Author Topic: ATP 4 meciuri, 4 victorii. O nouă zi excelentă pentru Ungur la Casablanca: s-a calif  (Read 749 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] 4 meciuri, 4 victorii. O nouă zi excelentă pentru Ungur la Casablanca: s-a calificat în sferturile de finală la simplu şi în semifinale la dublu [Skilled Sport]









Adrian Ungur, singurul tenismen român prezent pe tabloul principal al turneului challenger de la Casablanca, dotat cu premii totale de 42.500 de euro, a obţinut miercuri încă două victorii în minimum de seturi, reuşind calificarea în faza sferturilor de finală ale probei de simplu şi în careul de aşi al probei de dublu.

Cu cele două succese obţinute, Adi continuă începutul excelent de sezon, în care a câştigat patru meciuri din tot atâtea jucate. Piteşteanul a trecut în proba de simplu de Gregoire Burquier din Franţa, locul 301 ATP, scor 6-1, 6-3, după o oră şi 16 minute, şi a obţinut calificarea în sferturile de finală ale turneului din Maroc, acolo unde-l va întâlni pe Lamine Ouahab, reprezentantul gazdelor, jucător aflat pe locul 586 în ierarhia mondială, performanţă pentru care va fi răsplătit cu 1.245 de euro şi 15 puncte ATP.

La fel ca marţi, când victoria de la simplu a fost urmată de un succes clar la dublu, Adi a evoluat excelent şi în al doilea meci al zilei. Alături de lituanianul Laurinas Grigelis, pe care l-a învins în prima rundă la simplu, românul aflat pe locul 155 în ierarhia mondială s-a impus foarte clar, scor 6-2, 6-4, în faţa perechii Ramirez-Hidalgo / Gimeno-Traver şi a obţinut biletele pentru semifinale, asigurându-şi un cec în valoare de 920 de euro şi 29 de puncte.

Pentru un loc în finală, Ungur şi partenerul său vor juca mâine contra perechii Purav Raja / Fabrice Martin, favoriţi 2 la câştigarea competiţiei marocane.





Sursa: digisport





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Romanii in ATP sunt slabi rau. Nu cred ca ajunge prea departe. xD

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Romanii in ATP sunt slabi rau. Nu cred ca ajunge prea departe. xD
Da,idem..

Sper totusi,poate face o surpriza!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Da,idem..

Sper totusi,poate face o surpriza!
Eu nu sper, nu cred ca vor castiga, parerea mea.  /:)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal