Author Topic:  Problema bootare  (Read 1457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Problema bootare
« on: 25 April 2016, 15:06:05 »
Salut! Am decis sa deschid acest topic datorita unei probleme pe care o am de ceva timp. Sa incep cu inceputul: Exact acum un an, am achizitionat un laptop cu Windows 7 Professional. Dupa vreo 9 luni, am decis sa reinstalez Windows-ul. Bun, il reinstalez, bag Windows 7 Ultimate. Imi merge aproximativ 3 saptamani, si apare o problema. Intru in ziua respectiva la PC, stau 2-3 ore, il inchid. Mai spre seara, tot in acea zi, intra tatal meu, dar surpriza, nu mai booteaza. Habar nu am nici pana acum ce s-a intamplat, nu am descarcat absolut nimic suspect, Windows-ul era destul de bun, nu cred ca avea vreun virus sau ceva. Bun. Noroc ca aveam DVD cu Windows 7, tot acelasi. L-am reinstalat. Dupa ce l-am reinstalat am decis sa imi bag Ubuntu deoarece este gratuit. (atunci credeam ca acel W7 avea virusi, si nu mai aveam incredere in altele) Bun, sterg DVD-ul, bag Ubuntu pe el si il bag si pe laptop. 3 saptamani a mers foarte bine, dar dupa ce au trecut 3 saptamani, ma trezesc ca nu mai booteaza. Ecranul pur si simplu a ramas negru, dar ecranul era aprins, exact ca prima data. Bun.. Dupa aceea am reinstalat Ubuntu, si il am de o saptamana. Deocamdata nu are nimic, totul merge, dar sunt ingrijorat de acest fapt. Deja m-am saturat sa reinstalez sistemul de operare o data pe luna, sa reinstalez programe si tot asa. Poate aveti voi vreo idee. Multumesc!

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Problema bootare
« Reply #1 on: 25 April 2016, 16:51:52 »
Oare iti reseteaza optiunile de bootare ? Desi nu cred .., uitate prin bios si vezi care sunt setarile de boot (optiunile)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Problema bootare
« Reply #2 on: 25 April 2016, 18:11:39 »
Verifica in bios , cel mai bine ar fi sa sa selectezi "Restore Default" sau cum e scris acolo.




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Problema bootare
« Reply #3 on: 25 April 2016, 18:29:58 »
Oare iti reseteaza optiunile de bootare ? Desi nu cred .., uitate prin bios si vezi care sunt setarile de boot (optiunile)
O sa ma uit daca o sa mai fie cazul, acest topic este doar ca sa aud cateva pareri, sa stiu ce as putea face in caz ca se mai intampla. Nu cred ca se schimba ordinea de bootare, deoarece el booteaza dar ramane pur si simplu blocat. Cand s-a intamplat cu Ubuntu, aparea un log, si erau multe cifre, tot felul de erori. Cand s-a intamplat cu W7, pur si simplu era blocat, la prima incercare aparea logoul W7, dar nimic altceva, dupa un restart, nu mai aparea nimic.

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Problema bootare
« Reply #4 on: 25 April 2016, 18:36:10 »
Oare iti reseteaza optiunile de bootare ? Desi nu cred .., uitate prin bios si vezi care sunt setarile de boot (optiunile)
O sa ma uit daca o sa mai fie cazul, acest topic este doar ca sa aud cateva pareri, sa stiu ce as putea face in caz ca se mai intampla. Nu cred ca se schimba ordinea de bootare, deoarece el booteaza dar ramane pur si simplu blocat. Cand s-a intamplat cu Ubuntu, aparea un log, si erau multe cifre, tot felul de erori. Cand s-a intamplat cu W7, pur si simplu era blocat, la prima incercare aparea logoul W7, dar nimic altceva, dupa un restart, nu mai aparea nimic.
Pai si daca reinstalai mergea totul, fara nicio problema ? :\ E cam ciudat sincer..

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Problema bootare
« Reply #5 on: 25 April 2016, 18:38:07 »
Oare iti reseteaza optiunile de bootare ? Desi nu cred .., uitate prin bios si vezi care sunt setarile de boot (optiunile)
O sa ma uit daca o sa mai fie cazul, acest topic este doar ca sa aud cateva pareri, sa stiu ce as putea face in caz ca se mai intampla. Nu cred ca se schimba ordinea de bootare, deoarece el booteaza dar ramane pur si simplu blocat. Cand s-a intamplat cu Ubuntu, aparea un log, si erau multe cifre, tot felul de erori. Cand s-a intamplat cu W7, pur si simplu era blocat, la prima incercare aparea logoul W7, dar nimic altceva, dupa un restart, nu mai aparea nimic.
Pai si daca reinstalai mergea totul, fara nicio problema ? :\ E cam ciudat sincer..
Exact... Da, e ciudat.
« Last Edit: 25 April 2016, 18:38:42 by - Liberty - »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal