Author Topic: EHF CL HCM Baia Mare - Viborg, meci decisiv pentru calificarea în sferturile ...  (Read 1351 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy

[Skilled Sport] HCM Baia Mare - Viborg, meci decisiv pentru calificarea în sferturile Ligii Campionilor  [Skilled Sport]








A sosit ziua cea mare în sezonul Ligii Campionilor la handbal feminin! HCM Baia Mare e în fața celui mai important meci al sezonului. Campioana României are nevoie de un succes, acasă, cu Viborg, pentru a-și asigura accederea între primele opt echipe ale Europei.

Partida HCM Baia Mare - Viborg începe duminică, la ora 20:00, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE pe Digi Sport 2. Cele mai tari faze vor fi pe www.digisport.ro și pe m.digisport.ro.
Chiar și un egal le poate ajuta pe elevele lui Tiselj. Au nevoie însă ca Metz să fie învinsă de Gyor. Ultimele adversare ale băimărencelor, din grupa principală 2, sunt de temut. Danezele au câștigat de trei ori Liga Campionilor și sunt la a 19-a prezență în competiția stelelor.

Tone Tiselj, antrenorul HCM-ului, a declarat înainte de marele meci: "Fetele mele au făcut o treabă bună până acum. Dacă faci o comparație cu prima parte a Champions League, ele aveau doar 4 puncte.

Am fost singura echipă care a plecat în grupa principală cu 0 puncte și până acum am făcut 6 puncte. Este o treabă extraordinară. Cred în ele, că vor încerca să dea totul pe teren. Viborg este o echipă puternică, vom încerca să dăm totul. Sper că vom avea sala plină, ca de obicei".

Băimarencele au un avantaj moral înaintea meciului transmis ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE de Digi Sport 2, duminică, de la ora 20:00. Atât în meciul tur, cât și în preliminariile ultimei ediții ale Ligii Campionilor, HCM Baia Mare a învins-o pe Viborg.






Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Nu stiu de ce, dar parca vad ca vor pierde fetele din Baia Mare. :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal