Author Topic: EHF CL HCM Baia Mare are şanse mari de calificare în sferturile Ligii Campionilor...  (Read 840 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] HCM Baia Mare are şanse mari de calificare în sferturile Ligii Campionilor, după victoria cu Viborg [Skilled Sport]









HCM Baia Mare are şanse mari să prindă un loc în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Handbalistele lui Tone Tiselj trebuie să câştige meciurile de pe teren propriu cu Savehof şi Viborg.

Victoria de la Viborg a readus speranţele în tabăra celor de la HCM Baia Mare. Handbalistele antrenate de Tone Tiselj au revenit în lupta pentru un loc în sferturile Ligii Campionilor.

După victoria din Danemarca, băimărencele au urcat pe locul 5, la egalitate de puncte cu Metz şi cu un punct în urma lui Viborg.

În grupa a 2-a principală, Larvik şi Gyor şi-au asigurat deja calificarea. Pentru celelalte două locuri este o bătălie în patru, între Viborg, Metz, HCM Baia Mare şi Savehof.



Programul o avantajează însă pe campioana României, care trebuie să câştige disputele de pe teren propriu cu reprezentantele Suediei, în 1 martie, respectiv Danemarcei, în 15 martie, ambele transmise în direct la Digi Sport.

Obiectivul lui HCM Baia Mare în acest sezon este calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor.





Sursa: digisport





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Sper sa reuseasca,au potential,sunt sigur ca vor da totul!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Parerea mea e ca vor avea de furca cu Viborg, dar ramane de vazut.
Imi doresc sa se califice mai departe, fiindca e o echipa buna. Trebuie sa dea totul pe teren.
In opinia mea, probabilitatea de calificare a baimarencelor este de 50%.
Hai Baia Mare !


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Sper sa reuseasca .

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal