite chestii



Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Sugestie Hosted Tab?
« Reply #4 on: 10 June 2017, 12:04:36 »
Edit: ma scuzati atunci :)) nu am stiut cum sta treaba, era un plan alternativ cum s-ar zice sau poate ar putea fii aplicata pana la v 3.00 :-? pentru ca in mod logic vin v 2.87, 2.88 etc si asta inseamna ca o sa mai dureze.

Da, dar dupa ce termina de convertit GM-ul vor venii update-uri mai mai repede si vor fi mai bune sau cel putin asa ar vrea stuntman, vom vedea atunci daca se tine de cuvant xD

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Sugestie Hosted Tab?
« Reply #5 on: 10 June 2017, 14:07:24 »
Da, eu as dori ca din v3.00 sa luam Hosted Tab iarasi, dar pentru asta ar cam fi nevoie de donatii prin paypal. As vrea sa pot lua pentru minim 6 luni, deoarece in trecut am avut vreo 3 luni, de doua ori, din cate imi amintesc. Pentru a fi mai in regula cred ca este nevoie de macar 6 luni. Stiu ca asta inseamna ceva timp, deoarece urmeaza abia v2.87, dar am niste idei care in mare parte se refera la bugurile si problemele de pe server. As vrea sa rezolv cam toate problemele cunoscute pana atunci, dar si sa imbunatatesc sistemele/sa le fac mai user-friendly si sa adaug altele care sa atraga jucatorii. Daca vreau efect maxim de la Hosted Tab, trebuie ca jucatorii sa si ramana pe server. v3.00 va fi o versiune care as vrea s-o fac cu minim 300 de linii de schimbari (dar ar putea fi si mai multe daca as lucra repede). Nu trebuie sa aruncam degeaba cu banii.

Cat despre sugestia initiala din acest topic, sunt de acord ca acum sunt prea putini jucatori si ca a intervenit monotonia. Eu nu va pot obliga pe voi sa donati. Oricine poate dona CAND vrea, CUM vrea (dar pentru Hosted Tab avem nevoie neaparat de PayPal). Daca s-ar stabili 11-12 jucatori care sa dea 10 lei in fiecare luna cu siguranta ar aparea scuze ca n-au putut, s-ar da lucrurile peste cap. Cel mai bine este sa strang banii necesari dinainte, sa nu trebuiasca sa ne chinuim de la luna la luna.

In ultima saptamana MeNdi ne-a ajutat cu 13+13 EUR prin PayPal. Ii multumesc pentru asta. De asemenea si lui Mircea240 (Ezio), si el ne-a ajutat pana acum cateva saptamani. Au facut-o fiindca au vrut si le multumesc. Eu nu oblig pe nimeni sa doneze. Daca nu doriti sa donati eu va inteleg. Apropo, pana acum s-au strans bani pentru vreo 2 luni si ceva de Hosted Tab. Nu vreau ca cineva sa se ocupe in special sa plateasca el totul. Cine vrea sa ajute poate dona prin paypal, orice suma conteaza. Eu pana in v3.00 voi strange toti banii primiti pe PayPal, apoi voi hotari cum vom face cu Hosted Tab-ul.

Pentru ca o reclama atat de importanta precum Hosted Tab-ul consider ca este nevoie de un plan bun, nu trebuie cumparat din impuls pentru ca sunt totusi niste bani destul de importanti. Trebuie sa ma asigur ca va avea impact cat mai mare.



<>
Ha.

Da, dar dupa ce termina de convertit GM-ul vor venii update-uri mai mai repede si vor fi mai bune sau cel putin asa ar vrea stuntman, vom vedea atunci daca se tine de cuvant xD
Eu cam asa as vrea, sa ma tin de cuvant. C++ imi permite sa fac niste modificari interne care imi vor usura foarte mult dezvoltarea si crearea altor feature-uri (deja profit putin de acest lucru, dar mai am foarte multe de imbunatatit intern, dar asta va veni cu timpul, deocamdata vreau doar sa-l fac functional ca inainte. Pentru moment mai am de rezolvat doar niste buguri din cauza ca n-am migrat chiar totul, apoi voi mai testa iarasi. Cred ca voi da un mic "update" in anuntul legat de asta zilele viitoare).

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal