Author Topic:  [TUT]Misiuni biolog & Seon Pyeong  (Read 3414 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
[TUT]Misiuni biolog & Seon Pyeong
« on: 20 January 2015, 19:27:12 »
Buna, acest topic a fost facut deoarece foarte multi nu iau in considerare biologul si spun"dar ce-mi trebuie mie biolog? Rup oricum daca imi fac itemele" GRESIT, biologul ajuta foarte mult, daca ai biologul gata si iteme cat de cat bune, poti ajunge departe, mai jos am prezentat la fiecare ce ofera biologul.
P.S. la misiunile 92-96 scade sansa de a va merge biologul, cel mai usor si cu sanse mai mari de a reusi ar fi cu elixirul razboiului.
Biologul se observa cel mai bine la samani la diferenta de hit, majoritatea care cunosc Metin, stiu ca samanul e folosit in special ori pentru buff ori pentru hit-ul lui, intr-un alt topic, cel mai probabil maine, voi prezenta si diferenta dintre un saman cu biologul terminat si un saman cu biologul la ramurele rosii. Tin sa mentionez ca o parte din informatii au fost preluate fiindca eu am terminat biologul de ceva vreme si in + nu stau sa tin minte fiecare recompensa de la fiecare misiune.

★ Misiuni Biolog
[/color]

★ Misiune level 30 - Dintii de orc
1. Omoara Orci Negrii, Orci Negrii Mari si Ork pana ce strangi 10 Dinti de orc.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara Orc Elite, Orc Elite Cercetas, Orc Elite Vrajitor si Orc Elite Luptator pana ce primesti Piatra sufletului Jinnungyis.
*RECOMPENSA: +10% viteza de miscare (permanent).
 
★ Misiune level 40 – Cartile blesteme
1. Omoara Despoti Inalti si Despoti Intunecati pana ce strangi strangi 15 Carti ale blestemelor .
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara esotericii din jurul Templului Hwang sau Fanatic Mandru Intunecat, Luptator intunecat mandru si Colonel intunecat mandru pana ce primesti Piatra sufletului din Templu.
*RECOMPENSA:
-+5% viteza de atac (permanent)
- Cutie de abanos.
 
★ Misiune level 50 – Suvenirele demonului
1. Omoara Arcasi Demon, Sulitas Demon, Saman Demon si Soldat Demon pana ce strangi 15 Suvenire ale Demonului.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara Arcasi Demon, Sulitas Demon, Saman Demon si Soldat Demon pana ce primesti Piatra sufletului Sagyis.
*RECOMPENSA:
- +60 aparare (permanent)
- Cutie de abanos galbena  .

 ★ Misiune level 60 – Globurile de gheata
1. Omoara Golemi de gheata pana ce strangi 20 de Globuri de gheata.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara Golemi de gheata pana ce primesti Piatra Sufletului Aurtumryus.
*RECOMPENSA:
- +50 atac (permanent)
- Cutie de abanos verde-deschis .
 
★ Misiune level 70 – Crengile Zelkova
1. Omoara monstrii in Lungsam (Driade, Copac Rau, Copac fantoma, Salcie fantoma) si in Padurea Rosie (Driade Rosu, Copac Rau Rosu, Buturuga fantoma Rosie, Salcie fantoma Rosie) pana ce aduni 25 de Crengi Zelkova.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara in Lungsam (Driade, Copac Rau, Copac fantoma, Salcie fantoma) si in Padurea Rosie (Driade Rosu, Copac Rau Rosu, Buturuga fantoma Rosie, Salcie fantoma Rosie) pana ce primesti Piatra sufletului Gyimoks.
*RECOMPENSA:
- +11% viteza de miscare (permanent)
- +10% reducerea pagubelor incasate de la mobi (permanent)
- Cutie de abanos verde.

 ★ Misiune level 80 – Tablitele Tugyis
1. Omoara monstrii giganti din Campi cu serpi si din Tara Gigantilor pana ce strangi 30 de Tablite Tugyis.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara monstrii giganti din Campi cu serpi si din Tara Gigantilor pana ce primesti Piatra sufletului Tugyis.
*RECOMPENSA:
- +6% viteza de atac (permanent)
- +10% marirea pagubelor date (permanent)
- Cutie de abanos albastra.

★ Misiune level 85 – Ramurelele rosii
1. Omoara Driade Rosu, Copac Rau Rosu, Buturuga fantoma Rosie, Salcie fantoma Rosie, Copac fantoma Rosie si pana ce strangi 40 de Ramurele rosii.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara monstrii in Padurea Rosie pana ce primesti Piatra sufletului Padurea Spirit.
*RECOMPENSA:
- +10% reducerea pagubelor incasate de la ceilalti jucatori (permanent)
- Cutie de abanos purpurie.

★ Misiune level 90 – Insemnele liderilor
1. Omoara monstrii cu categoria Sef(vezi aici care bossi dropeaza) pana ce strangi 60 de Insemne ale Liderilor.
2. Dupa ce duci toate itemele de la punctul 1: Omoara monstrii cu categoria Sef pana primesti Piatra sufletului Liderului.
*RECOMPENSA:
- +10% marirea pagubelor date in alti jucatori (tare impotriva semi-oamenilor) (permanent)
- Cutie de abanos albastra.

 
★ Misiuni Seon-Pyeong
[/color]

★ Misiune level 92
 *Omoara Golemii de Gheata si Oamenii de Gheata din v3 pana ce strangi 10 Pietre Pretioase Rosii.

-RECOMPENSA:
(de ales 1 dintre acestea 3)
- 1000 PV (permanent)
- 300 aparare (permanent)
- 100 atac (permanent)

★ Misiune level 94
*Setou arcas si Comandantul Cerului din v3/4 pana ce strangi 10 Pietre Pretioase Albe.

-RECOMPENSA:
(de ales 1 dintre acestea 3)
- 1500 PV (permanent)
- 500 aparare (permanent)
- 200 atac (permanent)

★ Misiune level 96
*Setou arcas si Comandantul Cerului Zin din v4 pana ce strangi 10 Pietre Pretioase Albastre.

-RECOMPENSA:
(de ales 1 dintre acestea 3)
- 2000 PV (permanent)
- 700 aparare (permanent)
- 300 atac (permanent)

Am cautat pe unele servere de metin( mai populate) cat este la fiecare timpul de ore pentru a putea duce a 2-a oara,nu am gasit informatii asa ca voi pune cel mai general timp pe care il foloseau serverele pe care am jucat eu.
 
NOTA: 
- Obiectele necesare care trebuie duse in cadrul misiunilor de la Biolog, se pot duce din 8 in 8 ore (3 obiecte pe zi).
- Obiectele necesare care trebuie duse in cadrul misiunilor de la Seon-Pyong, se pot duce din 6 in 6 ore (4 obiecte pe zi).
« Last Edit: 20 January 2015, 20:58:15 by ×X×_vasya_×X× »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal