Author Topic: WTA  Halep vrea o nouă dispută cu Serena: "Aș prefera un meci pe zgură"  (Read 637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport]   Halep vrea o nouă dispută cu Serena: "Aș prefera un meci pe zgură" [Skilled Sport]










Simona Halep nu se teme de provocări. Vrea o nouă dispută cu liderul mondial, Serena Williams. Cele două jucătoare s-au întâlnit în acest sezon la Turneul Campioanelor de la Singapore.

Românca a obținut o victorie surprinzătoare în grupe, dar Williams și-a luat revanșa în finală și a cucerit trofeul. Serena conduce cu 4-1 la meciurile directe.

"Bineînțeles că vreau un nou meci cu Serena, pentru că nu prea știu unde mă aflu acum. Eu am bătut-o ușor, motivele le știe toată lumea, ea m-a bătut în finală foarte ușor, pentru că și eu am avut motivele mele. Vreau un meci ca să-mi dau seama foarte bine unde mă aflu și unde sunt față de ea. Aș juca pe orice suprafață, dar aș prefera pe zgură" a recunoscut Simona.

Eșecul din finala de la Singapore nu a demoralizat-o pe Halep. Serena s-a impus atunci lejer, în două seturi, scor 6-3, 6-0, dar, în ciuda succesului obținut ușor, liderul mondial a avut un comportament exemplar la finalul partidei. De altfel, Serena a avut numai cuvinte de laudă la adresa Simonei și înainte de disputa din ultimul act.

"Nu am mai vorbit cu Serena de atunci, dar pe teren a fost un moment frumos, mi-a dat încredere și am văzut cum se poartă un campion. Am învățat foarte multe de la ea și de la acel turneu" a încheiat Halep.?





Sursa: digisport





Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Si ce ... un sut in fund un pas inainte .. Las-o ..



Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Daca ar juca cu ea , ar zdrobio Halep.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Daca ar juca cu ea , ar zdrobio Halep.
Macar esti optimist. :))

Nu e de gluma cu Serena. :]] Eu as prefera sa nu mai joace. xD

Offline ® Adi

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 751
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Pro Player
  • Real Name: Adisor
  • Steam ID: mradi016
Nu mai jucam Tenis cu ea jucam box :)))
Sa-ti dea Domnu sanatate si Maicuta Domnului , si-mpreuna cu el ca sa nu-l lase singurel la ??? GREU :)))






 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal